IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2151  
Стар 30th January 2009, 20:01
Mellinda Mellinda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: На ръба
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Mellinda
По подразбиране

Мисля че ставам леко досадна...и няма да се сърдя ако ме скастрите..но...просто трбва да споделя
Значи моя милост от 2 седмици е на Дюкан..пия по 2л вода всеки ден и максимум половин литър кола...
най-калоричното което ям е макс по 2 кисели млека...нищо което не трябва..Защо кантара...показва ме 71кг от където започнах целия ад?!
дали не е защото до преди месец бях на Дюкан и организма ми се противи...и предния път свалих 6-7 кг от които качих 4 покрай Нова година...и от тогава..нито грам надолу а с метъра също няма никакъв прогрес...дали да не пробвам някаква друга диета...искам да отслабна за тъпия бал
Отговори с цитат
  #2152  
Стар 30th January 2009, 22:23
Аватара на Desir3
Desir3 Desir3 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 53
По подразбиране

Mellinda, мисля, че всеки, който е бил на този режим е имал даден период на задържане, било то от ПМС или напрежение - килограмите просто си стоят същите, числата не мърдат!!! Което е наистина депресиращо, признавам! Успокоението, че мазнините не тежат и се сваля на око не на числа не е достатъчно. Според мен метода със скриването на кантара също не е достатъчно ефективен, защото така или иначе все някога ще се претеглиш. Моят съвет е - намери си някоя дрешка, в която едвам влизаш, облечи я днес, премери я отново след 1 седмица. После след още една и така, след известен период ще забележиш как ти стои все по-добре и как все по-лесно я обличаш Това ще е истинското доказателство, че усилията, които полагаш са възнаградени с резултат! Надявам се този метод наистина да помогне...!
__________________
~ * The Forbidden Fruit Tastes The Sweetest * ~
Отговори с цитат
  #2153  
Стар 30th January 2009, 22:30
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Мисля,че прекаляваш с водата и колата! Литър и половина течности са ти достатъчни за деня.С такова количество,което ти поглъщаш само си товариш сърцето.Просто съвет!
__________________
Ако искаш да видиш пеперуда,трябва да изтърпиш много гъсеници!
Отговори с цитат
  #2154  
Стар 30th January 2009, 23:18
Mellinda Mellinda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: На ръба
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Mellinda
По подразбиране

Благодаря ви ,момичета,много сте ми милички..
Ами аз не съм пред цикъл...Лошото е че дрехата която ми е ''мерителна за дебелина'' си стои по същия начин...от 12 дни и се чудя дали да не потърся някакъв друг режим...но ми се виждат безумни повечето...
Отговори с цитат
  #2155  
Стар 31st January 2009, 01:51
Nenna Nenna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 85
По подразбиране

Не се притеснявай Мелинда,не си само ти в това положение-И АЗ НЕ СЪМ МРЪДНАЛА , но ако можеш не се вкарвай в някоя депресия, за да не си изоставиш на вятъра усилията ди сега.Щом си издържала 2 седмици можеш и още толкова и сим сигурна,че тогава ще имаме добри резултати!!!
Успех на всички!!!
Отговори с цитат
  #2156  
Стар 31st January 2009, 09:45
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Пийте вода, докато се храните. Водата засища.


моля не си измисляйте нови правила. водата е много важна...
изглежда не сте чели книгата или не сте обърнали внимание на важните неща, затова ще цитирам директно от книгата:

Цитирай:
Девета категория - литър и половина течност дневно

Това е единствената задължителна категория от списъка. Всички останали са факултативни и зависят само от желанието ви. Както вече ви казах и с риск да се повторя, приемането на течности е крайно необходимо и не подлежи на обсъждане. Без това интензивно прочистване отслабването ви, дори ако съвестно спазвате диетата, ще престане, а отпадъчните вещества от изгарянето на мазнините ще се трупат и накрая ще изгасят огъня. Всички видове вода са разрешени, като особено подходящи са изворните леко диуретични води Контрексвил, Вител, Евиан или Волвик. Избягвайте все пак минералните води Виши и Бадоа, които са отлични, но твърде солени за режима ви. Ако не ви допада обикновената вода, пийте колкото искате газираните води Вителоаз и Перие - газът не оказва никакво влияние върху режима. Ако пък не обичате студени напитки, знайте, че кафето, чаят и всякаква друга запарка или отвара са сродни с водата и можете да ги приспаднете от задължителния литър и половина. И накрая, кока-колата лайт и всяка друга подобна напитка, която не съдържа повече от една калория на чаша, са позволени на всички етапи от плана Протал.
ето и цитат от един подобен на нашия форум сайт,където се обсъжда режима....http://dukanskirecepti.wordpress.com/
Цитирай:
Водата

Толкова е просто, но толкова често пренебрегвано. Водата - материята на живота. Около 70 % от земната повърхност е покрита с нея, както и същото количество в нашето тяло. Водата е нужна за всеки един метаболитен процес, включително синтеза на протеини. Ако тренирате интензивно, най-простото нещо, което трябва да направите, за да помогнете на тялото си, е да пиете повече вода.

1. Водата не Ви достига
Содата и кафето не се броят. Всъщност, въпреки че са течни напитки, кофеинът в двете има действие на диуретик и причинява загуба на течности. Когато това се случи (виж точка 4.), тялото започва да складира вода. Според общите разбирания 6-8 чаши с вода са достатъчни за един ден. Но тъй като сте трениращи хора, Вие имате нужда от още. Целете да изпивате поне по 2-4 литра вода в зависимост от вашите размери и нужди.

2. Водата изчиства токсините в тялото
Водата прочиства токсините и остатъчните продукти от тялото ни. Тя е особено важна при високо-протеиновите диети, тъй като спомага за премахването на излишния азот, уреята (токсично съединение) и кетонните телца. Ако приемате много храна, за да качвате мускулна маса, тогава имате нужда дори от още повече вода, за да спомагате за работата на бъбреците.

3. Водата помага за стопяването на мазнините
Без достатъчно вода бъбреците не могат да функционират пълноценно. Когато това се случи, част от “натоварването” се прехвърля към черния дроб. Той преработва натрупаната мазнина в тялото за енергия. Ако черният дроб върши част от работата на бъбреците, тялото Ви гори по-малко мазнини, т. е. вместо да гори, вашият дроб се заема с друга дейност и започвате да трупате излишни килограми. Като допълнение можем да споменем, че пиенето на вода създава чувство за ситост и така огладнявате по-рядко и намаляте приема на храна.

4. Водата намалява задръжката на течности
Обратно на общоприетото разбиране, пиенето на вода всъщност може да Ви помогне да изчистите излишните течности. Когато водата се приема рядко или в малки количества, тялото започва да мисли, че има недостиг и започва да я складира, за да има резерв при случай на нужда. Тя се складира в допълнителни клетъчни пространства и кара кожата ви да изглежда мека и пухкава.

5. Водата се грижи за здравето Ви
При ниско съдържание на вода, тялото започва да си я добива от органи като дебелото черво. Когато това се случи, се стига до запек. Освен всичко, водата Ви позволява да храносмилате приетата храна много по-ефективно. Това важи в пълна сила особено когато приемате над 4 000 ккалории на ден.

6. Водата помага на хората, които консумират много сол
Ако водната задръжка е хроничен проблем, значи тя може да бъде причинена от голямото количество на сол в приеманите храни. Колкото повече се храните със солени ястия, толкова повече тялото се опитва да задържа вода с цел да намали концентрацията на сол. Моят съвет е или да ядете по-безсолно, или да пиете повече вода.

7. Водата спомага за по-доброто усвояване на приетите хранителни добавки
Суплементи като креатина работят като привличат водата в мускулните клетки, при което се създава анаболна обстановка, нужна за растеж. За да действа в цялата си ефективност, креатинът има нужда от голям прием на вода. Освен това, ако тренирате тежко и интензивно, то тогава имате нужда от основни витамини в по-големи от обикновените количества. Много от тях са водно-разтворими и водата е ключът към тяхното ефективно действие.

Ресурси: http://www.bb-team.org/articles/1014

От Крикри

Диетата трябва да е много богата на вода. Тя помага да се изхвърлят отпадъчните вещества, пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Водата е най-добрият естествен диуретик. Да се опитваме да отслабнем, без да пием вода и да изхвърляме токсините, е не само опасно за организма, но и може да намали, дори съвсем да блокира загубата на тегло и да обезмисли положените усилия. Ако отпадъците, отделени от организма по време на диетата, не са изхвърляни редовно от бъбреците, натрупването им ще прекрати горенето на мазнините и оттам - загубата на тегло, дори ако диетата е педантично спазвана. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Водата прониква във всички тъкани, включително и в целулита, прониква чиста, а излиза солена и пълна с отпадъци. Вода се пие по всяко време на деня, дори и особено по време на хранене. Изпитата по време на хранене вода увеличава обема на погълнатата храна, разширява стомаха и предизвиква чуство за пълнота, което е първият признак на заситата. Една чаша вода или друга течност межди 17 и 20 ч. много често е достатъчна, за да убие желанието за храна. Чаша чай на закуска, чаша вода сутринта, две чаши на обяд, една следобед и две на вечеря - ето, че сте изпили 2 литра, без да се усетите. Най-подходящи са слабо минерализираните, разхлабителните и леко диуретичните води - Девин - минерална и особено изворна (аз пия изворна Девин), Банкя, Хисаря, Горна Баня, Меричлери, Брезник, Брястово.
Обърнете внимание на тескта с удебелен шрифт и този в червено.
Надявам се да съм помогнала с тази информация.
Изпаднах в ужас от съвета да се намали водата.
Най-малкото това би довело до проблам в работата на бъбреците и дори за тяхното увреждане.
Така че бъдете разумни и не намаляйте течностите. Дори точно обратното старайте се да навишавате минимума от 1,5 литра.

Успешни отслабващи дени.
Отговори с цитат
  #2157  
Стар 31st January 2009, 10:22
nedaneda123 nedaneda123 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 450
По подразбиране

МЕЛИНДА, аз също направих голям резил по празниците и сега вече цял месец се опитвам да си възстановя постигнатото отпреди това. Трудно е да излъжеш организма 2 пъти с едно и също нещо. Не се притеснявай, а спазвай режима и не му мисли.
Когато започнах режима свалих 4 кг за 5 дни и после за кратко време свалих още3-4 кг(варираха), но сега когато отново се стегнах след мазалото от ЧНГ нещата са мнооооого бавни и обезкуражаващи. Пий си достатъчно вода и карай спокойно режима.
БОРЯНКА, страхотни постижения- 19 кг от началото на ноември- ти си герой!!!!!!!!!!! Аз започнах от 14 септември, а боксувам на едно място заради лакомията си по празниците. Ти явно си била много стриктна, браво на теб! Подейства ми много мотивиращо твоя резултат!
Отговори с цитат
  #2158  
Стар 31st January 2009, 10:32
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Мелинда, напиши едно твое примерно меню, за да видим къде грешиш. Отделно лично според мен щом си била на режима и си го спряла, най-вероятно организмът ти се противи. Ако помниш в книгата, а и не само там, а навсякъде където е писано за режима, се казва,че ефектът от прегрешението може да е като ефекта на карфицата към балона. Така,че постни едно меню да го видим, да не би да ти е малко храната...
И спри колата, аз лично от нея задържах много....
Отговори с цитат
  #2159  
Стар 31st January 2009, 12:17
Mellinda Mellinda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: На ръба
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Mellinda
По подразбиране

ами сутрин ям палачинка (Дюканова) и пия кафе от старбъкс нон фет лате..тренирам (2-3часа) posle qm qica.. 1-2 i w`era naprimer qdoh pala4inka,pih si kafeto na obqd 2 qica i posle 2-3 tele[ki pyrvoli (golemi4ki) i zele zadusheno bez maznini bez ni6to
qdoh i kiselo mlqko sled vtora trenirovka kam 4-5 i na ve4erq..4u6ki s izvara na furna s pileshka parjola i oshte edno kiselo mlqko obshto 3 4ashi kola i za celiq den kam 2 l. voda...
izvinete kirilicata mi se razvali nasred posta
Отговори с цитат
  #2160  
Стар 31st January 2009, 12:29
milamila_77 milamila_77 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 325
По подразбиране

Melinda, колко често тренираш така - по 2-3 часа?! Храниш се ОК, но протеини + тренировки = мускулна маса Гориш мазнини, които не тежат кой знае колко. Ако тренираш така 3 - 4 пъти седмично очаквай по - бързи промени в мерките, отколкото в килограмите.

А относно водата - прочети отново поста на Тирра. Там се казва, че трениращите хора имат нужда от повече вода 2 до 4 литра на ден...

И ако не е тайна колко кг си и колко искаш да свалиш?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЖИМЪТнаПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:02.