IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th September 2006, 19:16
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране Едно отнсено въпросче

Имам един въпрос,не знаех къде да го сложа,затова го слагам тук и се надявам да получа някой и друг отговор.Понеже нямам никакво време в момента да обиколя по златарските ателиета и да разпитам,затова питам вас,ако някой има представа да ми каже.Та значи,интересувам се от мъжките гривни от черен силикон и злато по тях и по точно от това какви са цените на една такава гривна горе долу?Знам,че зависи от грамовете злато,но все пак питам ориентировъчно,ако някой има или е купувал такава гривна колко струва.
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th September 2006, 20:03
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

За цената на гривните не знам ,но разбрах ,че в момента цената на златото е станала шокиращо висока.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th September 2006, 21:29
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Не знам за цената,но преди малко една приятелка ми каза,че като мерят грамажа мерят цялата гривна,включително и силикона,като го смятат по цената на златото..Това е ужас направо..Много ми се иска да направя такув подарък,но май излиза много солено...
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th September 2006, 21:43
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Astela
Не знам за цената,но преди малко една приятелка ми каза,че като мерят грамажа мерят цялата гривна,включително и силикона,като го смятат по цената на златото..Това е ужас направо..Много ми се иска да направя такув подарък,но май излиза много солено...
Само отявлени измамници може да включат силикона в грамажа на златото...и само отявлени глупаци могат да се вържат на подобен номер! Вярно е, че от 5-6 месеца цената на златото се увеличи, става дума за около 30 %, може и повече... Подарявала съм на мъжа ми колие от естествена кожа и бяло злато и той много си го харесва. Сметнаха ми само златото и после прибавиха цената на кожената част. Успех с избора на подарък!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th September 2006, 23:29
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кокиче
Цитирай:
Първоначално написано от Astela
Не знам за цената,но преди малко една приятелка ми каза,че като мерят грамажа мерят цялата гривна,включително и силикона,като го смятат по цената на златото..Това е ужас направо..Много ми се иска да направя такув подарък,но май излиза много солено...
Само отявлени измамници може да включат силикона в грамажа на златото...и само отявлени глупаци могат да се вържат на подобен номер! Вярно е, че от 5-6 месеца цената на златото се увеличи, става дума за около 30 %, може и повече... Подарявала съм на мъжа ми колие от естествена кожа и бяло злато и той много си го харесва. Сметнаха ми само златото и после прибавиха цената на кожената част. Успех с избора на подарък!
Вие тук говорите за различни бижута...
Астела, вярно е ,че мерят силикона заедно със златото, просто няма как да ги отделят, бижуто си е цяло...
Кокиче, ти явно си купила висулката, която се продава самостоятелно и след това си избрала на какво да я закачиш....

П.П. нямам общо със златарският бизнес и не мисля, че е правилно да пресмятат силикона по цени на златото...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th September 2006, 09:48
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Цената на грама злато е около 32-34лв. в момента скоро си купувах, а по въпроса конкретно - зависи колко гр. ще бъде гривната
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th September 2006, 09:49
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
Цената на грама злато е около 32-34лв. в момента скоро си купувах
толкова, на мен в съботата ми купуваха :]
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th September 2006, 10:02
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Между 30лв. и 50лв. е грам злато в зависимост от изработката.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st September 2006, 21:17
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Лелее,ама те наистина много са се вдигнали цените.Преди няколко месеца си купувах злато за около 23 лв грама.
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st September 2006, 21:23
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Ами все пак ако реша да купя такъв подарък(т.е. ако успея да събера достатъчно пари за хубаво бижу) ще видя дали ще може да купя само силиконова гривна отнякъде и евентуално да ми изработят на нея златен фрагмент.Но наистина ако трябва да плащам и силикона по цената на златото това си е направо безбожно.Последната гривна която бях харесала и то беше в нячалото на лятото,струваше 400лв,но си помислих,че е толкова скъпа,защото е на BVLGARI,тъй като златото по нея не беше много.Ето то е било и заради силикона.
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Едноотнсеновъпросче
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:40.