IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 12th February 2009, 19:29
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
М докога ще се влачи тая омраза за нещо, което е станало преди толкова години...


Мисля, че всичко опира до семейното възпитание. Нашите никога не са отричали безчинствата на турците и аз имам някакъв прапрадядо, който е бил в Диарбекир. Но също така са ми разказвали и много случки от това време, където именно турци са им помагали. Винаги са ме учили, че от човек до човек има разлика и всеки народ си има черните овце.

Във връзка с етническата омраза на Балканите, в youtube имаше едно много готино клипче, ама не му пазя линка, както и да е!
Отговори с цитат
  #122  
Стар 12th February 2009, 19:36
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Обещах да не пиша в тази тема и си спазвам обещанието
Е пиши де, вече го наруши..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #123  
Стар 12th February 2009, 19:41
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Що не цитираш края на изречението Професоре?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #124  
Стар 12th February 2009, 19:46
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Професоре?
Готово, ето!

Харесва ми обръщението.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #125  
Стар 13th February 2009, 00:18
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
На теб пък ако ти е кеф, че прадедите ти са клани, на мен не ми е кеф, че прадядо ми, като Ботев четник е бил заточен в Диарбекир и са го държали до шията в бъчва със студени лайна /не само него, разбира си/.
Искаше ми се да отговоря на този твой пост подобаващо. Прадядо ти е бил наказан за това, че е бунтовник. Тогава (а някъде по света и сега) бунтовниците са били наказвани по подобен начин, прадядо ти несъмнено го е знаел, когато е избрал своя път и това му прави чест. Искам да ти напомня обаче, че Цар Борис Михаил е избил до крак 52 боилски рода, за да накаже възстаналите срещу него по време на покръстването и е избол очите на собствения си син, а да не забравяме, че той е провъзгласен за светец...
Какво да кажем и за Хан Крум и Цар Калоян? Цитирам малко информация:
"Хан Крум е запомнен най-вече с прочутата си битка във Върбишкия проход на 26 юли 811 г., когато разбива ромейския император Никифор І Геник.
Цар Калоян се прочува особено след битката при Одрин на 14 април 1205 г., след разгрома на най-добрата армия в тогавашния свят – латинските кръстоносци от Западна Европа.
И двата пъти той използва едно и също тактическо оръжие – засадата, типична за българите векове наред.
И след двете прочути битки – след 811 и след 1205 г., следват решителни политически обрати в полза на победителите-българи.
КРАЙНО ЖЕСТОКИ КЪМ ВРАГОВЕТЕ
В това отношение приликите са поразителни. Те се държат почти по един и същ начин. Хан Крум преселва огромни маси ромейско население, друга голяма част избива, славата му на жесток човек се носи по пътя на войските му дни напред. Цар Калоян пък заради своята жестокост си спечелил прякора Скилоянис – “кучето Йоан”. След падането на Варненската крепост, навръх Великден, той нарежда пленниците да бъдат закопани живи в крайбрежните пясъци и така ги обрича на бавна и мъчителна смърт.
По приблизително еднакъв начин се държат и с видните личности, пленени от тях. Плененият император Никифор І бива убит и Крум черпи със среброобкования му череп велможите си. Плененият от цар Калоян латински император Балдуин І бива умъртвен по царска заповед в търновските затвори (тази смърт не е изяснена напълно)."

Колкото и да е неприятно, не можем да не признаем, че до 19 век всички държавници в света са използвали силата и страха, за да налагат властта си. Тук мога да ти спомена и Чингис хан, Александър Македонски, римските пълководци и всеки друг военноначалник, за който можеш да се сетиш.
Това, че ни промиват мозъците, казвайки колко сме велики и добри ние, българите, и колко зли са всички останали, си е нормално. Но всеки сам трябва да си даде сметка каква е била реалната ситуация през онези тъмни векове.
Далеч съм от идеята да давам уроци по история, не съм толкова наясно с материала, наясно съм обаче, че днес едва ли има и един турчин, който да обезглавява с ятаган. Това, че някой си преди него го е правил, не означава, че трябва да му приписвам качества, които не му принадлежат. Защото утре може да дойде някой грък при мен и да ми каже: "Не те ли е срам, че Цар Калоян е обезглавил моите прадеди!" (да, точно така е правел и той, само където в учебниците по история не се споменава за това )
Зная, че постът стана много дълъг, затова ще се спра дотук.
Лека вечер и... приятни размисли
Нямам нищо лично към теб, Мауз, просто използвам твоя пост, за да докажа тезата си, че тогава всички така са действали...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #126  
Стар 13th February 2009, 03:38
Аватара на 645CI
645CI 645CI не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: СОФИЯ
Мнения: 360
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Не бързай да ме пращаш някъде, щото аз съм си българска до десето коляно дет се вика, дадох един прост пример
Мацка не те визирам теб в поста си,убедена съм че си си наше момиче,за това си те харесвам много ,просто използвах част от поста ти за да изкажа мнението си по въпроса
Отговори с цитат
  #127  
Стар 13th February 2009, 03:58
Аватара на 645CI
645CI 645CI не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: СОФИЯ
Мнения: 360
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bittersweet^symphony


Айде, чакам да ме изядете сега. Надявам се поне живеещите в чужбина да се включат в моя подкрепа, на тях им е ясно това, за което говоря
Аз ще те подкрепя,защото живея повече в чужбина...ама като не мога да пиша на книжовен...как да стане. Относно чакането да бъдеш изядена,съфорумниците го оставиха на теб самата...Ти си се изяде сама КаЖи не е лесно да си тъп/а ,а?Ами така е като отидеш да живееш в чужбина уж забравяш родния си език....тАте нЕкой чука ВъХ как мЪ КефиШ ОООООООО щях да забравя,отвори си дипломата за завършено основно образование и погледни правилно ли съм ти я написала?Ако си от етносите описани в поста ми,или се оприличаваш на някои от тях/мърляви,крадливи и мързеливи/приеми извиненията ми-нищо лично,както казах не обвързвам никой с мнението си...камо ли пък една българка живееща в чужбина.Радвам се че толкова готини хора като теб си стоят там в чужбина,то за това ни излезна име на българчетата,колко сме готини...ела тука да видиш как се живее...не там за 1000 евро на месец да лижеш мазни задници,и да обясняваш какви долнопробни смотаняци сме ние...
Отговори с цитат
  #128  
Стар 13th February 2009, 04:09
Аватара на 645CI
645CI 645CI не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: СОФИЯ
Мнения: 360
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Ми поне прилично да е.. истината е, че много турчета тръгват в училище (в турското си село) без да знаят и дума български. Познавам учителка, дето преподава на такива деца - много е трудно. Значи семейството им не прави и грам опит да ги социализира... или не смеят.

Мои познати емигранти учат децата си и на езика на страната, в която са и на родния си език и това мисля, че е естественото и правилно поведение.

Сега като се замисля и китайците и виетнамците научават български, арабите също, дето са дошли отдалече, защо родените тук да не го знаят? Как се подписват на документите - за заплати, за лекар, за какво ли не - навсякъде пише на български. И така е редно. Те знаят ли какво подписват в тези случаи?

За много западноевропейци знам, че не желаят да говорят чужд език въпреки, че го знаят - държат на родния си. Специално за французи и немци спрямо английския.

Или може би, bittersweet^symphony за да може някой роден и израсъл в България да говори езика на страната всички ние трябва перфекшън да знаем богатия ни език. Знам наши учителки по английски, които говорят инглиша далеч по-добре от средностатистически англичани.

Аз лично нямам проблем с отделния човек от каквато и да е народност или етнос, но не искам да си затварям очите за действително отвратителното и мерзко поведение на определени групи.

Децата ми имат приятели и от турците и от циганите, но те ходят на училище не заради детските, родителите им ги гледат добре и даже грижовно.

Това, за което говори 645CI е съвсем друго. Вероятно трябва да пападнеш в подобна ситуация, за да го разбереш.
Ти разбра какво казах,но някои хора просто не искат да разберат думите ми правилно,подкрепям поста ти с две ръце
Отговори с цитат
  #129  
Стар 13th February 2009, 10:38
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 645CI
ела тука да видиш как се живее...не там за 1000 евро на месец да лижеш мазни задници,и да обясняваш какви долнопробни смотаняци сме ние...
Ей тази фраза ме разсмя доста Ако знаеш колко пъти разни ограничени и прости българи, не знаейки как да вържат двата края, са ми казвали, че за 1000 евро няма да ходят да лижат задници в чужбина
Абе, кой ви каза, че някой в чужбина лиже задници?!? Всъщност това съм го виждала само в България, хората ходят на бачкане за жълти стотинки, неосигурени, с тях се държат без никакво уважение, спират ги ченгета, на които трябва да се мазнят дори и никакво нарушение да не са направили, на опашките чакат търпеливо, правят се, че всичко е наред, когато се държат с тях като с боклуци, не си търсят правата никога, а когато го направят някой подкупен съдия им плюе в очите, приемат хиляди неправди всеки ден и ги преглъщат с горчивина, без дума да обелят...
Толкова ли не можеш да разбереш, че хората остават често в чужбина точно, защото не искат да лижат задници? Не всеки остава заради заплатата, която и 700 евро да е ПАК стига да живееш на доста по-високо ниво в едно мноооооооого по-културно общество, някои са тук само защото искат да живеят спокойно и да не се сблъскват всеки ден с неправди и унижение!
Аааамаха, лижели задници, пфу
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #130  
Стар 13th February 2009, 12:10
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от 645CI
ела тука да видиш как се живее...не там за 1000 евро на месец да лижеш мазни задници,и да обясняваш какви долнопробни смотаняци сме ние...
Ей тази фраза ме разсмя доста Ако знаеш колко пъти разни ограничени и прости българи, не знаейки как да вържат двата края, са ми казвали, че за 1000 евро няма да ходят да лижат задници в чужбина
Абе, кой ви каза, че някой в чужбина лиже задници?!? Всъщност това съм го виждала само в България, хората ходят на бачкане за жълти стотинки, неосигурени, с тях се държат без никакво уважение, спират ги ченгета, на които трябва да се мазнят дори и никакво нарушение да не са направили, на опашките чакат търпеливо, правят се, че всичко е наред, когато се държат с тях като с боклуци, не си търсят правата никога, а когато го направят някой подкупен съдия им плюе в очите, приемат хиляди неправди всеки ден и ги преглъщат с горчивина, без дума да обелят...
Толкова ли не можеш да разбереш, че хората остават често в чужбина точно, защото не искат да лижат задници? Не всеки остава заради заплатата, която и 700 евро да е ПАК стига да живееш на доста по-високо ниво в едно мноооооооого по-културно общество, някои са тук само защото искат да живеят спокойно и да не се сблъскват всеки ден с неправди и унижение!
Аааамаха, лижели задници, пфу
Благодаря ти, че се опита да го обясниш. Но се съмнявам да вдене . Остави ги да мислят, че лижем задници. Това ги кара да се чувстват по-добре, лижейки други неща за 1000 евро, защото живеят с идеята, че поне не лижат задници като нас. Аз вече не се дразня на този тип мислене, с което се сблъсквам всеки път, когато се прибирам. Така ми говорят и ме гледат някои хора, от една страна с някаква странна завист, от друга с нещо като съжаление, едва ли не тук сред тия чужди и лоши хора ми се налага да търпя унижения... Дадох си сметка, че така им е по-удобно, иначе биха усещали едно непрекъснато недоволство от собствените си животи. А идеята, че е напълно възможно да живееш добре и без да лижеш задници, би ги смачкала съвсем. Защото означава да си признаят, че основните проблеми са вътре, а не извън тях. Но тази мисъл тежи... И не всички могат да я понесат.
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:11.