IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th February 2009, 21:52
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране Опасни ли са цветните лещи за очи?

Искам да попитам имате ли представа дали има цветни лещи за очи (без диоптър), които могат да се носят перманентно, тоест да не ги сваляш, дори когато си лягаш?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th February 2009, 22:10
Аватара на Leshli
Leshli Leshli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 50
По подразбиране

Не може да не си сваляш лещите,
каквото и да ти говорят, опасно е за окото.

Лещите са няколко видя, в зависимост водното им съдържание.

Общо взето тези, които са с по-високо водно съдържание стоят по-неестествено, но за сметка на това са по-пропускливи и съответно, ако наистина смяташ, че ще пропускаш да си ги сваляш, са по-добри за окото.

Твърдите лещи са доста по-естествено стоящи, но пък тях задължително трябва да ги сваляш, защото не са пропускливи и роговицата не може да диша.

Свалянето е въпрос на навик, като му свикнеш, не е трудно. 2 мин. ги сваляш - разтвора - хладилника и толкоз. Освен това, лещите си имат давност, обикновено се изхабяват за 6 месеца до година, взависимост от марката, водното съдържание - и най-вече поддръжката. Колкото по-рядко ги сваляш, толкова по-бързо ще се изхабят - а стане ли това, ще започнат да те дразнят, да ги усещаш, да ти пари окото дори понякога. А и ако се надере самата леща, надали ще виждаш добре.

Доста е изписано из мрежата по въпроса, питай чичко гугъл и ще ти помогне доста да решиш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th February 2009, 10:38
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Няма такива лещи, Моник, нито цветни, нито други...
Leshli много добре ти го е обяснил/а
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th February 2009, 13:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: Опасни ли са цветните лещи за очи?

Цитирай:
Първоначално написано от Monique
Искам да попитам имате ли представа дали има цветни лещи за очи (без диоптър), които могат да се носят перманентно, тоест да не ги сваляш, дори когато си лягаш?
Моник ,къде се изгуби ти,защо ни изоставяш
Аз си купих преди време сини лещи без диоптер.... 2-3 пъти ги слагах и повече от 2 часа не можах да ги издържа,имах чувството че имам песачинки в очите...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th February 2009, 14:14
Аватара на Leshli
Leshli Leshli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 50
По подразбиране

Затова се почва винаги с максимално меки лещи, особено ако имате чувствителни очи, с тях се свиква доста по-лесно. Веднъж като свикнете, твърдите няма да са ви проблем

Иначе, аз от години нося лещи, в последните 2-3 нося цветни лещи за подсилване на цвета с диоптър
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd February 2009, 15:58
salwa79 salwa79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 19
По подразбиране

Аз имам същия проблем с цветните лещи без диоптър. Немога да ги нося повече от 2 -3 часа, дразнят ми очите и те сълзят. Иначе стоят много яко.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd February 2009, 16:25
Аватара на Leshli
Leshli Leshli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 50
По подразбиране

А какви лещи ползваш ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd February 2009, 16:27
salwa79 salwa79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 19
По подразбиране

меки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th February 2009, 15:09
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

аз имам лещи и цветни и с диоптър,но не съм чула да се носят без да се свалят...изискват голяма хигиена да се пипат само с перфектно измити ръце,при всяко вадене в контейнерчето да се сменя разтвора,за да нямаш проблеми от рода на гъбички и други очни раздразнения,аз само това мога да кажа,както и че лещите имат определена годност
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th February 2009, 20:52
zuzka85 zuzka85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Пловдив
Мнения: 38
По подразбиране

Аз нося лещи от около пет години, а цветни-от две.По принцип и мен много ме послъгват в оптиките, че цветните които ползвам на CooperVision са 6-месечни, та дори са ми казвали че са и годишни.Но аз много съм се интересувала по въпроса и ми е ясно че са едномесечни, но ги поддържам много стриктно и ги нося много повече от един месец. Когато усетя че ме дразнят ги сменям.
__________________
DOBRITE MOMICHETA OTIVAT V RAIA, A LOSHITE, KADETO SI POISKAT
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Опаснилисацветнителещизаочи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:21.