IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 10th August 2005, 08:40
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rampage
Да кажем просто, че процента тъпи хора в армията и полицията е мааалко по-висок. Същото важи и за спортистите - който няма в главата има в краката. Като гледам по новините изказвания на футболисти умирам от смях понякога - то бива да си зле, ама да не можеш да вържеш две приказки... Хора, които виждат, че нищо не могат да направят отиват в полицията или стават войници, защото за спорт трябва и някаква дарба. Научават ги на коя страна да държат пушката и вече са готови. И после как нямало да има инциденти...
А сред манекенките да не би да има много умни? Научат се да не се спъват като ходят и са готови.
Явно виждате армията само като училище как се държи пушката, отляво или отдясно, което не е вярно. Заинтересувайте се маалко повече и ще влезете в час.
В голямата си част мненията които прочетох са абсурдни и смешни.
И аз съм съгласен за наемната армия, но трябва и останалите да знаят някои основни положения, защото ако някой си мисли че за 45 дни или три месеца може да научи нещо повече от това да зарежда автомата и да стреля като на свадба, жестоко се лъже, нали всичко трябва да се оттренира и да се добият някой навици. Някой за две години не могат да се научат да стрелят с танк или със стрела 10, но като не искате да се защитавате сами - ваша работа.
Успех!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 11th August 2005, 13:59
Magie Noire
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: БРАВО!

[quote="liophy"]
Цитирай:
Първоначално написано от estrella
.... Така че жените нямат думата тука.

Аз лично съм ходил в казарма, не се оплаквам, не съжелявам. Но мисля че е в правото на човек сам да направи своя избор.
Не съм ного съгласна с теб, че жените нямат думата. Аз имам претенции, че като майка на двама сина имам думата и ще ти кажа, че също не съм съгласна да изпратя децата си в казармата и да ми ги върнат инвалиди. Защото познавам една майка, на която сина в следствие на извращение е откачил в казармата. И това както е известно не е прецедент. Случаите са достатъчно много, а и нещата опират до ПРАВОТО на избор. Една професионална армия би била много по-добър вариант, отколкото задължителните 6 месеца. В професионалната армия един човек отива защото това е неговият избор и той би гледал много по-отговорно на този си ангажимент.
Всъщност ти си прав, че момиченца в тийнейджърска възраст нямат какво да кажат по въпроса.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 12th August 2005, 08:14
Mari Mari не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 39
По подразбиране

Цитирай:
Преди може и да е имало смисъл, когато наистина е имало дисциплина и е траело повече време. Обаче вече няма комунизъм!
Донякъде съм съгласна с теб, но комунизмът май се връща и това е най- лошото. Доколкото до военната служба, не ме засяга пряко, но ако иска някои да не ходи да си плати и толказ, какво толкова се шуми около тази тема незнам. От друга страна, има хора, които доброволно отиват в казармата и дори след това остават, така че има си хора за всичко.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17th December 2006, 01:39
bufu bufu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1
По подразбиране Re: Emily

haha boge slu4aino namerih toq sait,bih kazal 4e krivorazbranata civilizaciq deistva tuk.Kakavo da vi kaga po temata ne usm suglasen da se premahva nabornata slujba,za6toli? Mi za6toto 6te mi zemat hlqba, az sum kadrovi voinik v Pleven i obu4avam takiva nabirnici.Atova 4e nqkoq maika misli 4e da nakara6 nakoi si dru6lu da si opravi legloto e gavra hahah evala na takiva maiki,deto sa sedeli do mom4encata si .A vidqh 4e nakoi si be6e pisal 4e 1000 kadrovi( profesionalni voinici) vur6at rabota za 100000 naborni hahah gre6ka ste,su6tat rabota.Suglasen sum da ima kursove za purvona4lani navici za za6tita na rodinata ,togav moge da se premahne nabornata ,no ina4e tova deto sago zamislii politicite nqma da stena,vigdam kakvi reformi se opitvata da napravqt haha mnogo e zle cqlata sistema
Отговори с цитат
  #35  
Стар 17th December 2006, 08:37
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от 9 месеца
Ще раждам, естествено! По 1000 на година няма да са, че една бременност е 9 месеца и после поне 18 години още отговорност. Но поне две ще имам, ако всичко ми е наред здравословно.
Не мога да повярвам, че има толкова много ЛИГЛЬОВЦИ, които ги е страх да се отделят от полите на майките/ жените си!!!!!!!
Лигльо наричай мъжът си, когато не е до теб за да те защити.
Има хиляди начини да проявиш мъжеството си. Това да отидеш за дълъг период доброволно като овца някъде, където единственото което правиш е да броиш дните до края на този период за мен не е мъжествено.

Искам само да те светна че дори и 1000 бебета да родиш- ще го направиш защото ти така си решила. Защо тогава в казармата да не ходят пак само тези които сами така преценяват? И само да ти обърна внимание че за тези 18 години през които се отглежда детето отговорноста е и на двамата родителя!!!
Льофи, извинявай ама повечето които ги е страх да ходят в казарма са си точно лигльовци. Разбира се има и хора, за които това е загуба на време- в смисъл работят, учат абе занимават се със сериозни неща и показват качества. Но да ми се размотава по цял ден из кафетата и да чака тате да го финансира и да го бута навсякъде не го приемам.
Имам 1 такъв познат. Първо ожени се на 23, без да работи, без жена му да работи. Баща му го финансира яко за бизнес, в който той не успя просто защото е свит и смотан. Иначе обаче изврънка тате да им купи супер-лукс жилище. Най-накрая като видя, че няма да стане работата, дъртия го взе на работа при него за супер елементарна работа, но на бая голяма заплата. Освен това им плаща тока на младото семейство. Естествено младежа казарма не е ходил, пак благодарение на тати. В сравнение с него, брат му си е постигнал всичко в живота абсолютно сам и не малко за възрастта си. Ама и никога не врънкал тати за това и онова.
Така че такива "мъже", които обичат на хляба мекото хич не ми ги хвали.
Разбира се пак казвам има изключения. Едина талантлив спортист например няма за какво да влиза в казарма. За него това е загуба на време.
А и като се сетя едно време дядовците ни как са били 3години в казарма- ей това е повод за мъка. Докато сега влизат за 6 месеца и всяка събота са навън.
Само ще допълня. Аз също имам син, сега е на 3годинки. И да ти кажа с желание ще го пратя в казрмата. Наистина съм на мнение, че въпреки цялата простотия там( която между другото я има и на други места) казармата се отразява добре на мъжете. За един определен период обаче.
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 17th December 2006, 08:57
Аватара на AMAZON
AMAZON AMAZON не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: U211
Мнения: 41
По подразбиране

Няма държава на земята където отбиването на военната служба да не е призвание за гордост, а и не на последно място и жените отбиват военната служба.Како в Израел , Либия, Египет и т.н. За мъжете задължително три години а , за жените две. А как е при нас:
Казармата създава и оформя някой основни качества, не ще и питане,
ревът днешните пикльовци като на заколение като им дойдат повиквателните, пълна отврат. Служил съм като танкист една година и половина в Грудово , Елхово и Звездец.
Какви е деца раждала майка БЪЛГАРИЯ, А сега ............ срам, срам.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 17th December 2006, 22:47
Аватара на AMAZON
AMAZON AMAZON не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: U211
Мнения: 41
По подразбиране Re: Подписка против наборната военна служба!

Цитирай:
Първоначално написано от Мариян
Здравейте!

Направих http://Donabornik.Start.bg, за да се обединим срещу Задължителната военна служба!

Ние сме стотици хиляди, заедно с майките и гаджетата ни. (Тези които са отслужили обикновено не подкрепят идеите ни).Защо да умираме в казармите, защо да ни тормозят, защо да зарежем гаджета, дом и работа! Кой ще ни върне изгубеното време?

Пратете e-mail на mpy@start.bg с подкрепата си. Идват избори. Когато писмата стигнат 100 ще ги разпечатам и ще ги внеса в Народното събрание, Президентството, Министерски съвет, Министерството на отбраната и в централите на всички партии. Ще спечелим вниманието на телевизията и политиците ще ни обещаят нещо!

аз съм на 24 г., уча второ висше за да отложа службата

Журналист съм в Investor.bg и например днес (29.12.2004 г.) поставих въпроса за наборната военна служба пред вицепремиера Лидия Шулева на пресконференция. От тук насетне винаги ще питам за нашия въпрос. Заедно можем!

Искам да спася себе си и другите от тези 6 месеца!

Мариян Йорданов
mpy@start.bg
0889 625 892
icq 224365319

http://Donabornik.Start.bg
Ние служихме, защото вярвахме.
Ние вярвахме.
Ние заминаваме, защото
няма на какво да се опрем.
Връщаме се, защото
сме изгубени.
Умираме, защото
сме обвързани.

П.С. / Това би го разбрал този който е служил на родината си.

Имам две МАГИСТРАТУРИ, в момента се подготвям за защита на ДОКТОРАНТУРА. Икакво нещо да ми е станало от казармата?
Не , напротив тя ми даде БЪДЕЩЕТО.

А вие , господин журналист, как ако се наложи ще защитите майка БЪЛГАРИЯ?!...
С мама и гаджетата или беж в чужбина, но незабравяй , и винаги помни , че има в армията ДИСЦИПЛИНАРЕН УСТАВ и той наказва ДЕЗЕРТЬОРИТЕ с бесило.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 18th December 2006, 04:02
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Подписвам се-ЗА.Има една дума "Който не е бил в казарма не е мъж"
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #39  
Стар 18th December 2006, 05:20
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

До Юни 2007 който влезнал - влезнал, който не е ще отърве кожата да не служи т.е. махат задължителната военна служба и започват постепенен преход към профисионална войска както нато, ес и др.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 18th December 2006, 08:20
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Подписка против наборната военна служба!

Цитирай:
Първоначално написано от AMAZON
А вие , господин журналист, как ако се наложи ще защитите майка БЪЛГАРИЯ?!...
С мама и гаджетата или беж в чужбина, но незабравяй , и винаги помни , че има в армията ДИСЦИПЛИНАРЕН УСТАВ и той наказва ДЕЗЕРТЬОРИТЕ с бесило.
оп оп, я по-полека 8)
а и всеки да си прави каквото си иска, за теб е призвание, за друг - не
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подпискапротивнаборнатавоеннаслужба
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:40.