IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 2nd April 2009, 13:04
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Здравейте отново
Извинявам се, че толкова време не съм писала, виждам, че е имало въпроси доста.
Година и 3 месеца вече съм с лингвалните и общо взето съм доволна, има ефект, но бавен, трябва да е търпелив човек Отонсно комфорта, отдавна вече буквално съм забравила, че имам нещо различно в устата си, сещам се само като ще правя..разни неща и трябва да мажа вакса, хихиии
Някой ако иска да пита нещо, вече ще влизам по-често и ще отговарям
Отговори с цитат
  #72  
Стар 3rd April 2009, 08:50
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Здравей, Sunflowera, благодаря, че се включваш!
Ти при д-р Димова ли ходиш? Искам да те попитам колко време след поставянето на брекетите ти се изправиха зъбите, защото в моите мечти това става още през първите 2-3 месеца от лечението ?
Всъщност аз на 11 април така или иначе ще ги слагам, но е добре все пак да знам колко търпение ще ми е нужно.
И последен въпрос - наистина ли вече нямаш никакви говорни проблеми - съскане, шъшкане и т.н., и кога изчезнаха напълно?
Мерси много!
Отговори с цитат
  #73  
Стар 6th April 2009, 10:34
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Аз ходя при д-р Динкова. Относно изправянето, още след първите 2 месеца ми се наредиха всички зъби, без кучешкия, защото за него трябваше да се прави място и да се мести цял блок зъб по зъб, та доста време отне той специално. Зависи много от проблема ти конкретно, но по принцип се нареждат изумително бързо и най-хубавото е, че после можеш да се радваш на усмивката си, без никой да знае, че все още имаш железа в устата (при др брекети пак се нареждат бързо, но после си седиш с железата и наредените зъби и пак не се усмихваш с кеф).
Говорните проблеми изчезнаха напълно някъде около 2 седмици след слагането на брекетите, а в началото ми се струваше, че никога няма да проговоря нормално с тези устройства в устата. Трябва да имаш търпение, вярвай ми, всичко се оправя за 2 седмици, после ще забравиш, че изобщо имаш нещо различно в устата си. Успех с лечението и каквото и да те интересува, питай, ще се радвам да споделя опит
Отговори с цитат
  #74  
Стар 8th April 2009, 19:55
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Благодаря ти, Sunflowera! Точно това се надявах да чуя и в събота ще стъпя в кабинета с огромен оптимизъм
Надявам се, че скоро и аз ще мога да съм полезна на всички, които обмислят варианта лингвални брекети.
Сега съвсем леко извън темата, макар че пак е свързано с брекетите - някой ползвал ли е иригатор (зъбен душ), защото се чудя дали ще ми е от полза при почистването на зъбите?
Отговори с цитат
  #75  
Стар 8th April 2009, 20:09
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

alfega, от няколко месеца използвам Оxy Jet на Braun, идеално почиства!
Много съм доволна!
Отговори с цитат
  #76  
Стар 9th April 2009, 10:23
black_mamba black_mamba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Момичета здравейте :P Най-сетне форумът се събуди
Много се навих за лингвалните,но най ме интересува дали ще мога да си ги позволя..може ли някоя от вас да ми пише на лична колко ще и струва ле4ението и кординатите на ортодонта ще 4акам отговор
Отговори с цитат
  #77  
Стар 9th April 2009, 11:59
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Сетих се още нещо да споделя, Динкова работи с STB
Отговори с цитат
  #78  
Стар 10th April 2009, 08:24
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Mena, благодаря, навих се за oxy jet, само утре ще питам ортодонтката дали е добра идея. А ти с брекети ли си, или го ползваш просто за по-добра хигиена?

Относно STB - и Димова май работи с такива, защото ще ми ги сложи само една седмица след като и казах, че искам лингвални. Мога да предположа, че ако изобщо ортодонт в БГ работи с лингвални, то те са STB, защото ibraces, например, се изработват за всеки пациент индивидуално в лаборатория, каквато тук няма, а това затруднява и оскъпява лечението.
Но освен Димова и Динкова, така и не срещнах инфо за друг ортодонт, който работи с лингвални.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 10th April 2009, 09:25
black_mamba black_mamba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

май май са само те двете и ще се ходи до Сф важното е ,4е поне има някой,който се занимава с това в Бг
Отговори с цитат
  #80  
Стар 10th April 2009, 20:58
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfega
Mena, благодаря, навих се за oxy jet, само утре ще питам ортодонтката дали е добра идея. А ти с брекети ли си, или го ползваш просто за по-добра хигиена?
Не, нямам брекети. Ползвам го за по-добро почистване, и много се радвам, че преди време една друга съфорумка го беше похвалила.
Аз съм много доволна от него
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:22.