IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th February 2009, 16:10
ranier80 ranier80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 6
По подразбиране

какви са ползите от вегетарянството досега слушах само за колко е вредно вегетарианците да оборят
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th February 2009, 23:14
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ranier80
какви са ползите от вегетарянството досега слушах само за колко е вредно вегетарианците да оборят
Явно не си слушал внимателно.

Темата не е чак толкова дълга, че да вадя цитати от нея, можеш да я прегледаш отново ...

Има си и ползи, и рискови моменти - всяка монета има две страни, знаеш
Отговори с цитат
  #23  
Стар 21st March 2009, 12:36
bacterium bacterium не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Регистрирах се, за да мога да пиша в тази тема.
на първо място искам да кажа, че човекът е всеядно същество, но много смятат, че по начало сме растителноядни животни и като цяло храносмилателната ни система е по-близка до тази на маймуните.
А колкото до зъбите - нали знаете, че организма се приспособява към условията, които му налагаме... както и да е, на тази тема може ад се спори много, а смисъл в това няма.
Не мисля, че да си вег е вредно. Аз от скоро се интересувам и се опитвам да спазвам строга веганска диета. За сега почти успявам с малки пропадания от към сметанки и такива изкушения. Все пак съм нова и ми е малко трудно да се откажа от тези удоволствия.
Идеите ми се доближават по-скоро до защита правата на животните, от колкото здравословно хранене. Забелязах, че hatred говори в една тема за тофу, но пък яде риба... hatred, не те ли е жал за рибките? =/
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21st March 2009, 12:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Тогава да избием всички хищници, за да защитим тревопасните животни Защо тигърът може да яде заек, а аз не мога ?!
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st March 2009, 21:40
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bacterium
Идеите ми се доближават по-скоро до защита правата на животните, от колкото здравословно хранене. Забелязах, че hatred говори в една тема за тофу, но пък яде риба... hatred, не те ли е жал за рибките? =/
И по какъв начин това, че ям тофу трябва да ми пречи да ям риба ?!?

Аз много обичам животните, но причината да съм вегетарианка не е тяхната защита. Старая се да не си купувам обувки от естествена кожа, но , признавам си , имам един - два чифта. Докато месо никога няма да хапна. Но не точно от съображения на съчувствие.

Прекрасно е, че твоето вегетарианство е обвързано с определена философия, както и че се стремиш към веганство. Но, за сетен път ще се повторя, това е въпрос на избор.

За рибките - да, жал ми е, но усещам, че организмът ми реагира отлично на тях. За разлика от месото. Жал ми е и за растенията, които убиваме, и за уличните кучета и котенца ( които също умират, дори и да не ги ядем ) и т.н.. Но светът е устроен сложно. А в хранителната верига има повече философия, отколкото съзираме на пръв поглед.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10th April 2009, 20:38
narodnata_pevica narodnata_pevica не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 16
По подразбиране

Най-добрата ми приятелка често си хапва месце,обича,но пак е бавна,разсеяна и много спокойна.То си е до човек,ген,характер......
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10th April 2009, 20:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Такова отражение става с поколения, а не като спреш месото и да станеш бавен веднага
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th April 2009, 00:55
nelisima nelisima не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Varna
Мнения: 19
По подразбиране

Мила hatred поглеждам темата след доста време и сега виждам изказването ти спрямо мен.Без да се притесняваш, мнения в интернет притесняват хора които нямат личен живот ,а аз не съм от тях Не виждам нищо досадно,агресивно или крайно в изказването си.Само това ,че говорите за вегетарианството като хранителен режим ме дразни адски много защото то не се изразява главно в това.А и нищо не може да бъде натрапено на някой,все пак мисля,че всички сме възрастни хора със собствен светоглед и право на избор А това за изкривените вегетарианци смятам,че беше изключително неуместно! Все пак не призовавам никой да спре месото,нито да започне да го яде,това което бях написала са други експертни мнения освен "нашите".
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th April 2009, 00:27
suckerka suckerka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Аз лично нямам мнение за вегетарианството всеки човек сам решава какво да яде. Това което имам в предвид е, че не може някой да ти наложи да ядеш само месо или всичко друго, но не и месо.
Хората сме най-опасните хищници населили земята, както казват хората, а хищниците се хранят с месо. Това да си вегетарианец не те прави по-различен от останалите.. просто човек с някаква идея, която отстоява и защитава.
Това че повечето си ядем месо не значи, че не ни е жал или че не се замисляме за животното, което сме 'погнали' на трапезата.. или че не се замисляме какво му е било когато са му играли ножа.. кофти ми е да ям месо, но пред това да набивам трева го предпочитам
__________________
Да простиш не означава да забравиш, а да запомниш, че всеки прави грешки!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вредноливегетарианството
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:05.