IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #681  
Стар 19th March 2009, 11:36
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране Re: bez antibiotici

Цитирай:
Първоначално написано от alexsa
GUESS_F,пила съм този антибиотик преди време,не помня по каква схема,че беше отдавна,но би беше изписан да го пия 3месеца.Ефект нямаше.освен че след първия месец вече почти след всяко ядене ми се гадеше,сташе ми зле..поне да имаше някаква полза за акнето..но..Истината за мен е в качествената медицинска козметика,препоръчана от добър дерматолог.
Да миличка и аз вече се убедих от коментарите, че антибиотиците не помагат.Явно майката си му е в поддържането и храненето няма какво да се лъжем. А иначе от дългогодишния си опит в борбата с акне като че ли много добре ми влияе чаят от коприва-препоръчвам го на всички с подобен проблем та дори и на тези които нямат такъв
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #682  
Стар 19th March 2009, 12:44
tinaracheva tinaracheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране

Правилното лечение на акне зависи от много неща : от добрата хигиена;от хормоналният дисбаланс;трябва да се избягват въглехидратите защото те са храна и за бактериите.А бактериалната среда се разрушава от антибиотици;Добрите дерматолози назначават външно и вътрешно лечение а в повечето случеи ви предпоръчват и козметик професионалист :P
Отговори с цитат
  #683  
Стар 19th March 2009, 17:48
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Да по принцип е така, но има хора при които спазването на тези неща не подобрява състоянието! Относно хормоните също може да важи. Колкото до "добри дерматолози" - аз за сега в България не съм срещала такива.
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #684  
Стар 19th March 2009, 22:01
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GUESS_F
Здравейте мацки!Моля ако някоя от вас се е излекувала от акне чрез антибиотици да погледне на снимката схемата която ми бяха предписали преди време и така и не спазих до край тъй като личния ми лекар каза че е прекалено висока доза и ще се отрази зле на организма ми.... http://img18.imageshack.us/img18/386/dscf5637c.jpg Чудя се дали не я изпробвам все пак?
Не съм лекар и много не разбирам рецептата, но 250мг ми изглеждат много.Моят антибиотик е пак от рода на тетрациклина 90мг(1 хапче) взимам на ден.Аз пък да кажа че засега съм доволна, не толкова, колкото очаквах, но положението е доста по-добре.Естествено и кремчето много помогна, обели ми се кожата, стана по-гладка и чиста, но все още си имам малки розови позавехнали пъпки.Мойта лекарка каза, че храненето няма нищо общо, но аз не съм много съгласна, ако ядеш само боклуци няма как да имаш хубава кожа.уф, сега пък се сещам за една приятелка, която пуши и пие много, храни се с каквото и попадне и има перфектна кожа та то си е и до ген.
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #685  
Стар 20th March 2009, 11:21
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Лейдис, нямам опит с антибиотиците, но ще напомня пак за една маска, която страшно ми помага. Опитайте и вие, наистина е превъзходна.

Първо се прави дермален разтвор от масло от гроздови семки и някаква етерично масло, което е противовъзпалително и е подходящо за борба с акне - например лавандула, чаено дърво, иланг иланг. Съотношението е на 10 мл. масло от гроздови семки по 1-2 капки етерично (лавандулово, чаено дърво, а защо не и комбинация.....) масло. Аз слагам директно в шишето на маслото от гроздовите семки (55мл) десетина капки етерично.

След това се прави и самата маска:

Маска с хума и дермален разтвор

1 с.л. хума се разтваря до гъста каша с вода (аз ползвам розова) и след това се прибавят 4-8 капки от дермалния разтвор (раздрусайте шишенцето предварително). Нанася се на почистено лице. Изплаква се преди да е изсъхнала напълно. Прави се макс 2 пъти в седмицата.
В началото започнете с по-малко капки дермален разтвор, защото може да се появи краткотрайно зачервяване на кожата. Не е фатално , аз се увлякох и сложих 10-12 онзи ден , но нямаше проблем. Ако има зачервяване, намалете капките дермален разтвор (етеричните масла дразнят, когато са в по-гляма концентрация, затова и не се използват директо в/у лицето, а се разтварят в базисно масло, в случая в такова от гроздови семки, защото то е подходящо за мазна кожа.)

Като обяснение е по-дълго, но се прави бързо и лесно, само си набавете маслата. А и веднъж като се направи дермалният разтвор, маската става за секунди. Ефектът й е чудесен, пробвайте задължително!
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #686  
Стар 24th March 2009, 08:22
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tinaracheva
Правилното лечение на акне зависи от много неща : от добрата хигиена;от хормоналният дисбаланс;трябва да се избягват въглехидратите защото те са храна и за бактериите.А бактериалната среда се разрушава от антибиотици;Добрите дерматолози назначават външно и вътрешно лечение а в повечето случеи ви предпоръчват и козметик професионалист :P
Напълно съм съгласна. Искам само да добавя.
Каквато и да е причината за акнето - хормонална, бактериална, стомашна, чернодробна и т.н. тя има първопричина. Винаги става въпрос за неправилно хранене на организма - говоря за нужните за доброто му функциониране елементи (витамини, минерали, органични и неорганични в-ва), т.е. нещо не му стига. Това води и до натрупване на шлаки и токсини, свободни радикали и всички подобни гадости, които много лесно си ги трупаме в днешните условия. Докато не започнете да си прочиствате организма - редовно и периодично, колкото и да ви се подобрява състоянието, ще има моменти, при които нещо ще провокира и състоянието ви ще рецидивира.
Естествено не разчитайте, че като се по прочистите веднага ще се оправите без да правите друго. Подобряването идва в резултат на много комплексни грижи за организма и кожата. То дори трябва да ви стане начин на живот. Не за месец два, три и после пак немърливост.

Успех
Отговори с цитат
  #687  
Стар 24th March 2009, 08:42
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Пила съм антибиотици, не се излекувах. По мое мнение само вредят.

Да похваля новата серия на Nuxe за проблемна кожа.
Все повече клиентки ми се хвалят от нея. Нямам някоя със сериозен проблем за да проследя как точно действа, но кожите им са в добро състояние от Nuxe=
Отговори с цитат
  #688  
Стар 8th April 2009, 17:38
iovkov iovkov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 1
По подразбиране

здравейте!
имам следния проблем:
на 18, че и отгоре съм вече и имам, смешния, но реално гаден проблем(този в заглавието на темата ) ползвам acne out activ(кремчето) и е супер, малко изсушава кожата, но го компенсирам. Пазя си чисто лицето и тн., Въпреки това винаги имам по някое огнище, което не се влияе от ..нищо. Не бих казал, че прекалявам с крема, че да се получи резистентност към него(ползвам са 1 път на ден, преди да си легна). Пробвах да спра с крема за известно време, обаче след седмица вече цялото лице става кошмар. Почвам да се мажа(1 път на ден) и се свива, но пак остава едно ниво(примерно ако ги разделим на 3 като 3 е най-лошо, то като се мажа стигам до 1-1,5) И като че ли не се лекува, а се подтиска, и то не съвсем успешно. Освен това мисля, че е време и хормоналното ми развитие да поприключило и акнето от самосебе си да отшумява, но не - спра ли крема до седмица съм заминал.
Има и още нещо - не знам как, но гърбът ми също се е изринал, там пък защо - нямам идея.
мия лицето си със сапун 3-4 пъти на ден, знам че не бива, но трябва да го чистя от пот или като се омажа с нещо(храна)
Та не знам какво да правя. Ако имате опит в подобни случаи, моля да споделите

Лел колко писах,
благодаря ако някой го прочете цялото
.пз.
Отговори с цитат
  #689  
Стар 20th April 2009, 22:46
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GUESS_F
Здравейте мацки!Моля ако някоя от вас се е излекувала от акне чрез антибиотици да погледне на снимката схемата която ми бяха предписали преди време и така и не спазих до край тъй като личния ми лекар каза че е прекалено висока доза и ще се отрази зле на организма ми.... http://img18.imageshack.us/img18/386/dscf5637c.jpg Чудя се дали не я изпробвам все пак?
здравей. преди няколко години пих тетрациклин по тази схема 6 месеца в комбинация с лазерно и токово лечение. след цялата процедура всичко беше наред, да кажа беше почти перфектно, но уви, след известно време всичко почна отначало. върнах се в старото положение даже по зле. след това пих 3 месеца азатрил в комбинация с неострата и акне аут. отново всичко беше много добре, но след като спрях антибиотика и като ми свърши крема (тъй като не беше евтин и не можеше да се намери навсякъде) нещата отново станаха същите. сега последно минах лазерни процедури на iClear XL тука в софия във Вита. ами има някакво минимално подобрение, но почти незабележимо, така че мога да кажа че не съм доволна. та като извод мога да кажа, че това акне не се повлиява от нищо. сега почнах да пия и да се мажа с цитросепт и имам някаква надежда, заради отзивите който чета от него, но ще видим. вече найстина не знам какво да пия, да се мажа, да се облъчвам...а иначе хормонални проблеми нямам-два пъти си правих изследвания на хормоните и ходих на ендокринолог, но тя каза че ми няма нищо. да не говоря за броя дерматолози, който съм обиколила, и различни лечения и различни мениея, и пак файда никаква. да уточня, моето акне е по гърба,а напоследък тръгна и по лицето. а аз не съм малка, на 22 години съм...така ли не го минах тоя пубертет...да не говоря че този проблем е от както съм на 13...та някой ако има вълшебна пръчица и магия....нека сподели...
Отговори с цитат
  #690  
Стар 21st April 2009, 20:46
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

teogopa_t това което разказваш ми звучи познато, само че аз сега съм на антибиотик, пак от рода на тетрациклина и лицето ми се оправя, пих го 2 месеца, вчера бях на лекар и ми го предписаха за още 3, а също така и някакви кремчета, но това което казваш звучи плашещо, направо излиза че цял живот трябва се пие антибиотик или няма оправия.Затова много сериозно се бях замислила да започна roacutane (accutane), не знам дали си запозната, но това е най-силното лекарство, което се предлага, потърси инфо в нета, тук също имаше тема.На мен ми беше изписано, но аз отказах да го пия, заради страничните ефекти, но имам приятелка, която е много доволна, а и съм чела за много доволни от него.Но доколкото знам е за по-тежки случаи и май трудно го изписват в Б-я, а не е и евтино.Успех
П.П. http://www.aocd.org/skin/dermatologi.../accutane.html
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АХТЕЗИПЪПКИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:55.