IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 22nd April 2009, 18:48
black_mamba black_mamba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 7
По подразбиране

здравейте...какво става с леченията ви,нещо ново?
Отговори с цитат
  #82  
Стар 24th April 2009, 09:34
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Така, време е вече да споделя скромния си опит с STB лингвалните брекети. Минаха 13 дни от поставянето им, и днес вече спокойно мога да кажа, че свикнах с тях. Не че първите дни бяха толкова лоши, но все пак дискомфорта си го имаше, зъбите ме наболяваха, както и езика. Първата седмица слагах доста вакса, като постепенно я намалявах. С говоренето все още не се справям съвсем, т.е. съскащите звуци не ми се отдават добре, както и твърдото "р". И аз като Sunflowera го докарвам леко бритиш.
Малко проблемно ми е почистването, т.е. страх ме е да не отлепя някой брекет и не знам дали натискам достатъчно. Освен това бях свикнала с конеца, а сега не мога да го ползвам. Иригаторът, който препоръча Mena, много ми помага, д-р Димова също го препоръча. Каза ми и за един друг, който е подходящ за пътуване и се слага директно на смесителя на чешмата. Като цяло е добре да се ползва такъв уред при лингвалните брекети.
Дрг проблем е храненето, все още ме е страх да дъвча повечето храни, за да не ми се отлепи някой брекет, от това дойде и отслабването като вторичен ефект, ако някой има нужда, веднага да слага брекети
Това е засега, извинявайте, че съм толкова многословна.
Отговори с цитат
  #83  
Стар 24th April 2009, 11:40
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Честито !
Желая ти успешно и бързо лечение
Отговори с цитат
  #84  
Стар 13th September 2009, 10:37
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Искам да ви се похваля, година и 9 месеца след поставянето на лингвални брекети зъбите ми са перфектни, не мога да повярвам как се наредиха и не спирам да се усмихвам
Ще ги нося още няколко месеца предполагам, а после ритейнъри вероятно. Поръчах си лентички за избелване, защото май само това ми остана като довършителни работи
Отговори с цитат
  #85  
Стар 15th September 2009, 08:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Браво,Рали! Радвай се на новата си усмивка!
Отговори с цитат
  #86  
Стар 17th September 2009, 08:32
alfega alfega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Супер, Sunflowera, много се радвам ! И аз вече се наслаждавам на ефекта от лингвалните, макар и моите зъби да не са се подредили все още съвсем идеално!
Срокът за лечение съвпада ли с този, който ти казаха в началото? И знаеш ли какви ритейнъри ще носиш? И също така какви са тези лентички за избелване, за пръв път чувам за тях, те могат да се ползват още преди свалянето на брекетите ли?
Отговори с цитат
  #87  
Стар 25th September 2009, 15:49
kalinka_malinka kalinka_malinka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: sofiq
Мнения: 428
По подразбиране

Здравейте , искам само да попитам боли ли много слагането на брекети и веднага ли се заплаща цялата сума ??? Решила съм да си сложа от тези керамичните които не се виждат толкова като металните . Моля ви се напишете всичко което ви се вижда важно да знам ????
Отговори с цитат
  #88  
Стар 25th September 2009, 20:21
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Кое да боли...?Няма такъв момент..
Болките почват след слагането им
Другите отговори трябва да ти даде този,който ше ти ги "монтира"
Отговори с цитат
  #89  
Стар 29th September 2009, 10:49
beckche beckche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, най-накрая и аз да се включа във форума..
Вече минаха 37 дена от както и аз съм с лингвални брекети (STB light lingual). Ще се радвам да бъда полезен във форума...
Отговори с цитат
  #90  
Стар 29th September 2009, 14:39
beckche beckche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 6
По подразбиране

... забравих да кажа как се свиква с брекетите. Първите 3-4 дена ми беше много трудно да се храня с тях - храната си я правех с пасатор постепено втората седмица вече дъвчех храната и така до първия месец свикнах да си се храня съвсем нормално
Иначе относно дискомфорта - първите 4-5 дена ме наболяваха зъбките. Проблеми с говоренето не съм имал никакви, но аз имам брекети на горните 6 зъбчета, така че незнам как ще е говора ако са на всички зъбки. Сега след повече от 1 месец свикнах напълно с тях, даже не се сещам, че имам брекети (само като ги мия с четката).
За друго сега не се сещам ... скоро пак ше пиша
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:33.