IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 12th April 2009, 16:00
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Трогнат съм от внимание!
Хубав ден и повече +емоции на всички!
Отговори с цитат
  #212  
Стар 13th April 2009, 18:02
guines guines не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте! Имам проблем с един лекуван зъб. Става въпрос за кътник долу в дясно. Преди около 10 месеца го правиха, извадиха му нерви и го запълниха. След като го пломбираха, нямах никакви проблеми с него. По принцип ям на тази страна. Но преди 3 дена, този зъб започна да ме боли. Ходих при зъболекаря и той ме прати на рентген. Днес си направих снимка и отидох при него. Имам гранулом на единия корен, а зъболекарят ми каза, че този зъб е за вадене. Искам да попитам и по-специално зъболекарите във форума, това ли е единственото решение и няма ли шанс да бъде излекуван въпросния гранулом? Тъй като не ми се иска зъбът да бъде изваден. Не е ли прибързано това решение?! Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #213  
Стар 13th April 2009, 19:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Естествено това не е единственото решение .
Не зная обаче дали не е така,защото нито съм видял зъба ,нито рентгеновата снимка??Потърсете друго мнение,защото много често такива зъби се лекуват(корените им) и си остават в устата...Възможно е обаче и наистина да трябва да се разделите с него,но не оставайте само с едно мнение.
Успех!
Отговори с цитат
  #214  
Стар 13th April 2009, 19:41
guines guines не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Благодаря наистина! Ще потърся мнение и от други зъболекари и да се надявам, в крайна сметка на благополучен изход
Отговори с цитат
  #215  
Стар 27th April 2009, 19:17
Аватара на bilian4o
bilian4o bilian4o не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 439
По подразбиране

Здравейте,някой може ли да ми каже къде във Варна мога да си направя фибро щифт/изграждане на зъб/...моля само не ми препоръчваите Венелинов.
__________________
не страдам от принцесизъм
Отговори с цитат
  #216  
Стар 28th April 2009, 14:36
Jane30 Jane30 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Каквото и да ти дадем като съвет, едва ли ще ти помогнем много. То е ясно, че трябва да се обърнеш към специализирана помощ, да си направиш снимка на зъба и т.н. Все пак, за да те боли, значи нещо не е наред. Най-лошият вариант е да се изчаква... а какво всъщност чакаме при такива ситуации - и ние не знаем
Отговори с цитат
  #217  
Стар 29th April 2009, 10:04
diyanna diyanna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до diyanna
По подразбиране

Привет на всички

Тъй като от доста време се видях в чудо, сега незная как да постъпя Преди 4год. ми падна пломбата и отидох да ми се направи отново. Доктора реши да го умъртви. Сега обаче половината зъб се счупи и две седмици по-късно започнаха страшни болки. Отидох на зъболекар, отвориха ми зъба, оказа се че има гной. От снимката се установи, че каналите не са запълнени и се е образувала киста. Започнаха да лекуват зъба с промивки.Като го затворят с лекарство се подуваха лимфите. Пих Клиндамицин. Оставяха го отворен периодично. Накрая го запълниха с някакво лекарство и така си карах месец без болки. Отидох пак на зъболекар и ми бяха напълнени каналите. При което започнаха неистови болки. Аз обаче търпях, ислех че мястото е раздразнено и ще мине. Да ама не. Така отвориха го пак. Направих снимка и се оказа че в кистата вече има пълнеж от каналите. Потърсих друг стоматолог. След консултация с хирург решиха, че трябва да се направи релечение на каналите и да се направи операция. Но стоматоложката, която ми причини това каза че зъба щом е почистен и не ме боли, този пълнеж който ми е в кистата няма да ми създава неприятности и не се налага операция. Кажете ми моля Ви кое е вярно и кое не и аз как да постъпя?
Искрено Благодаря
Отговори с цитат
  #218  
Стар 4th May 2009, 18:08
diyanna diyanna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до diyanna
По подразбиране

Толкова се надявах, че тук ще има кой да ми помогне
Отговори с цитат
  #219  
Стар 4th May 2009, 18:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е как да ти помогне някой, това тук не е специализиран форум на зъболекари, имаме си двама, но пишат, когато има време, а то не е много често. Потърси мнението на трети зъболекар най- добре. Ама не по форумите, така едва ли ще стане
Отговори с цитат
  #220  
Стар 4th May 2009, 18:50
diyanna diyanna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до diyanna
По подразбиране

Просто бях възхитена от съветите които се дават тук. Благодаря ти. Ще си поблъскам главата и нервите още малко. Ще потърся и още мнения. Но проблема е и в това, че и за добър ден искат пари. А аз дадох ужасно много до сега. Лека вечер
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:47.