IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd May 2009, 20:45
pphoto pphoto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 10
По подразбиране Болки в кръста.

Предварително се извинявам ако това не е мястото на темата,но вече нямам сили.
От 7 дни имам ужасни болки в кръста от ляво.Ходих в Пирогов на невролог и ми казаха да се мажа с Диклак и да пия Невробекс.Никакъв резултат.Друг доктор ми каза за инжекция с Дипрофос - бил за силни болки.Пак ме боли.Хора,не знам какво да правя.Ужасно съм изплашена, а скоро ми предстоят физически изпити.Моля Ви,помогнете.Най-лошото е,че са празници и не знам къде и при кого да отида.Губя Вяра.От София съм.Ще бъда много благодарна ако успеете да ми помогнети.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd May 2009, 20:50
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Аз съм така от доста време ,но при мен болката е от неправилна стойка.Като понатоваря физически се засилва.Единственото нещо което на мен ми помага е масаж .Това което са ти предписали би трябвало да ти поуспокои болката ,но няма да стане веднага.Почивай ,не натоварвай кръста и ако нямаш подобрение отиди пак на лекар.

п.с надявам се ,че не си на изпит за АМВР
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd May 2009, 22:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И моите болки са отляво и както каза Мишето в голяма част от случаите причината е неправилна стойка. Аз си правих снимка, нищо особено не излезе като увреждане и 10 дни пих Волтарен на хапчета, Мидокалм и Невробекс, имаше доста добър резултат, но тъй като продължавам да стоя неправилно и да натоварвам кръста, пак усещам някакви болки. НЕ казвам да пиеш тези неща, нито каквото и да било, причините могат да са различни и щом Невралгин не помага, щом инжекцията също не помага, по-добре да си направиш една снимка и после да се реши лечението. Предполагам, че през седмицата ще има дежурни на рентгените, но трябва да те види и ортопед, който да реши каква да е снимката.

Иначе - ако стоиш дълго време на стол, ставай на всеки 30 минути, раздвижвай се. Правилната стойка е - облегната на облегалката, раменете опънати назад, главата назад (а не наведена напред). Ъгълът в колената трябва да е над 90 градуса.

Не продължавай да пиеш или да се мажеш с противовъзпалителни без да отидеш на лекар, още повече, щом не помагат.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd May 2009, 22:52
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Акупунктурата помага значително при подобни състояния.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th May 2009, 15:25
*Princess* *Princess* не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 554
По подразбиране

Според мен трябва да пробваш при чакръкчия ... Но хубаво поразпитай и се увери, че умее да намества и да масажира, че с това шега не бива.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th May 2009, 17:52
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

НЕ трябва да пробва при чакръкчия, принципно нищо не трябва да се пробва, без да си отишъл да те прегледа истински лекар с изследвания! Да, много хора ще кажат "мен ми помогна" - само защото са имали късмета, но огромен процент от хората съжаляват, че са го направили, така че НЕ трябва да се ходи. И не виждам логиката да ходи и да даде парите си там, вместо да си пусне 1 снимка и да я прегледа невролог например.

Аз също съм правил грешката да се отказвам от истинската медицина и да минавам на някакви алтернативни методи В резултат на тая ми глупост не мога да тренирам в момента и 10 месеца вече не мога да практикувам ефективно някъв нормален спорт, освен футбол. И ще платя 5 пъти повече, отколкото дадох за алтернативното лечение (вече съм платил 3 пъти колкото тая сума - без резултат). Дано като станат 5 пъти да има подобрение ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st May 2009, 12:50
VIKCI VIKCI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 8
По подразбиране Re: Болки в кръста.

Цитирай:
Първоначално написано от pphoto
Предварително се извинявам ако това не е мястото на темата,но вече нямам сили.
От 7 дни имам ужасни болки в кръста от ляво.Ходих в Пирогов на невролог и ми казаха да се мажа с Диклак и да пия Невробекс.Никакъв резултат.Друг доктор ми каза за инжекция с Дипрофос - бил за силни болки.Пак ме боли.Хора,не знам какво да правя.Ужасно съм изплашена, а скоро ми предстоят физически изпити.Моля Ви,помогнете.Най-лошото е,че са празници и не знам къде и при кого да отида.Губя Вяра.От София съм.Ще бъда много благодарна ако успеете да ми помогнети.
Задължително си направи рентгенова снимка, ако не е дископатия или нещо подобно, ехография на коремни органи, може да е бъбрек, мини през личния си лекар да ти даде направления за сответните специалисти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th November 2009, 23:16
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

И аз имам болки..ходих на снимка...

СТРАНИЧНА РЕНТГЕНОГРАФИЯ НА ЛУМБАЛНИ ПРЕШЛЕНИ
Леко усилена физиологична лумбална лордоза.Нискостепенни спондилолистези на Л3 и Л4-предни листези.Клиновидно деформирани междупрешлени пространства,без изразено снишение на същите.Запазена височина на телата на прешлените.
ЗАКЛ:СПОНДИЛОЛИСТЕЗА НА Л3 И Л4.


казаха че е от растежа...ама вече почвам да се съмнявам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th November 2009, 11:04
Аватара на Симонка
Симонка Симонка не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Хасково
Мнения: 14
По подразбиране

Аз също мисля, че трябва да отидеш на лекар и да ти направят снимка, за да бъде сигурно.
Успех.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th November 2009, 21:26
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Има ли някой на който ако покажа снимката може да разбере нещо?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Болкикръста
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:44.