IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th May 2009, 22:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

може да се мери и орално. А и анално не е болка за умиране. Просто където започнеш, там я мериш, долу горе по едно и също време сутрин, като преди това трябва да си била поне 4 часа в покой, за да е достоверно. Това за 7-те минути се отнася сам за старите живачни термометри, какъвто не бих рискувала ни в устата да си сложа, ни в задника. Електронен термометър е безсмислено да държиш 7 минути, защото той дори и след по- малко от минута е готов и си пищи.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 13th May 2009, 10:02
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

И аз да кажа нещо за овулацията - доколкото знам лутеалната фаза ( това са дните от овулацията до следващия цикъл ) трябва да е 14 дни. Разбира се има изключения, но ако е по-малко от 10 дни съм чувала, че е проблем, защото яйцеклетката не успява да се имплантира в матката при евентуална бременност... В този смисъл си мисля, че овулацията не може да е прекалено близо до следващия цикъл.
А за меренето на БТ, и аз го ползвах този метод 3 месеца. Изобщо не е неприятно, дори да е анално, имаш увереността , че контролираш нещата, защото знаеш какво се случва, кога е овулацията и т.н. Но за мен психически е много изнервящо... и за това спрях да меря каквото и да било, защото в крайна сметка това си е божа работа кога ще стане. Бях започнала да се вманиачавам, а сега съм доста по-спокойна, а според мен това е важно, пък да видим ...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13th May 2009, 10:54
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
И аз да кажа нещо за овулацията - доколкото знам лутеалната фаза ( това са дните от овулацията до следващия цикъл ) трябва да е 14 дни. Разбира се има изключения, но ако е по-малко от 10 дни съм чувала, че е проблем, защото яйцеклетката не успява да се имплантира в матката при евентуална бременност... В този смисъл си мисля, че овулацията не може да е прекалено близо до следващия цикъл. ...
абсолютно си права! точно и аз това мислех да напиша!
също така, тука някой беше казал, че на някаква мацка овулацията й била съвпадала с менструацията, което не е възможно. може да е непосредствено след, но не е и по време на мензис....
Отговори с цитат
  #14  
Стар 13th May 2009, 11:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Права си, но всяко правило си има изключения и има и такива случаи, при които все пак е няколко (по- малко от 10) дни преди следващия цикъл. Това, че не може да е по време на мензис овулацията също не е вярно- познавам такава жена. Напълно възможно е да се развиват едновременно две яйцеклетки, тъй че на практика овулацията може да бъде по всяко време. Но при редовен цикъл такива неща почти не се случват и обикновено важи правилото за 14-дневна ЛФ.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13th May 2009, 16:20
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Аз знам кога ми е овулацията възможно ли е да съм забременяла без да съм била ?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th May 2009, 16:25
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Еми то всичко е възможно, щом вече ти закъснява може да си направиш тест и ще разбереш! Дано да е това, което искаш
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13th May 2009, 16:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако доказано знаеш кога ти е овулацията и тя не е била в периода, в който не се пазите, не, няма смисъл да правиш тест. Освен това никой тест няма да отчете евентуална бременност за една седмица.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th May 2009, 00:41
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Права си, но всяко правило си има изключения и има и такива случаи, при които все пак е няколко (по- малко от 10) дни преди следващия цикъл. Това, че не може да е по време на мензис овулацията също не е вярно- познавам такава жена. Напълно възможно е да се развиват едновременно две яйцеклетки, тъй че на практика овулацията може да бъде по всяко време. Но при редовен цикъл такива неща почти не се случват и обикновено важи правилото за 14-дневна ЛФ.
възможно е някога да съвпадне с мензиса , но е и постоянно овулацията да е по време на цикъл! защото това би означавло да й идва през две седмици! а това определено е проблем и няма как да остане незабелязано....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th May 2009, 00:45
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Аз знам кога ми е овулацията възможно ли е да съм забременяла без да съм била ?
как знаеш кога ти е овулацията.
и ако знаеш какво означава овулация, помисли - възможно ли е да забременееш без да има яйцелетка, която да бъде оплодена?!?!?!!?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th May 2009, 02:00
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

mo_mo може би не съм си задала правилно въпроса,но моля те по спокойно с твоите изпитни въпроси... аа и да знам какво е овулация!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:34.