IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 2nd July 2009, 11:56
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

аз мисля че това с яденето на всичко е доста преувеличено,може би защото на мен досега не ми се е прияждало нищо конкретно и ям само защото съм гладна на кила отгоре съм и аз около 6/7 .качвам ги равномерно навсякъде и затова сега приличам на плондер на разпусната неподдържана жена ,абе на всичко друго но не и на бременна.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 3rd July 2009, 07:51
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Винаги съм се питала напълняването по време на бременност в следствие на погълнатата храна ли е, или е на хормонална основа Ако е първото все пак има шанс човек да се опази да не стане четворен

apoklistika, какво им е на мазните риби ? Аз тамън планирах ако забременея, да наблягам на сьомга, сардини и пъстърва.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 3rd July 2009, 11:10
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
На първо мислене се сещам за мазните видове риби и за меките и плесенясали сирена, рохки яйца, недобре изпечено месо.... бе има немалко, от които не е желателно да си взимаме, дори и да ни се яде. На мен лично суровото месо и плесенясалите сирена ми липсват ужасно много, направо се разтрепервам от мисълта за едно карпачо, ама... вече съм имала токсоплазмоза и треперя да не вземе сега да се развие пак
Ти пак си наблягаш на не до там полезния начин на обработка на ястията.
Ако ядеш, варени, печени или на скара продукти......и избягваш пърженото.......тогава неразбирам къде ще е вредното в рибата(тя е тъй полезна) яйцата,сирената или месото.

Моята докторка ми каза да изпивам по литър прясно мляко на ден през цялата бременност, и да си кажа честно нямах ядове със зъбите.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 3rd July 2009, 11:23
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Бобе, не е в обработката мацка, и аз тъй си мислех, но мазните видове риба съдържали живак, заради това трябва да се внимава с тях, защото в по- големи количества става опасно за плода. Полусоуровите яйца е ясно защо- няма смисъл да се излагаме на риск от салмонела например, а меките и мухлясалите сирена съдържат бактерия, които моге да доведе до листериоза- заболявание, опасно за плода. Освен сирената, всякакъв вид пушеи риби от рода на сьомга, пастърва и разни такива нетермично обработени риби и меса могат да са опасни, същото важи за суровото и непастьоризирано прясно мляко.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 3rd July 2009, 11:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сетих се и за още- черен дроб например, който иначе е тъй полезен, заради високото съдържание на витамин А.
Отговори с цитат
  #76  
Стар 3rd July 2009, 11:43
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Сетих се и за още- черен дроб например, който иначе е тъй полезен, заради високото съдържание на витамин А.
Защо пък черният дроб.......на мен ми го препоръчваха даже, аз понеже бях анемична...стресна ме ти

А за другите неща си права, но никой не е казал да се прекалява........а в малки количества рибата и яйцата , но добре сварените са доста полезни.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 3rd July 2009, 11:53
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Може би са ти го препоръчвали заради анемията, но иначе при нормално здравословно състояние трябва много да се внимава с него заради витамин А, че го съдържа в големи количества- пренасищането му може да е причина за разни вродени аномалии и дефекти.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 3rd July 2009, 12:37
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Може би са ти го препоръчвали заради анемията, но иначе при нормално здравословно състояние трябва много да се внимава с него заради витамин А, че го съдържа в големи количества- пренасищането му може да е причина за разни вродени аномалии и дефекти.
Права си , но съгласи се че аз нямам предвид да прекаляваме в приема си на дадени продукти, а да се хапва от всичко по малко.......всичко в умерени количества е полезно като напълно изключвам пърженото и не доизпеченото
Отговори с цитат
  #79  
Стар 3rd July 2009, 12:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Продължавам да не съм съгласна и да твърдя, че има някои работи, дето трябва да се избягват, ама както и да е, всеки да си яде, както намери за добре
Отговори с цитат
  #80  
Стар 3rd July 2009, 14:36
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Ок Апо...няма да спорим....все пак всеки си знае за себе си кое е най-добро!!!
Харесва ми че си твърдоглава (особено сега както си и бременна сигурно си фурия)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Килограмите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:32.