IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 26th June 2009, 13:15
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Трудна работа.Освен да потърсиш мнение на друг специалист.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th July 2009, 20:48
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Да споделя какво се случи все пак с моя аденом Потърсих мнение и на друг специалист, към който ме насочиха мои познати. Мнението на вториа ендокринолог беше - абе защо са ми изписали лекарства за регулиране на пролактин при положение, че пролактина ми е в норма...?! И ми каза, че това, което са ми предписали е хубаво, че не съм почнала да го пия и, че този микроаденом няма нужда да се лекува и просто след време трябва да отида пак на ямр и ако не расте(а според него е 100% сигурно, че няма да има проблем) просто каза да не го мисля....и съвсем се обърках....но за сега мисля да заложа на втория ендокринолог
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th November 2010, 11:43
Валкирия Валкирия не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! Ето и моето преживяване с аденом на хипофизата:
На 19 години съм и преди около година гинеколожката ми предписа противозачатъчни за регулиране на нередовен цикъл. Пих ги в продължение на година и след спирането им цикълът ми закъсня със 17 дни! Пуснахме изследване на пролактин и стойностите бяха завишени. Изпратиха ме на ЯМР на главата, който установи микроаденом на хипофизата - 3,5мм. Гинеколожката ми заяви, че най-вероятно в бъдеще ще имам трудности да забременея, че яйчниците ми са "приспани" и че ще трябва да пия хормони ежедневно в продължение на години, а може би и цял живот. Изписа ми бромокриптин. Можете да си представите колко бях уплашена.
Но не купих бромокриптина, а отидох в Медицинска академия - отделението по ендокринология. След пълни изследвания на кръв и урина и ехограф на щитовидната жлеза се оказа, че всичко е в норма, вкючително и пролактинът!!! Аденомът е хормононесекретиращ и е просто случайна находка, която няма нищо общо с проблемите с цикъла! Лекарите от Медицинска бяха много учудени как така са ми били изписани противозачатъчни без никакви хормонални изследвания и ми препоръчаха да не пия никакви хормони. Единствено след година трябва да направя нов ЯМР, за да се види дали аденомът не расте. За нередовния цикъл след 3 месеца ще отида да ми пуснат изследвания на хормони, но дори да се установи от какво е, лекарите казаха да не пия противозачатъчни.
Въпреки първоначалния шок, сега съм много по-спокойна и облекчена.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Аденомнахипофизата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:29.