IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 22nd September 2009, 17:53
lilitabout lilitabout не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 4
По подразбиране захранване при НВД

здравейте, от 14 дена съм на НВД без да ям никакви въглехидрати. Също така тренирам по 3-4 пъти седмично пилатес, като скоро започвам и кардио на крос тренажора. Въпроса ми е след тези 14 дена мога ли да вкюча "сложни" въглехидрати сутрин - примерно хляб Бонус, овесени ядки, овесени трици, и как стои въпросът с плодовете, варените картофи и ориз? Как и по колко може да се яде от тези храни, така че да продължи отслабването без да се качват кг? Благодарности на всички, които могат да помогнат...
Отговори с цитат
  #172  
Стар 22nd September 2009, 20:34
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране Re: захранване при НВД

Цитирай:
Първоначално написано от lilitabout
здравейте, от 14 дена съм на НВД без да ям никакви въглехидрати. Също така тренирам по 3-4 пъти седмично пилатес, като скоро започвам и кардио на крос тренажора. Въпроса ми е след тези 14 дена мога ли да вкюча "сложни" въглехидрати сутрин - примерно хляб Бонус, овесени ядки, овесени трици, и как стои въпросът с плодовете, варените картофи и ориз? Как и по колко може да се яде от тези храни, така че да продължи отслабването без да се качват кг? Благодарности на всички, които могат да помогнат...
Можеш да включиш комплексни въглехидрати през първата половина на денонощието, но сумарно въглехидратите ти за деня не бива да надхвърлят около 1-1,5 гр/кг. Подходящи източници са овесени ядки, кафяв ориз, пълнозърнест хляб, пълнозърнести и ръжени макарони, ечемик, елда и други подобни. Триците не ги брой много, те съдържат сравнително малко усвоим въглехидрат.
Варените картофи и белият ориз не са желателни.
Плодове: избягвай грозде, смокини и банани и се стреми да ги консумираш в малки количества до обяд.
Отговори с цитат
  #173  
Стар 23rd September 2009, 14:42
lilitabout lilitabout не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 4
По подразбиране

много благодаря за отговора :P
Отговори с цитат
  #174  
Стар 23rd September 2009, 21:40
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
1. Ако си позволяваш лъжичка мед, задължително трябва да е за закуска.
2. Не.
3. От зеленчуците смятай само въглехидратите от картофи, моркови, грах, цвекло, царевица, а ако си много прецизна и от домати и червени чушки.Останалите зеленчуци почти не съдържат усвоим въглехидрат. При класическа НВД пълнозърнестият хляб и овесени ядки са допустими храни, но при ВМ-НВД на практика се изключват. При ВМ-НВД мазнините са единственият енергиен източник.
4. Това е формула за ВМ-НВД, струва ми се.

Нека някой ме поправи, ако съм сгрешила.
Много благодаря за изчерпателното инфо
Отговори с цитат
  #175  
Стар 24th September 2009, 06:57
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tally
2. Приемът на рибено масло задължителен ли е при НВД?
Аз бих казала ДА (и то не само при НВД), освен ако не ядеш толкова много риба, че да компенсираш.

Цитирай:
Първоначално написано от Tally
4. Аз смятам по формулата 15 % въглехидрат, 25% протеин, 60% мазнина. Правилна ли е тази формула? Като финал искам да спомена, че аз съм момиче, на 22 години, 52кг, 168см. От няколко месеца спрях тренировките, скоро пак ще почвам, но засега не тренирам.
hatred е права - това е формула за ВМ-НВД, но е правилна Може да смъкнеш въглехидрата още за сметка на мазнините, ако се чувстваш добре. Не знам какви са ти целите, но за да задържаш кг без да спортуваш би трябвало да приемаш около 1600 кк (това са приблизително около 110 гр мазнини, 100 гр протеин и 30-40 гр въглехидрати), ако искаш да сваляш не е добре да ги намаляваш с повече от 200-300 кк.
Отговори с цитат
  #176  
Стар 24th September 2009, 07:13
stiuardka stiuardka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Бургас
Мнения: 1 315
По подразбиране

И аз съм на НВД от 2 дена..да видим
__________________
Да умееш да се наслаждаваш на преживения живот означава да живееш два пъти.
Отговори с цитат
  #177  
Стар 24th September 2009, 14:53
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Благодаря за отговорите По-скоро целя намаляване на процентното съдържание на мазнини в организма, отколкото да свалям килограми. Иначе започнах си наново тренировките, засега обаче, докато е хубаво времето, наблягам на кардио в гората до нас. 6 километра редувам тичане, ходене по наклон и по-лека разходка. Силовите не съм ги почнала още, защото не ми се влиза в залата на това слънчице
Имам обаче един въпрос, който ме мъчи: Каква е разликата между НВД и ВМ–НВД? На няколко места, чета, че било едно и също, на други казват, че е различно, но няма обяснение каква е разликата. Все пак искам да знам, за да си предпочета подходящия за себе си вариант. Пак се извинявам за непросветеността си, но наистина търсих и не успях да открия
Отговори с цитат
  #178  
Стар 25th September 2009, 14:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

О, не, не е същото. ВМ НВД е високо мазнинна НВД - прочети тази статия, там има инфо и по този въпрос:
http://spidersport.com/weight-control.php
Отговори с цитат
  #179  
Стар 28th September 2009, 20:12
lilitabout lilitabout не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 4
По подразбиране как е възможно

на ниско въглехидратната диета съм от почти половин месец като четиринадесет дена бях само на протеини и зеленчуци - не съм яла никакви въглехидрати, дори от "полезните" . Основно ям салата със пилешко филе и от време на време варено яйце. Започнах на 70 кг, и след тези 14 дена вместо да отслабна съм качила два кг. и сега съм 72 кг. Не съм отслабнала дори със половин килограм как е възможно. Моля някой да помогне сега пак съм на протеини и зеленчуци като за закуска ям овесени ядки и трици по две пълни супени лъжици и кисело мляко. Има ли смисъл да продължавам изобщо?
Отговори с цитат
  #180  
Стар 1st October 2009, 11:27
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране Re: как е възможно

Цитирай:
Първоначално написано от lilitabout
на ниско въглехидратната диета съм от почти половин месец като четиринадесет дена бях само на протеини и зеленчуци - не съм яла никакви въглехидрати, дори от "полезните" . Основно ям салата със пилешко филе и от време на време варено яйце. Започнах на 70 кг, и след тези 14 дена вместо да отслабна съм качила два кг. и сега съм 72 кг. Не съм отслабнала дори със половин килограм как е възможно. Моля някой да помогне сега пак съм на протеини и зеленчуци като за закуска ям овесени ядки и трици по две пълни супени лъжици и кисело мляко. Има ли смисъл да продължавам изобщо?
1. Храната ти със сигурност е прекалено малко, и много лесно така се влиза в плато.
2. Много белтъчини не са толкова полезни, да не кажа никак. Имам 2 приятелки и двете в спешното именно от тези прословутите "диети". Дано да си наясно че излишните белтъчини стават на захари в организма.
3. Не приемаш никакви източници на енергия организма в момента се опитва да оцелява.
4. Тази закуска е най-голямата грешка. Труден протеин за обработване, овесените ядки намаляват храносмилането и възможността организма да я усвоява...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НискоВъглехидратнаДиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:46.