IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1761  
Стар 12th November 2009, 17:00
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maika
Суитинка, радвам се че си предприела промяна в храненето и спорта и нагласата, като цяло,но аз пак се тревожа за теб. Та ти току що се стабилизира и пак искаш да сваляш мазнини и кг. Храната ти е доста прилична като състав, но бедна на калории. Всичко води до това до което се докара Хатред и не само тя. За да ходиш на фитнес и да се развиваш нормално, ти трябва храна... Поне 1800 калории на ден. Знам че ти звучи страшно, но е така. Преди да ги намаляш първо трябва да ги увеличиш за да засилиш метаболизма си. После се намалят постепенно. Сега като ядеш по 1000 калории, като ти свикне тялото по колко ще ядеш? по 500 ли???Много си хубава на аватара. Остани си такава. Никой не харесва скелети с оредяла коса, изпочупени нокти и без цикъл. Айе пак съм лошата сега.....
Първо, здравееей

Значи аз си пресметнах КБ, който ми излиза на 1500кал (1400 и нещо), а ОКБ-то ми е около 1200. Опитвам се да ги държа толкова. Това ще го правя 2 седмици! След това ще започна нормално НВД с 45гр въглехидрат, 80-90 белтък и останалото мазнини, като ще вдига калориите до 1400. Над 1500 аз пълнея! Така в продължение на 1-2 седмици.После може пак да ги сведа до 1200 (въглените до 30гр, идващи от треволяк)- 1 седмица, за да стресирам малко тялото и да го "побутна".
Доста дълго време съм държала ниски калории около 1000, че и под, което явно е довело до трупането на мазнинки (специално около бедрата и под дупето, аз съм предразположена там да трупам). Освен това и комбинацията Въглехидрати + Мазнини, която в невежеството си често съм прилага също е спомогнала за това.
Затова..така. 2 седмици крайно ВМ-НВД с максимално чиста и близка до организма храна за начален тласък, от там нататък по-полекича.
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #1762  
Стар 12th November 2009, 17:25
neilichka neilichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 116
По подразбиране

swe3tynka, докато си на ВМ-НВД можеш да взимаш по 1г рибено масло на ден. То подобрява много обмяната на мазнините в организма и прави целия процес по здравословен и пълноценен. А и за всички мисля, че е полезно, заради обмяната на веществата

Тия дни нямам нищо за вършене на работа и само в интернет вися уф!
Отговори с цитат
  #1763  
Стар 12th November 2009, 18:04
Mery- Mery- не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 111
По подразбиране

Закуска: около 150гр. кисело мляко 1,5% + корнфлейкс "Фитнес" + 1 малък банан нарязан на кубчета
Обяд: спагети (Не много, тези са някакви в пакетче от 75гр.)
Към 15:00 - половин диетична вафла и 10гр. д. шоколад + една мандарина
Към 17:00 - още една мандарина
Преди малко (18:00) - още една мандарина и мъничко фъстъци
За вечеря смятам да си направя 1 дюканска палачинка
Отговори с цитат
  #1764  
Стар 12th November 2009, 18:37
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Hatred, наистина твоите мнения ни липсват Надявам се,че ще се оправиш лека-полека и ще стабилизираш нещата Наистина ако имаш по 5-10 мин на ден, пиши си менютата, за до може по-напредналите момичета да те следят. Аз едва ли мога много а ти помотна в това отношение, защото още не разбирам доста неща. Но мога да бъда морална подкрепа

С Maika не се познаваме, ако може така да се каже, но съм чувала много за теб, особено от Аник и Swe3tynka Явно наистина си майката тук. Наистина давай мненията си когато можеш. Не мисля, че си лоша в случая със Se3tynka, но аз грам не разбирам от ВМ-НВД. Искаш да й помогнеш, то се вижда. Грешка е, някой да се обижда на друг за мнение или съвет (отнася се за Нели и Тони- и двете знаете много, но имате различни виждания за нещата - това е )

Merry щях да я порицая зя банана и вафлата, но се досетих, че е на 14 и не мога да очаквам от нея като дете да се лиши от това. не, че аз съм толкова по-възрастна (почти на 18), но все пак тя все още се развива, а аз поприключвам тези процеси хихи


Ето и моето меню за днес (не е много добро, но и утре е ден)

07,30 топла вода с мед
08,30 елда с парченце масло и 30-40 гр сирене
10,00 10 гр бял шоколад
12,00 ябълка + 200 гр мляко + 2 бисквити мария лехера (е не мога да се откажа от моя "блякоч" - давам лош пример. Даден ми е съвет да не ги ям заедно, но аз продължавам....)
14,00 2 парчета кекс Engel + 200 гр кисело мляко
17,30 5 сурови кашута и 5 бадема
18,00 портокал
19,30 скумрия със салата от домат и краставица

2,5 л вода
чай
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #1765  
Стар 12th November 2009, 20:10
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

swe3tynka, много ти се радвам, че си се стабилизирала, но имам една тревога за теб. Първо, може би претренираш. И второ, според мен си склонна да не си на истинско ВМ-НВД и на практика да се лишиш от какъвто и да било енергоизточник.

А когато тялото не е енергийно обезпечено, виж докъде се стига ( визирам себе си ). Аз ям много извара, риба, яйца, протеини, но въпреки това имам проблеми и причината за тях се корени именно в липсата на ефективен източник на енергия в достатъчни количества. Умната !

Момичета, менютата ми ще са същите както преди, но примерно вместо 20 гр кафяв ориз/ пълнозърнести макарони/ овес, ще хапвам по 50-60, ще включвам повече грах, леща, може би царевица ( това в обедното меню ). Но си признавам, че хич не искам да дебелея, било то и с килограм-два, не съм се примирила психически с това обстоятелство. Но всичко с времето си. Изкарах четири дни без тренажор и без угризения по този повод, без да истерясвам. Tова си е постижение за упорито магаре като мен
Отговори с цитат
  #1766  
Стар 12th November 2009, 20:23
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

hatred,надявам се сега всичко да е наред Не мисли толкова за храна,тренирай си съвсем леко и се радвай на живота!И хич не се притеснявай,че ще качиш някой друг килограм...Ти тежиш 50 на 1,80,5 килограма няма да ти се отразят по никакъв начин на външния вид

И менюто ми
8:00-1 ябълка
12:00-салата от 2 краставаци+3 домата + 60-70гр. сирене
16:00-1 фреш от портокал
17:30-3 диетични бисквитки + 15 гр. шоколад
21:00-печена пъстърва + 1 лимон

Днес не е много добре Трябваше яденето от 17:30 да е в по-ранната част от деня,обаче нямаше как...И на обяд нямах време да ям нормално и изядох голямата салата в рамките на 10 минути...Не беше много приятно
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1767  
Стар 12th November 2009, 20:59
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

hatred, манекенка ли си?? Ти определено имаш тялото за такава ...

аз днеска бях наред до преди малко - след едно телефонно обаждане изядох половин щоколад Линдт. Просто когато съм емоционално нестабилна, не мога да се контролирам. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?
Отговори с цитат
  #1768  
Стар 12th November 2009, 21:06
Mery- Mery- не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 111
По подразбиране

Направих дюканската палачинка Не беше точно като познатата ми палачинка, да има някаква форма, по-скоро беше като омлет, но биваше. Между другото не харесвам извара и леко вкуса не ми хареса, така че овкусих с мъничко сладко от.. (?) сливи май
А и изядох една филийка препечен ръжен хляб (1вата за деня! ) Много се радвам, че поюнах да го ограничавам, тъй като аз много обичам бял хляб.. Преди, когато си ядях без ограничения, ядях повече хляб и по-малко от манджите (по 3-4 филии на ядене.. )
Отговори с цитат
  #1769  
Стар 12th November 2009, 21:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_bonboni
hatred, манекенка ли си?? Ти определено имаш тялото за такава ...

аз днеска бях наред до преди малко - след едно телефонно обаждане изядох половин щоколад Линдт. Просто когато съм емоционално нестабилна, не мога да се контролирам. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?
Ха-ха, сакън, не съм Определено не ставам.

Емоционалното хранене май всички жени го познаваме. Самодисциплина му е майката. Но важното е ако прегрешиш, поне да е с Линдт :P
Отговори с цитат
  #1770  
Стар 12th November 2009, 21:52
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

hatred!!!!!! (hug) Толкова се радвам, че си пак тук и толкова съжалявам за ситуацията ти.... в продължение на пет години една от най-близките ми приятелки беше на ръба на анокерксията и винаги ми е много кофти когато чуя, че някой друг е стигнал до там... но твоите познания за здравословното хранене ще те отведат на правилния път, сигурна съм и aniK е права- пиши си менютата тук

aniK, първо сори че заради нас закъсня за ангажимента :P

и второ съгласна съм, че имам издънки като банан и тиква и пр., но в едно съм невинна- лютеницата е домашна, няма никакви консерванти и лично съм мелила доматите за нея тази есен Има страшно много съставки освен домати- моркови и магданоз и страшно много чушки- това е една от най-хубавите лютеници, които можеш да си представиш, даже е варена на дърва навън

swe3ty, ами не съм съвсем вегератианка, защото понякога ме обзема желание за месо-салам някакъв или луканка или пражка шунка, но като цяло не понасям миризмата на месо и колкото повече пораствам, толкова по-малко видове месо мога да ям без да ми се повдига.... като не съм на диета блъскам хияди ароматизиращи неща като сметани, сирена и пр за да потуша миризмата, но тъй като като съм на диета такива неща не минават, затова и го включвам по-рядко в менютата си.... гадно е, защото имам нужда от протеини, но просто организмът ми отказва да приема месо в 99% от времето...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:58.