IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th November 2009, 22:39
sunnyta sunnyta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 43
По подразбиране Белези от варицела върху белези от мамопластика

Здравейте момичета! Дечицата ми се разболяха от варицела и аз, макар на 30 години, взех че се заразих от тях. И ако те имаха пъпки върху кожата, то аз имам кожа някъде под пъпките . Най-неприятното обаче е, че точно върху белезите от мамопластика са се образували направо герданчета от пъпки. Според вас кой крем да използвам за белезите от варицела-Зерадерм или Контактубекс?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th November 2009, 23:33
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: Белези от варицела върху белези от мамопластика

Цитирай:
Първоначално написано от sunnyta
Здравейте момичета! Дечицата ми се разболяха от варицела и аз, макар на 30 години, взех че се заразих от тях. И ако те имаха пъпки върху кожата, то аз имам кожа някъде под пъпките . Най-неприятното обаче е, че точно върху белезите от мамопластика са се образували направо герданчета от пъпки. Според вас кой крем да използвам за белезите от варицела-Зерадерм или Контактубекс?
И двата крема имат едно и също действие.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th November 2009, 20:53
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране Re: Белези от варицела върху белези от мамопластика

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от sunnyta
Здравейте момичета! Дечицата ми се разболяха от варицела и аз, макар на 30 години, взех че се заразих от тях. И ако те имаха пъпки върху кожата, то аз имам кожа някъде под пъпките . Най-неприятното обаче е, че точно върху белезите от мамопластика са се образували направо герданчета от пъпки. Според вас кой крем да използвам за белезите от варицела-Зерадерм или Контактубекс?
И двата крема имат едно и също действие.
абе не точно....действието на контратубекса е на съвсем друг принцип и основа....а зерадерма е на същия принцип с дерматикса...от всички кремове за белези дерматикс ултра е най-висок клас....а кой какво ще си купи е отделен въпрос...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th November 2009, 21:30
Аватара на Kristee
Kristee Kristee не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 230
По подразбиране

Аз до колкото знам всички кремове за белези следва да се прилагат едва след като имаме пълно затваряне на раната.
Аз лично си взех за белега силиконава лепенка cica care. Тя действа на същия принцип като дерматикса, но се носи 24 часа в продължение на 2-3 месеца.
Аз съм много доволна от ефекта им върху двата белега от секцио.

А освен това от варицелата остават белези ако разчешаш пъпките. Въоръжи се с мазила проти сърбеж и не пипай пъпките.
Стискай зъби и дано бързо се оправите всички вкъщи
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th November 2009, 00:05
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: Белези от варицела върху белези от мамопластика

Цитирай:
Първоначално написано от "te_dda

И двата крема имат едно и също действие.
абе не точно....действието на контратубекса е на съвсем друг принцип и основа....а зерадерма е на същия принцип с дерматикса...от всички кремове за белези дерматикс ултра е най-висок клас....а кой какво ще си купи е отделен въпрос... [/quote]

Теди,може и да е така ,аз и след двете си операции на гърдите се мазах със Дерматикс ,а след коремната операция се мазх със Контратубекс....и от двата крема съм доволна ,въпреки че повече вярвам че всичко си е до кожа....
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th November 2009, 09:30
sunnyta sunnyta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 43
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kristee
А освен това от варицелата остават белези ако разчешаш пъпките. Въоръжи се с мазила проти сърбеж и не пипай пъпките.
Сърбежът ми мина, но за съжаление получих доста усложнения-пневмония, мехурчеста ангина и повторно възпаление на пъпките. Сега вече обривите не ме сърбят, а ме болят, защото гноясаха. Лекарите казват, че в този случай най-вероятно ще останат белези. За сега обаче само се моля по-бързо да се оправя, защото въобще не се чувствам добре. На ден ми се събират максимум 20 минути да не съм в леглото. И в следствие на всичко това ме е обхванала някаква яка депресия-само цивря из къщи и всички ходят на пръсти покрай мен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th November 2009, 18:02
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Много неприятно
Горе главата sunnyta, мисли за дечицата.
Мажи се ако можеш с Дерматикс Ултра и не ги мисли белезите, по важно е да се оправиш. Трудно се кара варицела в по късна възраст.
Бързо оздравяване на всички
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th November 2009, 18:21
sunnyta sunnyta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 43
По подразбиране

Благодаря ти, Rade! Дечицата вече отдавна са добре и слава Богу за това. А при мен-наистина в момента вече не ми е до белезите, а само се моля да оцелея.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th November 2009, 18:33
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Разбирам те много добре мила.
Недей така де, ще оцелееш. Знам че ти е страшно и грозно сега но всичко ще мине.
Аз веднага след раждането направих сепсис и бях убедена че си заминавам но не се случи обаче бъх в болница.
Ти си взела всички мерки нали ако трябва влизай да те поналеят малко за да имаш силички.
Успех
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th November 2009, 19:40
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

какъвто и крем да вземеш, го ползвай наистина едва след като раните заздравеят напълно ! Иначе за момента трява да наблегнеш на имунната си система, явно защитните сили са ти спаднали значително, за да си в такова състояние ! Успех и бързо оздравяване от мен !!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Белезиотварицелавърхубелезиотмамопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:31.