IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 22nd December 2009, 05:18
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравейте отново! Аз така и не се престраших да мина на това лекарство и все още съм на антибиотик. Вече почти година на антибоитик , лекарката ми каза да не го взимам всеки ден, а 5 дни в седмицата, но като не го взимам ми излизат пъпки и се дразня вече. Също така се чудя вечно ли трябва да го пия...Както и да е, другия месец съм на лекар и вече сериозно ще говоря с нея за Roukatina. Интересувам се какви точно изследвания се правят преди и по време на лечението, само кръв ли се взима или? И най-вече какво става след като се спре лекарството.GUESS_F как е при теб положението сега?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #52  
Стар 22nd December 2009, 05:42
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Здравейте отново! Аз така и не се престраших да мина на това лекарство и все още съм на антибиотик. Вече почти година на антибоитик , лекарката ми каза да не го взимам всеки ден, а 5 дни в седмицата, но като не го взимам ми излизат пъпки и се дразня вече. Също така се чудя вечно ли трябва да го пия...Както и да е, другия месец съм на лекар и вече сериозно ще говоря с нея за Roukatina. Интересувам се какви точно изследвания се правят преди и по време на лечението, само кръв ли се взима или? И най-вече какво става след като се спре лекарството.GUESS_F как е при теб положението сега?
Мила , едно познато момиче го пи , и и стана нещо на ставите - лежи вече месец в болница и не може да става . Не са сигурни , че е от него , но е много вероятно .
Отговори с цитат
  #53  
Стар 22nd December 2009, 05:49
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Забравих да напиша , че тя пи Accutan , но мисля , че е същото .
Отговори с цитат
  #54  
Стар 22nd December 2009, 06:30
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Мерси, Diadora, да едно и също е.Ужас, мен най-много ме притесняват страничните ефекти усложнения при бременност и депресия, а то и доста други има. Ще трябва сериозно да се информирам, но все пак мисля да рискувам
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #55  
Стар 22nd December 2009, 08:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако не ме лъже паметта, в някои страни дори го забраниха това лекарства, върти ми се в главата нещо от рода на Япония, но не съм сигурна, ще проверя по- късно. Обаче пиенето на антибиотик толкова дълго време според мен е не по- малко лошо и с не по- малки последствия
Бих търсила на твое място алтернативни методи- чистене на организма, детоксикация...
Отговори с цитат
  #56  
Стар 22nd December 2009, 11:51
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Здравей diadora. Не съм спряла лекарството,имам да го пия около 1 месец още. Не съм забелязала да съм влизала в някакви тежки депресии, а колкото до изследванията трябва да ти направят кръвна картина на всичките видове холестерол преди да започнеш да го пиеш. Холестерола се следи често по време на лечението. Ако имаш бъбречни проблеми също не е добре да започваш лекарството до колкото знам. За бъбреците се правят изследвания, но след като започнеш лечението. Предполагам си наясно, че роакутан се пие само при най-тежките ф-ми на акне,т.е. когато си изпробвала всички други алтернативни методи, както ти препоръча apoklistika и те не са помогнали, но не говоря разбира се за безмислени посещения при козметици и скъпи процедури, а именно за вътрешно лечение. Страничните ефекти, които се появиха при мен са : конюктивит/доста упорит, но вече се отървах от него/ и косопад, с който още се мъча. Това се случи чак, като прехвърлих половин година от започването,т.е. има голямо значение колко време ще го пиеш. Пъпки не са ми излизали от повече от 4 месеца и ми се искаше да го спра по-рано, но дерматоложката ме разубеди, защото бил голям шанса акнето да се появи отново ако хапчетата не се спрат постепенно- като се намалява малко по малко количеството и честотата на пиене .
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #57  
Стар 22nd December 2009, 11:53
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Извинявам се Тайна, объркала съм никовете.
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 22nd December 2009, 17:42
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Благодаря ти много, GUESS_F Ами аз от 13 годишна се боря с този проблем, сега съм на 23 и ми е писнало вече. Никога не съм имала от най-тежкото акне, но според мен положението е сериозно. Сега уж съм доста по-добре, но все още далеч от мечтаната кожа.Още първия път като отидох на лекар, веднага ми изписа Accutane, ама доколкото знам те тук на всеки го изписват А и както Апо каза, антибиотика също не е хубаво да се пие толкова дълго( поне от него нямам странични ефекти, засега...).Нямам проблеми с бъбреците, здрава съм, но анемична.
Guess_F, а с исъхването на кожата как се справи, трябваше ли постоянно да се мажеш с разни кремове? Черните точки и те ли намаляват(при мен почти изчезнаха, заради крема който ползвам и антибиотика)?Ако случайно имаш снимки преди и след би ли ми пратила на лични?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #59  
Стар 22nd December 2009, 17:52
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ако не ме лъже паметта, в някои страни дори го забраниха това лекарства, върти ми се в главата нещо от рода на Япония, но не съм сигурна, ще проверя по- късно. Обаче пиенето на антибиотик толкова дълго време според мен е не по- малко лошо и с не по- малки последствия
Бих търсила на твое място алтернативни методи- чистене на организма, детоксикация...
Да, аз също съм чувала че е забранено.Но това ми остава последна възможност да се излекувам.Има още само една- да родя, но това също не при всеки помага, а и засега не планираме бебе.За детоксикация не знам, не вярвам, че ще помогне, по принцип ям сравнително здравословно, спортувам много,много рядко пия.
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #60  
Стар 22nd December 2009, 21:20
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Това лекарство го пие сестрата на една колежка-предоволна е мисля.
Една друга колежка пила Изодерм/ако не се лъжа за името/,защото нивото на мъзки хормон е бил в повече,комбинирала го с противозачатъчни.Вече от 2 години не съм виждала пъпка по нея.Препоръча ми да ида при моя дерматолог да ми пусне хормонални изследвания и да го вземам.В българия мисля го няма,но с рецепта от док ще ми го дадат в Германия.Утре съм при него.дано вси1ко мине ок...6 години се боря с тва акне скапано
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:35.