IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st November 2005, 09:10
v.vidinova v.vidinova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 6
По подразбиране Въже

Здравейте,
Искам да питам ако скачам на въже всеки ден ще ми помогне ли да отстраня коремечто. И още по колко време трябва да скачам.
__________________
Напоследък в аптеките има продукт за отслабване "зелевата супа". Моля ако някой го е използвал да сподели своето мнение.
Благодаря Ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st November 2005, 11:10
ilina ilina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: Varna
Мнения: 41
По подразбиране

Всяко движени ти помага да топиш. Така че не се замисляй дали да скачаш. Колкото можеш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st November 2005, 13:32
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Скачаи колкото ти душа иска.Резултатът няма да закъснее!!! :P
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th November 2005, 15:11
mary_jay mary_jay не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 27
Изпратете съобщение чрез ICQ до mary_jay
По подразбиране Въже

Скачането на въже е добре да комбинираш с хранителен режим, иначе първото нещо, което ще се забележи, е подчертаване на прасците. Все пак това хич не е лошо, стига да не са прекалено големи.
Просто знай, че скачането на въже натоварва страшно много и прасците.
А коремът се стяга най-много с тичане, коремни преси, повдигане на краката от легнала стойка, каране на "колело" пак в същото положение и скачане на въже, разбира се!
__________________
m&m's
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th November 2005, 10:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Само не ми е ясно по колко ше можеш да скачаш на въженце(колко време)Аз лично не мога да скоча повече от 20-25 пъти... предпочитам велоергометъра.. :P
Иначе ефект има,ма мноо трудно бря
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th November 2005, 20:42
YoYo YoYo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 7
По подразбиране

На мен пък ми е супер лесно.Милион пъти по-добре от велоергометъра!! Само ме е страх да не ми станат големи прасците,както някои каза по-горе..но пък стяга и дупето :P
__________________
Мисли сетивно, human!

No BrAiN - No PaIn!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th November 2005, 17:17
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Не се притеснявай за прасците. Няма да станат големи, а ще се стегнат и повдигнат нагоре. Ефекта може да е само положителен, освен ако не искаш крака дето приличат на моливи.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st December 2005, 13:48
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от YoYo
На мен пък ми е супер лесно.Милион пъти по-добре от велоергометъра!! Само ме е страх да не ми станат големи прасците,както някои каза по-горе..но пък стяга и дупето :P
Да,ама ти сигурно си 45кг ,а аз съм 97..сещаш ли се иначе е готино :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st December 2005, 19:12
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Аз също не мога да скачам дълго на въже. Замотава ми се главата. А съм 50тина кг. Ама много ме учудват хора които се плашат че краката им ще станат прекалено мускулести. По-страшно е когато са като китайски пръчки!
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st December 2005, 20:06
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Да,ама ти сигурно си 45кг ,а аз съм 97..сещаш ли се иначе е готино
Вярно че колкото си по-тежък би било нормално да е по-трудно скачането на въже, но не идва проблема от килограмите, а от това как тялото ти изразходва кислорода в мускула при кардио упражнения. Ако си свикнал на дълго тичане--тоест дроба ти се е научил да праща глюкозата до мускулите по-бавно за да издържиш повече--няма да ти е проблем и скачането.

Но без повече отклонения, аз си мисля че ако човек не е във форма, добре е да повлезе малко в такава първо с тичане, а после да се прибягва към въженце, което си е идеална тренировка за прасец.

Какъвто и спорт да е, за да гориш мазнинки уж трябва по време на тренировка пулса ти да е на 75% от максималното. (А макса се определя като от 220 извадиш възрастта си. Според някои е 225, но аз съм от по-консервативните.) Но за да привикнеш тялото на продължително натоварване, си трябва да се правят 90%-ни "напъни" - на английски pick-ups - на български не знам точно термина. Като тичаш, правиш 30 - 60 секунди на 90% от макса на пулса (демек, почти спринт), после почивка докато се успокои дишането към 1 -2 минути (почивката е по-бавно тичане, не спиране), и пак така. Свикни да правиш по 10 такива за половин час, после се пробвай пак да скачаш на въже и ако не издържиш поне двойно или тройно като време, главата си режа (Можеш и с велото да го правиш това)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въже
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:40.