IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd March 2010, 16:30
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от raptor
Аз кво да си поискам Царевец ли?
Всичко е загубено вече мили мои...
Всичко.
Делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се

Казали са го още 1923 година
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th March 2010, 10:36
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Ник'ва мисъл не минава -колкото повече намаляваш покупателната способност на населението -толкова повече намаляват приходите в хазната .Елементарно
реално погледнато 2 % на пет хиляди лева е 100 лв разлика, едва ли ще ти намалят драстично покупателните способности ако имаш пет хиляди лева, щот се пак израза "в криза съм, майна" предполага, че ги нямаш. Не съм чел целия текст, но тва не е ли някакво временно "решение" ?
Неприятно е да ти съобщават, че ще плащаш с 2 % повече от преди, но на фона на измислените надценки навсякъде е нищо.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th March 2010, 10:39
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
реално погледнато 2 % на пет хиляди лева е 100 лв разлика, едва ли ще ти намалят драстично покупателните способности
Говорех като цяло за увеличението на цените и налозите от една страна и намаляването на заплащането от друга .Като ти намалят заплатата и ти увеличат разходите няма как да не се лиши от едно нещо за сметка на друго
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th March 2010, 10:52
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

и кво у вас обувки няма, ти хляб купуваш ?!?
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th March 2010, 11:54
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
и кво у вас обувки няма, ти хляб купуваш ?!?
Мъка
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #26  
Стар 24th March 2010, 22:41
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Аз спрях да гледам новини, защото се отчайвам от т.нар. мерки на правителството. ДДС +2% - единственто, до което може да доведе това е намалена покупателна способност на народа и ще удари най-вече крайния потребител. В Гърция може да го има, но там има едно голямо НО.Хората там забележете протестираха, защото не им се дава 14та заплата, а де се е чудо и видяло в Б-я да има такова нещо. То 14тата заплата като дядо Коледа,всички вярват че го има ама никой не го е виждал.
Друга мярка -прословутия Данък Лукс- дрън дрън. Ще обложат коли на 163 коня. Аз съм ОК с това,но (пак има едно НООО). Винаги ще има по един там баровец, дето е намерил как да заобиколи закона и да не ги даде. Гледам си аз един пич пред офиса Аудито му е още с немска регистрация (така е от 1 година). И съм сигурна,че пътува до границата на няколко месеца, за да си запази номерата. Е как ще му вземат на този данъка?
Сега дочувам още една гениална мярка- 4 дни от болничните да се поемат от работодателя. Е страшен стимул за работодателите е това да осигуряват работната ръка на цялата им заплата.То за какво да се осигуряват изобщо като така или иначе нищо не се поема от държавата.
Направо ме хваща яд и не искам да ги слушам.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th March 2010, 22:59
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patety
Друга мярка -прословутия Данък Лукс- дрън дрън. Ще обложат коли на 163 коня. Аз съм ОК с това,но (пак има едно НООО). Винаги ще има по един там баровец, дето е намерил как да заобиколи закона и да не ги даде. Гледам си аз един пич пред офиса Аудито му е още с немска регистрация (така е от 1 година). И съм сигурна,че пътува до границата на няколко месеца, за да си запази номерата. Е как ще му вземат на този данъка?
това е лошото, че 20 годишните джипки ще ги облагат с данък х2. пак подчертавам, 20 годишните, а смартчето, което е примерно със златна боя, диамантен волан и струва 1000 кратно повече/заради примерните екстри/ от 20 годишното джипче ще плаща данък 30-50 лв,
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25th March 2010, 10:36
Аватара на Sunnny
Sunnny Sunnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 1970
Град: София
Мнения: 38
По подразбиране

Другото недомислено е, че огромна част от големите апартаменти всъщност са стари наследствени жилища.

Аз живея в такъв - 250 квадрата, е до Солунска, но не защото съм извадила милионите, а защото прадядо ми го е напрвил, когато София е била две къщи и пет казарми.

Сега ще трябвада плащам двоен данък, а никак не съм категория "лукс"
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th March 2010, 10:40
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Ммм даа така и с джугана на село дето джиткат (между другото не знам как минават технически преглед тези коли) сигурно плащат 20лв. данък.А това е сигурно евро -3.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th March 2010, 10:44
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunnny
Аз живея в такъв - 250 квадрата, е до Солунска
аре да прайме парти у вас
Цитирай:
Първоначално написано от Patety
прословутия Данък Лукс
данък Робин Худ.. така или иначе имайки повече приходи се плащат повече данъци, пък и както уточнихте дефиницията за лукс малко издиша
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДДСотМаймесец
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:08.