IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4731  
Стар 21st April 2010, 16:22
allstars allstars не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 173
По подразбиране

Здравейте, момичета!
Днес цял ден се ровя из форумите, за да намеря нещо подходящо за себе си. Тъй като и аз имам усещането, че съм се "постегнала" Много е неприятно, понеже аз от 2 седмици съм на Дюкан и вместо да отслабна, аз напълнях!!! Имам чувството, че съм станала направо яка! Тренирам сериозно по 3 пъти в седмицата, исках просто да изчистя с протеините Спешно трябва да предприема мерки, трябва да сваля около 6-7 кг. някой може ли да ми даде съвет какво да правя? Дали просто месата не са моята храна Боже, наистина като се чета поста, звуча малко отчаяно,но вие много добре знаете какво значи да не се чувстваш добре в своята кожа!
  #4732  
Стар 21st April 2010, 20:47
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Здравейте и от мен!
Изу,добре дошла при нас и успех!
Аллстарс,да не ядеш нещо неправилно?не съм чула друг на Дюкан да почне да качва...
Аз от днес съм в редиците на Дюкан-започвам Втори опит.
За 2 месеца почивка качих 2кг...Почвам от 82 и целта ми е 69.
Днес менюто:
3 яйца с фета сирене,2 кафета
сьомга
сьомга
вода и диетичен чай

25м кардио и 3 машини за краката.Суха сауна 20мин.
Дундьо,чакам те да си дойдеш при нас!
Ние с дундарина сме тука вече!!
  #4733  
Стар 21st April 2010, 21:00
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Не става дума чак за никакъв контрол. Ако се храниш нормално, пак не сваляш само от спорт. А за отпускането се убедих, че е до натура. Че и до възраст. На младини каквито и драстични щуротии да съм правила, бях гладка и гъвкава като котка. Я виж сега как съм - мани-мани
така е,дундьо,защото с нормална храна поддържаш теглото си.за отслабване си трябва режим на хранене,т.е. диета.
Но фитнеса си е фитнес,и за сърцето е добре.
Ти нямаш ли възможност да караш колело по 30 мин на ден?
  #4734  
Стар 21st April 2010, 21:15
tndr tndr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Дундьо, ама защо да прекратявам веднага диетата?
Чак ме стресира с тази забележка!
Хм, снощи и днес кантара е 72.1... ама пак не е 69...
Ще видим след тези дни как ще се движим!

  #4735  
Стар 21st April 2010, 23:07
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniski
...Аз от днес съм в редиците на Дюкан-започвам Втори опит.
За 2 месеца почивка качих 2кг...Почвам от 82 и целта ми е 69.
daniski, успех мацка!

Добре дошли на всички нови момичета (жени) и на вас желая успех с диетата на Дюкан.

Аз вече не съм дюканка. Голям провал съм
Заковала съм се на 57 кг и няма мърдане от там,
чак почнах да се харесвам така.
Ще поседя на тез кила едно известно време
и след 6 месеца или в края на лятото ще опитам пак с някоя диетка (може Дюки, може и да не е Дюки).
  #4736  
Стар 22nd April 2010, 08:37
Аватара на Alison
Alison Alison не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: София
Мнения: 63
По подразбиране

Здравейте и от мен Успех на новите момичета!

Аз нямам нет у нас и пиша малко тайно от работа. Продължавам с режима, не съм мръднала от неделята, но и 9-те свалени кила ме радват засега. Дани - добре дошла отново, стискам палци, знам, че ще довършиш започнатото

Хора... другата седмица имам рожден ден Какво сладко да приготвя, всичко, което съм правила досега е било пълен ужас..... С този подсладител не ми харесва как става. Пък и съм на П
  #4737  
Стар 22nd April 2010, 09:54
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Здравейте, дюканки-сладуранки!
tndr, сложно и дълго е за обяснение. Момичетата от форума знаят моята история. Ти в общи линии ме повтаряш. Смени диетата за някакъв период от време, поне 6 месеца. Тогава, ако още имаш нужда, се върни. Имам и опита на Далилка, която свали 40 кг за една година, но спря там вече почти година. Просто организмът се нагажда към всеки режим, когато се пази дълго. Това "дълго" е в известна степен индивидуално понятие. При мен означаваше 6-7 месеца. Избери режим далеч от протеинов. Такъв ми е съветът, а ти си решавай дали да го следваш. Обаче това не означава да ни изоставиш форума. Аз съм дюканка в отпуск, но редовно навестявам момичетата. Сега за сладкото. Вчера писах нейде по темите, сега ще повторя. Кака Дундьо чете много и се ограмотява непрекъснато. Та: за да не ви напада изневиделица глад за сладко, пийте хром. Вчера обяснявах горе-долу принципа на действие, ма днес ме мързи. Има го в аптеките в разни форми.
  #4738  
Стар 22nd April 2010, 09:58
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

allstars, дай инфо за себе си - години, ръст, тегло. Пухкаво дете ли беше, или после напълня, за да се помъчим колективно да ти дадем полезен съвет.
Данискиииии, ти пак беше ми зачезнала от хоризонта. То и аз не мога редовно да пиша, ама ти ми биеш рекордите по липса. Ти сега с нов ударен етап ли почваш? Колко дни?
  #4739  
Стар 22nd April 2010, 11:48
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Здравейте!

По отношение на фитнеса:
Има няколко неща, които човек трябва да вземе предвид, когато започва да тренира:
1. Тренира и е на някаква диета (Дюкан например) - ако е здравословно добре, тренировките трябва да работят за ускоряване на метаболизма, стягане на кожата, пухкавините да изчезнат заменени от по-тежки, но в пъти по-малко обемни мускули.
2. Тренира и се храни нормално, с каквото си иска, без някакъв специален режим - просто изгаря поетите калории, без нито да дебелее, нито да слабее, с други думи остава си на същото ниво горе-долу, но една идея по здрав от колкото ако не тренираше.
3. Тренира и се храни като за световно - това довежда до натрупването на значителна мускулна маса тип "Борче".

Аз лично реших да почна да тренирам, за да се стегна и да се раздвижвам по малко, но също така и да мога да подготвя мускулите ми за евентуалното отслабване. По принцип всеки знае, че диета+спорт=най-добрите резултати.

allstars - най-добре отиди на диетолог специалист. Има хора, които не могат да приемат протейни в големи количества и при тях се получава обратния ефект. Ако си спазвала диетата стриктно - отиди на лекар и ще ти бъде препоръчана диета, която да става за твоя организъм. Ако не си я спазвала стриктно... пробвай един изчистващ ден - само вода, кафе, чай (може и ябълки ако искаш да включиш), и почни диетата отново, но стриктно този път.

За спирането на процеса на слабеене - причините са две най-често:
1. Били сте на дадената диета твърде дълго и организмът ви вече не се влияе от нея, защото е свикнал - при мен беше такъв случая. Направете пауза от минимум 3 месеца, като си спазвате протейновия ден, и след това се опитайте пак. Но не правете други диети по време на почивката - хранете се здравословно по възможност, за да не се получи йо-йо ефект.
2. Стигнали сте до идеалното тегло за вашето тяло - колкото и да се насилвате да отслабнете още или няма да стане, или ще се разболеете. Skinny=/=Healthy.

Така че, MammaMia - ако не си по-ниска от 155см, 57кг е перфектно тегло. Още едно време в училище медицинските сестри ни учеха, ръста на човек в см минус 110 = идеално тегло.
Т.е. аз като съм 172см висока, идеалното тегло за мен е 172-110=62кг. И вече полученото тегло +/- 3-4 кг е в границата на нормалното и здравословното.
  #4740  
Стар 22nd April 2010, 13:04
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Изу, принципно си права, обаче медицинските и естетическите критерии за идеално тегло леко се разминават, та... Повечето момичета търсят идеалния естетически вариант - като холивудки и манекенки. И няма да се откажат, защото живеем в свят, в който не можеш да не се съобразяваш с това.
Що се отнася до мускулната маса - а бе, как да ти го кажа, че да не прозвучи нихилистично. Така е само на теория. И помага добре да се самозалъгваме. Да имаме чувството, че правим нещо за себе си. И да храним цяла индустрия, разбира се. Съвсем сериозно - ще цитирам нещо по въпроса (дундьо си пада по четенето и се ограмотява във всеки възможен момент - ама чете специализирани книжки и статии, не мнения в нета.)
Вероятността да загуби от мускулната си маса тялото е много по-голяма отколкото да я натрупа. Качването на мускули се получава вследствие на микроскопични травми на мускулните влакна, кото с подходящо възстановяване и хранителен режим се удебеляват и така мускулът става по-голям. Дали ще удебелим тези влакна (респективно ще качим мускулна маса), или ще изгорим повече енергия (респективно ще оформим мускула, без да го уголемяване, зависи от отва, с какво ще заредим нашата голяма батерия - тялото.
По-нататък става ясно, че почти не можеш да почиваш между сериите, ако искаш да гориш енергия, а също и че няма никакъв смисъл просто да правиш упражнение по 10-15 пъти, ако това не представлява максималната натовареност за теб, т. е. ако не извиличаш максимума от всяко упруажнение - само си губиш времето. И пак стигаме до това, че всъщност просто се успокояваме, че правим нещо..
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЖИМЪТНАПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:32.