IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #731  
Стар 25th April 2010, 08:26
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от siseto90
Да, тези водни дни ми се струват невъзможно изтезание. Една моя колежка я спазва тази диета и в петък й беше воден ден - изглеждаше страшно изморена и отпаднала, бледа... Не знам, аз не бих могла да издържа на това нещо - ако не ям 2-3 часа след като съм станала, вече ми прилошава.
Бе пълна глупост е тва с тоя воден ден и въглехидратен ден,където пише-пица,спагети и за вечеря-сладкиши (един ден се тъпеш с тестяно и сладко..друг ден пък караш на вода..егати и диетата..аз не я одобрявам). Защо въглехидратния ден да не ядеш елда,кафяв ориз,пълнозърнест хляб,овесени ядки(или трици),мед...ами ще ядеш пица,спагети и сладкиши ,а водния ден да е поне цял ден на фрешове или айрян или прясно изцедени сокове от моркове,цвекло...
Отговори с цитат
  #732  
Стар 25th April 2010, 08:47
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте, имам един въпрос относно течностите. започнала съм да пия страшно много течности- вода, чайове, сокове. събират ми се повече от 3 л. на ден. това нормално ли е и дали трябва да ги намаля според вас?
Отговори с цитат
  #733  
Стар 25th April 2010, 08:54
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

И аз по толкова пия, при това от доста време. Ако нямаш проблеми с бъбреците, няма за какво да се притесняваш.
Отговори с цитат
  #734  
Стар 25th April 2010, 09:28
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Водата супер, чайовете и соковете обаче не са толкова добри, особено пък в такива количества. В соковете има страшно много захар и консверванти, в студения чай - също. Чайът е допустим само ако си го правиш ти вкъщи и знаеш точно какво има в него (и пак си мисля, че не е добра идея да се прекалява ).
През последните няколко дни и аз пия дооста вода, просто до мен постоянно има и буквално се наливам Преди не пиех въобще, така че си е своеобразен напредък ^^ Лошото е, че през 5 мин, че и по-малко, бърза да излиза от мен
Отговори с цитат
  #735  
Стар 25th April 2010, 11:10
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Чайът е допустим само ако си го правиш ти вкъщи и знаеш точно какво има в него ([i]и пак си мисля, че не е добра идея да се прекалява
Ааа,ще те напляскам! Аз пия много чай-поне по 2 литра на ден,ето сега пак съм с чашата в ръка(330 милилитрова),сутринта преди фитнеса изпих 2 от тези чаши(червен чай,липа,шипки,бъз),сега пак но само червен с шипки :P Ще изпия и сега 2 чаши и ето ти ги 1.320 мл чай...Само червения чай ми е купешки,всичко друго брано от наште-липа,шипки и бъзак. Аз го пия топъл с щипка канела и не виждам какво лошо има-кожата ми от него става страхотна,изчистена
П.С. Да се похваля...днес най-после отидовх в тоя фитнес (последно ходих миналата събота) и направих 75 минути кардио-40 минути карах колело,20 минути кростренажор и 15 минути степер и станах вир вир водица,сега ръгвам 2 чая и влизам да се удоволетворя с прекрсаен хладък душ
Отговори с цитат
  #736  
Стар 25th April 2010, 15:44
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

аз не пия студени чайове- само такива, които сама си приготвям. а соковете са без захар и други консерванти- много рядко се случва да пия такива.
Отговори с цитат
  #737  
Стар 25th April 2010, 16:08
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

И аз вчера и днес колко чай съм изпила, при това толкова горещ, колкото мога да го изтърпя, защото вчера ми изстина гърлото (бягах 1000 м състезателно и съответно максималко бързо, да дишах доста учестено и дълбоко, а въздухът беше хладен) е сега се опитвам с това да се лекувам Само че моите чайове са от пакетчета...
Отговори с цитат
  #738  
Стар 26th April 2010, 06:26
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

А,какво мислите за изпиването на едно кафенце преди фитнес ? (аз по принцип отказах кафето,но ето в момента ми се налага да изпия едно и мисля да отида във фитнеса,че снощи такава обилна вечеря,че още ми е тежко....а и ми се спи...а лекции ме чакат след фитнеса...) ?
Отговори с цитат
  #739  
Стар 26th April 2010, 06:29
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Намерих ето това в един сайт за фитнес и хранене:
Кофеин и упражнения
Кофеин + упражнения=без мазнини
Съдържание на кофеин в.
В 170 г чаша зелен чай - 25,5 мг
В 170 г чаша кафе - 85 мг
Знаете, че кофеинът, взет преди тренировка, стимулира топенето на мазнини. 300 мг кофеин 2 часа преди 30-минутна тренировка на стационарен велосипед не само ще повишат интензивността, но и ще стопят много повече мазнини за енергия.

Прочетох и други полезни неща,може да ги събера на едно и да ги постна наведнъж
Отговори с цитат
  #740  
Стар 26th April 2010, 06:51
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Повечето сигурно ги знаете,но все пак някой може да намери нещо полезно:

Кардиото е важна част за изгаряне на подкожни мазнини след диетата разбира се. Трябва да се започне с умерено темпо и плавно да се увеличи натоварването. Но как може да бъде по-ефективно?
30-60 минути преди кардио тренировката приемете 300-500 мг екстракт от зелен чай и 100-200 мг кофеин . Те ще засилят термогенезата и ще горите мазнини по-лесно. Също така ще ви поддържат тонуса и ще увеличат енергията следователно по-високо темпо на кардио дейността води до по-голяма загуба на подкожни мазнини. За да имат по-голям ефект приемът на достатъчно количество вода всеки ден прави действието им още по-ефикасно. Тя подпомага функциите на бъбреците, те изхвърлят отпадните продукти по-бързо и черния дроб може да се съсредоточи изцяло върху метаболизма на мазниите. Но това не е достатъчно за запазването на мускула. При кардио дейността се засилват катаболните процеси на организма върху мускулите следователно се губи мускулна маса.
Ако 30 минути преди кардио тренировката заредите организма си с 5-10 гр. аминокиселни от пълната гама. Те се използват като гориво от организма вместо мускулните клетки. Така те ще ви предпазят от значителна загуба на мускулна маса по време на тренировката. Но какво остава за въстановяването на мускула и енергийните запаси? Около 60 минути след тренировка приемете шейк от 30-40 грама суроватъчен протеин изолат. Това ще ускори процеса на възтановяване.
12 храни – изненади-От тях не само че не се пълнее, но дори се отслабва:
1. Телешка пържола
Благодарение на съвременните технологии за преработка на месо, калориите в една нормално тлъста телешка пържола могат да бъдат „свалени" до 110 във 100 г (т.е. - колкото в пилешкото месо). Но пък телешкото е с най-високо съдържание на есенциалната линолова мастна наситена киселина. Според изследванията, тя способства за намаляване на телесните мазнини (дори и когато не си на диета).
2. Сладолед
Според съвременните проучвания, на ден е здравословно и диетично да се приемат по 3-4 порции млечни храни. Доказано било, че при такъв хранителен режим може да се постига намаляване на теглото със 70% повече, отколкото, ако не включваш млечни храни в режима си. А пък съдържащият се в млечните произведения калций „карал" мастните клетки да изгарят мазнините, вместо да ги складират. Така че спокойно можеш да си хапваш по 1/2 чашка нискомаслен сладолед или студено кисело мляко на ден, без опасност да напълнееш.
3. Зърнени и бобови храни
Те са най-богатите на влакнини хранителни продукти. В 200 г консервирани такива се съдържат 4 - 6 г влакнини. Като имаш предвид, че за преработването на 1 г влакнини се изразходват 7 ккал, това си е направо супер!
4. Сирене
Другият източник на калций е сиренето, което също е от храните, топящи килца. Но по-важното е, че сиренето ни помага да заздравим и костите. Трябва обаче да избягваш пълномаслените и топените сирена, защото те са висококалорични. Наблягай на обезмасленото сирене, което хем съдържа калций, хем е с малко калории.
5. Чай и кафе
В Япония и Китай от дълбока древност твърдят, че пиенето на чай удължава младостта и живота. Съвременната наука потвърди това схващане. Полифенолите, съдържащи се в зеления чай и чая oolong например, помагат за изгарянето на мазнините. От хората, които пият по 2 чаши чай oolong дневно, 65% отслабват, без да полагат никакви други усилия. А два часа след като си изпила чаша кафе пък, кофеинът в него започва да действа, ускорявайки и увеличавайки с 4% изгарянето на калории и свободни мазнини в организма. Ако в същото време правиш и упражнения, ефектът ще бъде още по-изразен. Затова, 3 - 4 часа, преди да влезеш във фитнес залата, изпивай едно кафе.
6. Фъстъчено масло
При сравнителния анализ на 100 сравними помежду си диетични храни, диетолозите установили, че във фъстъчено масло се съдържат същите на ненаситени монокиселини, които се съдържат и в авокадото или маслините например. Тези киселини не само че помагат на организма да топи килограми, но също и да запази постигнатото желано тегло за по-дълго време (Дали затова американците така здраво си го похапват, без никакви притеснения за линията си?...) То засища и дълго време след като си го консумирала, не изпитваш глад.
7. Шейкове
Тези напитки които в основата си са плодови миксове, също могат ти помогнат да отслабнеш, ако разбира се, към плодовете добавени само нискокалорични и обезмаслен и съставки (обезмаслено кисело или прясно мляко). Друго важно условие е шейкът да се разбива (разклаща) колкото може по-дълго. Това е трик който благоприятства по-бързото и лесно изгаряне на съдържащите се в него калории после, когато го консумираш.
8. Рибни рулца
Те са нискокалорични и комбинирани със салата или пресни картофки са чудесно блюдо за обяд или вечеря. Но достойнствата им не са само в това, че намаляват сантиметри от талията. Консумацията на риба провокира повишеното производството на хормона на щастието - серотонин. А това от своя страна потиска желанието да си хапнеш нещо сладичко.
9. Дъвка
Според изследванията на тези американски учени, 1 час дъвчене на дъвка без захар води до изгаряне на 12 ккал. За една година, с дъвчене по 1 час на ден (без да правиш нищо друго), можеш да смъкнеш 0,5 кг. Сама сметни, колко искаш да отслабнеш и колко часа на ден ще трябва да дъвчеш дъвка.
10. Супа от пиле
Според учени от щата Пенсилвания, ако ядеш месото, приготвено на супа (пилешката например), ти приемаш 100 ккал по-малко, отколкото ако ядеш същото количество месо, приготвено по друг начин.
11. Пуканки
Една купа пуканки (непрекалено мазни) съдържат само 30 ккал и са далеч по-засищащи и по-полезни от купа чипс например.
12. Сокове
Учени от Канада направили следния експеримент: помолили група жени да закусят обилно с месо с пикантен чили сос. Оказало се, че жените се чувствали сити до обяд и не се налагало да прихапват между закуската и обяда. Според ръководителя на експеримента, лютото „кара" нервната система да „изключва" сигналите за глад. Така че, ако можеш да ядеш люто, не го пести като подправка за ястията си.

Хранителни заблуди
Спагети
Тази храна е без мазнини и от нея няма да станете дебели
Истината: да, те са почти без мазнини, но с 40-те си грама въглехидрати в купичка бързо ще вдигнат общото количество въглехидрати до ниво, при което целта да изчистите подкожната си мазнина става много трудно постижима. Решението е да ги смесите с богати на влакна зеленчуци - броколи, зелен фасул, карфиол и гъби. С половин купичка нискокалорични въглехидрати на всяка половин купичка спагети ще държите въглехидратното и калорийното съдържание под контрол и същевременно си набавяте нужните витамини, минерали и влакна.
Жито
Най-добрата топла зърнена храна при диета
Истината: да, топлите зърнени храни с щипка канела и подсладител са отлични, но зърнените продукти силно се различават. Житото е бързо усвояемо и скоро пак ще почувствате глад. Такива въглехидрати - наричани и високоглицемични, влизат и се изхвърлят от стомаха, без да заситят. Овесът, овесената каша, овесените трици и ръжените храни са много по-бавно усвояеми, подтискат апетита и доставят енергия по-постоянно заради доста по-високото съдържание на влакна. В основен период, когато ви трябват много калории и въглехидрати, житото е добро решение, защото не ви изпълва и не дава усещане за ситост. Ако обаче ви предстоят състезания или искате да се изчистите, правилният избор е овесена каша - тя се задържа във вас, давайки усещане за ситост.
Грозде
То е отличен плод при диети
Истината: да, гроздето, особено червеното, е хранително, но това не значи, че можете да се храните с него нонстоп. Има и по-добри варианти, още повече че според фитнес звездата Бет Хорн с него не можете да обуздаете апетита си. Бананите, ябълките и ягодите са с повече влакна от гроздето и повече фруктоза. Влакната и фруктозата ще ви заситят, докато глюкозата - тип захар, срещана обикновено в гроздето, може да засили апетита ви.
Плодов сок
Той е от плод, значи от него не може да се дебелее
Истината: става ли въпрос за въглехидрати и диети, плодовите сокове не вършат работа. В стомаха те заемат възможно най-малко място и вместо сити ще се чувствате гладни, а за разлика от самите плодове в соковете няма влакна и това още повече засилва глада . От друга страна, както стана въпрос, богатите на влакна плодове държат апетита под контрол, така че вместо сок изберете самия плод. Така ще сте по-заситени, а същевременно приемате повече влакна, витамини и минерали.
Стафиди
Изсушените плодове имат малко калории
Истината: въпреки че за билдерите е много полезен достатъчният прием на плодове (заради витамините, минералите и влакната), със 65-те г въглехидрати в половин купичка стафидите са твърде „богати" на въглехидрати, за да се считат добра храна за преди състезание или във фаза за релеф. Запазете ги за основния период, когато целта ви са възможно повече въглехидрати. Искате ли тънка талия, ви трябват нисковъглехидратни и нискокалорийни плодове като ягоди, праскови и сливи.
Студени житни закуски
Те са удобни и засищат
Истината: въпреки че разните корн флейксове са с малко захар, те са ужасна предсъстезателна храна, тъй като с тях лесно се преяжда, без абсолютно никакво засищане на апетита. Дори и по-богати на влакна и без захари готови житни закуски имат много въглехидрати в една купичка. Ако храненията ви трябва да са под контрол, много по-удачни са топли зърнени храни с по-високо съдържание на влакна като овесена каша, овесени трици или ръж.
Кифлички
От тях не се дебелее
Истината: не е вярно. В една проста малка кифличка има приблизително 45 г въглехидрати, в голяма те са към 75 - твърде много за едно хранене за фитнессъстезателка и дори за някои по-леки билдери (от 65 до 70 кг). Да, те имат малко мазнини, но трябва да отчитате многото въглехидрати в тях в момент, когато трябва да ограничите приема им до 3,3-4,4 г за кг тегло. Като вариант пробвайте ръжен или овесен хляб - и двата са с най-ниския глицемичен индекс сред останалите хлябове и се задържат по-дълго във вас, а това засища.
Пуешка шунка
Щом е пуешко, значи е „чисто"
Истината: пуешките гърди са изключително чисти откъм мазнини и калории - в порция от 170 г има само 3 г хранителни мазнини. От друга страна пуешката шунка обикновено е смес от по-тъмно пуешко месо и кожа, което вдига съдържанието на мазнини четворно - над 14 г за същата 170-грамова порция.
Резенчета пуешки гърди
Изключителен източник на протеин при диети
Истината: изненада! Въпреки че са бедни на мазнини, в много случаи готовите резенчета пуешки гърди са натъпкани със захар и сол. Затова четете опаковките и съставките в тях (ако са написани) и търсете пуешко без допълнителна захар и с малко натрий. По правило по-евтините готови резенчета пуешко имат повече захар и сол от по-скъпите варианти.
Чай
Вместо да се мъчите с диети – пийте чай
Свикнали сте да пиете чай само когато ви боли гърло? Погрешно! Чайовете не само лекуват, а поддържат добър тонус и здраве . Много от тях могат да ви бъдат от полза за редица проблеми, с които организмът ви трябва да се пребори. В студените дни чаша топъл чай може да стимулира обмяната на веществата, да прогони острия глад и да помогне за топенето на излишните килограми, което през зимата никак не е лесно. Германското списание "Билд дер фрау" дава рецептите на няколко различни чая. Предлагаме ви ги, а вие преценете кой е най-подходящ за вас.
Имате проблеми с храносмилането?Този чай няма да намерите по аптеките и магазините, но пък можете да си го приготвите сами. Той включва канела, джинджифил, зрънца карамфил, кардамон и черен пипер. За да стимулирате храносмилателните процеси на организма си, сутрин пийте по 1 чаена чаша от него, още докато е топъл. Той хем ще ви разсъни, хем ще накара червата ви да заработят на пълни обороти. Дори когато е студен, чаят не изгубва качествата си. Можете да пиете от него по 1 л дневно.
Приготовление: В 1 л вряща вода сипете 1 препълнена ч. л. смес от гореизброените съставки и оставете да поври на тих огън в затворен съд 10-25 мин. След това отстранете съда от котлона, но не го отхлупвайте още 15 мин. Прецедете чая и го смесете с 1/4 л нискомаслено прясно мляко или с 1 л стопроцентов натурален плодов сок.
Организмът ви се задъхва от затлъстявне ?Черният китайски чай е истински убиец на мазнините. Съдържащите се в него вещества потискат ензимите, които спомагат за натрупването на мазнини. По този начин част от мазнините се отделят, без да се разграждат. От друга страна, кофеинът в чая стимулира тяхното изгаряне. Острият вкус на китайската напитка ще притъпите, като я смесите с отвара от жасминов чай. Той пък потиска апетита към сладкото. Причината? Жасминовият чай стабилизира нивото на кръвната захар. Най-добре е да консумирате микса от жасминов и черен китайски чай по време на основните си хранения.
Приготовление: Смесете една част от единия и една от другия чай. 1 ч.л. от получената смес залейте с чаша гореща вода. След три минути прецедете.
Страдате от издуване на корема ?Сигурно обичате да си солите допълнително, ако страдате от този твърде неприятен проблем. Организмът ви задържа много вода и отварата от листа на круша може да ви помогне да се освободите от излишните течности. Когато провеждате терапията с този чай, е желателно да ограничите и консумацията на сол, за да постигнете по-добри резултати. Ако пиете 3-4 пъти дневно крушов чай между основните хранения, сами ще се убедите, че коремът ви бързо ще изчезне.
Приготовление: 1 с.л. листа от круша (продават се в аптеките) се заливат с 1 чаена чаша гореща вода и се запарват 10-15 мин., след което се прецеждат. За да запазите полезните съставки, приготвяйте чая винаги непосредствено преди консумация. Терапията трае 14 дни.
Често изпитвате остър глад?Онези, които се подлагат на диети, добре познават острия апетит към сладките изкушения. Те обаче могат да се отразят пагубно на желанието ви да се вталите, тъй като освен захар, съдържат и известно количество мазнини. Как да постъпите в такъв случай? Заместете малките сладкишчета, които са истински калорийни бомби, с ароматизиран разтворим чай. Той няма калории и спомага за топенето на излишните килограми. Пазарът предлага изобилие на различни разтворими чайове дори с нестандартни аромати. Вместо да изядете бонбон, изпийте чаша карамелен чай, плодовия сладкиш заменете с ягодов чай, пудинга - с портокалов, а парчето торта пожертвайте за топла напитка, ухаеща на яйчен ликьор или на шоколад.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:28.