IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #741  
Стар 26th April 2010, 08:18
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Йей, ама много ви е страх от спагети, бееее! Няма страшно, ей ма, след 90-дневната, във ваканция за една седмица (ако не ми хрумне да я удължа). Единственото хубаво на 90-дневната откъм вкус беше, че мога да хапна спагети. Обожавам ги. Пък София Лорен винаги е казвала, че поддържа фигурата си с тях и с тях пази диета. В един от учебниците ми по английски има интервю с примабалерината на Лондонския кралски балет. Тя разказва за това, с какво се храни. На фона на оскъдното й днемно меню казва, че вечерята й е винаги една и съща - спагети с домашен доматен сос и зелена салата. Знам, че номерът е да не ги преваряваш, а както казват италианците, да ги свариш "ал денте". Това са го казвали във всички кулинарни предавания. И, за сведение на Маусчето, по-гладен ден от въглехидратния в 90-дневната диета няма. Плодовият е гаден и гладен, другите 2 дни вечер си си гладен. Всеки ден до обяд си гладен. На практика воден ден след плодов за мен си беше благословия. Много по-лесно се издържа именно той.
Отговори с цитат
  #742  
Стар 26th April 2010, 08:35
Аватара на *axeny*
*axeny* *axeny* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 41
По подразбиране

Много интересна информация, Ice Cream! Благодаря!
Отговори с цитат
  #743  
Стар 26th April 2010, 08:56
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от *axeny*
Много интересна информация, Ice Cream! Благодаря!
+ 1
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #744  
Стар 26th April 2010, 09:16
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Йей, ама много ви е страх от спагети, бееее
Мен не ме е страх,аз спагети много обичам,макар,че скоро не съм хапвала.Преди много ги ядях. Но ако ти сервирам порция от спагетите на моя приятел(той ги прави по-вкусни и от мен)и ти ще се изплашиш! Той прави така соса-запържва лук и чесън в олио+2 кренвирша или някаква шунка,слага 1 шише домашен доматен сок,слага сварените спагети и бърка така 5-10 минути да се сгъсти хубаво. Накрая слага на порция (голямааа порция) по 1-2 супени лъжици с връх майонеза и отгоре стърже обилнооо кашкавал (сигурно по 100 грама на чиния) Така сме се тъпкали преди с тия негови спагети,че....
Иначе те не са "страшна храна",ако са в по-малко количество,а и само с доматен сос...Но с кашкавал,запържен сос,месо(а те кренвиршите са едно месо..майко мила...) и майонеза...
Отговори с цитат
  #745  
Стар 26th April 2010, 09:28
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Ice Cream, наистина звучи плашещо рецептата Аз съм се хванала напоследък, че толкова съм свикнала с леки и нискомаслени храни, че като хапна свинско, пържено и т. н., веднага ми става тежко.
Отговори с цитат
  #746  
Стар 26th April 2010, 10:00
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Нека да попитам и тук: какво можете да ми кажете за храната в САЩ? Плодовете и зеленчуците наистина ли имат вкус на дърво? Коя храна става за ядене (разбира се, джънк-фууд-а изобщо не ме интересува)? И всякаква друга информация, особено от очевидци, ще ми е полезна
Отговори с цитат
  #747  
Стар 26th April 2010, 10:32
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Даниски, като се наспиш, отговори на Сисето.
МамаМиа, и ти можеш да се включиш със съвети по хранене на територията на САЩ
Отговори с цитат
  #748  
Стар 26th April 2010, 11:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от siseto90
Ice Cream, наистина звучи плашещо рецептата Аз съм се хванала напоследък, че толкова съм свикнала с леки и нискомаслени храни, че като хапна свинско, пържено и т. н., веднага ми става тежко.
И като го каза това...ако ти кажа какво вечерях снощи ще паднеш Първо 3 чаши бяло вино..след това салата от краставици с олио,свински кебап (една голяма чиния манджа с доста месо вътре)+едно хлебче пълнозърнесто (като тия бели хлебчета от хот дога като вид и размер),след това половин парче торта и накрая към 200 грама(1/3 кутия от тия на Алома с шоколад и бисквити и ядки ама тва към 21:30 часа десерта хахаа) Направооо щях да се пръсна,ама пуста лакомия....аз свинско от месеци не бях яла,а и не е любимо месо...но много вкусна беше тая манджичка с доматен сос
Отговори с цитат
  #749  
Стар 26th April 2010, 11:17
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Тъй като поради болеста съм си в къщи се храня почти през 1/2 час.
Т.е. порцията, която ми е за закуска или обяд не се надвишава, но се яде в дълъг период на време, по 2 лъжички например, после пак ... и така.
Така хем дъвча нещо, хем внимавам да не ям повече от предвиденото, но ме мъчи въпрос: как организмът ми приема това почти постоянно приемане на храна?
Нагажда ли се? И после ли ще иска все така? ... щот кат съм на работа е невъзможно....
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #750  
Стар 26th April 2010, 12:07
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Знам я аз тази лакомия, и мен ме гони от време на време, особено ако хапна малко сладко - взема ли си лъжичка сладолед от нечия чужд, ей ме изяла 150-200 грама А понякога и по зле - "нали вече съм прегрешила и съм си развалила режима, я дай да се наму*ам здраво" - възможно най-тъпото което мога да направя в този случай, хем знам колко ще ми е тежко после, но уви, слаб ми е ангелът
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:15.