IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 13th December 2005, 12:24
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Фон дьо тенът и пудрата замърсяват кожата и не и дават да диша и да се възстановява.Горният слой изсъхва,а често с него и пъпката,след което идват преждевременно бръчките(не точно на 15г.,но не и много далеч във времето).Долният,замърсява системно и запечатан от пудрата,става идеална хранителна среда за бактерии,които няма как да не избият.Или всекидневно правиш това,което пише Черешка,и само на пъпката слагаш анти-бактериален коректор,докато се справиш със свръхомазняването или пудриш яко проблема и влизаш в омагьосания кръг"давам си цялата заплата за тонове грим"-"правя си козметика и дерматолога богати"-"умирам от ужас някой да не ми види лицето без маскировката,пудря се на плажа и в басейна"-"ставам 1 час преди гаджето ми,че ако ме види без грим ще избяга".Кофтито на втората стратегия е,че веднъж почнеш ли я,рядко има връщане назад,щото бръчките и дупките не са приятна гледка.Добре е да се замислите,защото нито ще сте все на sweet 16,нито ще можете да върнете часовника назад после.А черните точки най-добре маха козметик,или-ако не са много дълбоки,сама,след къпане.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 13th December 2005, 19:39
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Но марки като Nivea(доста отработена марка тъй като и бабити ни са я ползвали), Мах Фактор, Лореал. - са си име на пазара,
Ger4, щом като си работила в САЩ 1 година, би трябвало да си наясно, че тези марки, които в България се водят за скъпи и най-хубави, всъщност са евтини козметики които се продават в аптеките. Я иди в някой магазин като Bloomingdales, Saks Fifth Avenue или Barneys и намери да продават Лореал...

Хубавите, наистина хубавите, продукти - като тези на Chanel, Clarins, Bobby Brown, Clinique или Origins са наистина много изпипани, резултат на много изследвания и големи инвестиции от тези фирми, за да добият един наистина добър продукт. Но не се заблуждвайте - Max Factor, Neutrogena, Revlon и L'oreal са, хайде не боклуци, но средна работа. Това не значи че гримовете им не са хубави. Но разликата с другите е видима. Аз от няколко месеца ползвам фон дьо тен на Chanel ($55) и кожата ми буквално изглежда по-добре дори и без грима. (Но да знаета, аз съм почти на 28, започнах да използвам фон дьо тен чак след 25-26.)
Отговори с цитат
  #53  
Стар 3rd January 2006, 12:21
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране :)

Извинете ме ако се повтарям, но не съм чела всички отговори.
Та ... и аз имах проблем с черните точки. Колкото повече ги стисках, толкова повече се появяваха при мен само по лицето на някои зони (Т-то предимно)
Накрая стигнах до извода, че неподходящите кремове ( с които се мажеш вечер) по някъв начин ми запушваха порите или си го въобразих не знам.
Важното е че отидох в една големичка козметична аптека и попитах. Казаха ми, че има доста продукти за този проблем, но най-важното било да ползваш ексфолант (или не знам как се пише) 2 пъти седмично.
Аз лично избрах козметика Ексфолиак на Мерк, понеже (признавам си) не разполагах с много пари, а тази беше най-евтината от подобните - 13лв гел за измиване и 14лв крем за след това.
Маските(предимо домашни), които правя 3 пъти в седмицата, но през седмица може би също помагат.
Черните точки не изчезнаха напълно все още се появяват тук таме, но намаляха значително.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 5th January 2006, 20:35
nadi20gr nadi20gr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Coфия
Мнения: 17
По подразбиране

Преди една годин страдах от тежка форма на акне, както и да е ходих на дерматолог и кожата на лицето ми се оправи(аз имам смесен тип ), но остана проблема с черните точки. Но сега вече мисля 4е намерих начин да се справя и с него. Почти всяка вечер измивамм лицето си със хума, правя си маски от плодове тоест отрязвам парчета от някакъв плод(какъвто имаме ж къщи) и седа така около половин час.Лимонат например е много полезен, в началото малко щипе но после минава.И от време на време се мажа с крем Здраве вечерно време.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 9th January 2006, 23:08
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от prekrasna
Izbiagvai da miesh liceto si sus sapun - ot nego se poiavaiavat poveche cherni tochki. Inache ne zabraviai da go pochistvash vsiaka vecher s toaletno mliako ili prosto s voda, ako ne polzvash mnogo grim. Moje i da si vuobriaziavam, no moite cherni tochki i malki pupchici po liceto se skrivat po-burzo, kogato chesto gi maja vecher s malko nai-obiknoven krem "Zdrave" - onzi v siniata krugla kutiika.
Лелеле как да не си мие лицето със сапун това си е хигиена
Отговори с цитат
  #56  
Стар 9th January 2006, 23:47
Аватара на JuSt`a`GiRL
JuSt`a`GiRL JuSt`a`GiRL не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Видин
Мнения: 176
Изпратете съобщение чрез ICQ до JuSt`a`GiRL Изпратете съобщение чрез MSN до JuSt`a`GiRL
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bai BoRKo
Цитирай:
Първоначално написано от prekrasna
Izbiagvai da miesh liceto si sus sapun - ot nego se poiavaiavat poveche cherni tochki. Inache ne zabraviai da go pochistvash vsiaka vecher s toaletno mliako ili prosto s voda, ako ne polzvash mnogo grim. Moje i da si vuobriaziavam, no moite cherni tochki i malki pupchici po liceto se skrivat po-burzo, kogato chesto gi maja vecher s malko nai-obiknoven krem "Zdrave" - onzi v siniata krugla kutiika.
Лелеле как да не си мие лицето със сапун това си е хигиена
Миииии принципно повечето сапуни изсушават кожата,обаче за почистване на лицето си има специални продукти от рода на гел-пяни,различни емулсии или сапуни за лице Почистващият ефект е същия като от всеки сапун,но разликата е че кожата не се изсушава :P
__________________
You wanted perfect
You got your perfect
Now I'm too perfect for someone like you
I was a dandy in your ghetto with a snow white smile
But you'll ever be as perfect whatever you do
Отговори с цитат
  #57  
Стар 29th January 2006, 14:49
Guchi Guchi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Класиката е:
Редовно почистване(сутрин и вечер)
Ограничен прием на мазнини
Отговори с цитат
  #58  
Стар 12th April 2006, 01:05
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

здравейте,и аз като повечето тук имам проблем с Т-зоната и разширените пори,особено когато съм в стрес, положението става нетърпимо.пробвала съм много кремове,маски ,но нищо не ми помогна така,както серията Bio Sp
Отговори с цитат
  #59  
Стар 12th April 2006, 09:54
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

аз също не съм чела вс отговори, дано не се повтарям
Проблема с черните точки наистина е неприятен, а и най-дразнещото е, че мъжете почти не го имат!
Значи, аз съм на 24, ползвам крем от 16-годишна, обикновено Loreal и Garnier. Естествено, няма какво да си говорим за бутиковата козметика, от самосебе си е ясно, че е най-добрата, но не е по джоба на всеки Нощен крем използвам от около година, и наистина се чувствам чудесно. Струва ми се, че при мен срещу точките помага най-вече пилинг 2-3 пъти седмично,почистване с тоалетно мляко ВИНАГИ и някъде на 2 седмици си поразчоплям комедоните, възможно най-малко брутално.Лентичките за нос и т.н. имат нулев ефект при мен.
Гримът поскрива точките, но не трябва да се прекалява с него, особено на 16..И винаги трябва да се почиства до основи, хубавата кожа е здравата кожа! Според мен най-важно е човек да избере за себе си най-добрата бяла козметика - кремове, тоалетно мляко и ексфолианти, и да не злоупотребява с нея.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 14th July 2006, 21:15
Pyretta Blaze Pyretta Blaze не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Vinnland
Мнения: 83
По подразбиране

Най-после открих перфектния продукт против черни точки - Clean & Clear Blackhead Clearing Daily Scrub и понеже съм страшно доволна искам да го споделя...
За мен наистина дава невероятни резултати и за разлика от други продукти резултата остава не само за 20-30 минути а дори и на другия ден... когато отново се използва и ефекта се засилва. Лесно се нанася и е приятен за кожата и мирише добре... изобщо the ultimate blackhead savior
__________________
http://www.typeonegative.net/board/t...whosonline.gif Beautiful - yet Dangerous
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Чернитеточки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:03.