IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1311  
Стар 14th May 2010, 04:47
Аватара на Izu
Izu Izu не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Sofia
Мнения: 99
По подразбиране

Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...
Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.
Отговори с цитат
  #1312  
Стар 14th May 2010, 07:41
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Е, вярно е,че всеки избира сам начина си на хранене и си носи последствията. Аз също не бих яла вафли и шоколади, но всеки има своите разбирания, така че не мога да критикуван никого.
Моето меню за вчера беше супер вкусно и съм доволна от себе си.
08:00 чаша прясно мляко с какао 2% ,зелен чай и филия зърнена мозайка с едно от тези сиренца, за които бях писала и 2 тънки парчета пуешко филе.
11:00 фреш портокал,10-11 суров бразилски орех
13:00 порция задушени зеленчуци,омлет от 2 яйца,50 г извара и още малко от същото пуешко филе
16:00 2 спаначени крекера домашно приготвени
20:00 картофена крем супа и 1/2 скумрия на скара
Напоследък се чувствам супер,много двигателна активност и позитивни емоции и не ми остава толкова време да мисля за храна,та затова ми е супер лесно като си планирам менюто за седмицата.
Поздрави и успешен ден!
Отговори с цитат
  #1313  
Стар 14th May 2010, 07:44
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izu
Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...
Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.
Точно така,пък и диабет може да се получи при силен стрес или в много случаи е наследствен.Поне така съм чела аз
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #1314  
Стар 14th May 2010, 08:34
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Цитирай:
Първоначално написано от Izu
Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.
Точно така,пък и диабет може да се получи при силен стрес (НАЙ-ВЕЧЕ!)или в много случаи е наследствен(абсолютно вярно!).Поне така съм чела аз
Радвам се,че все пак успявам да прочета и тук там компетентни мнения
П.С. От подсладителите можеш да се разболееш от рак,толкова колкото и от всяка друга храна,защото в днешно време изобщо не можеш да предполагаш какво съдържат дори и "полезните" неща! То и на кутиите на цигари пише,че водят до рак и куп други болести,а за никой не е тайна,че алкохола може да причини цироза на черния дроб,марихуаната убива мозъчните клетки и ставаш тъп като галош,ама за сметка на това поне едно 75-80 % от хората пушат,пият,а за никой не е тайна как тийнеджърите всеки ден по парковете пийват биричка с някое друго цигаре джодженче! И не на последно място да кажа,че при всеки е абсолютно индивидуално-има хора,които цял живот се блъскат да спортуват и да водят здрасовловен начин на живот и накрая те се разболяват,а такива,които са се отдали на животеца са си живи и здрави...жалко,но факт,защото съм ставала много пъти свидетел на такива случаи! Така,че сама прецени колко ме "изплаши",че нищо не съм понаучила и че аджеба може да хвана диабет,че ям по 1 вафла на ден или 1 сладолед
Отговори с цитат
  #1315  
Стар 14th May 2010, 08:52
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Ice cream, затова си права,преди 2 години почина учителя ми по физическо от даскало,адски готин човек,супер здравословно живеещ,републикански шампион по спортно ходене и ...инфаркт на 39 г....
Понякога като,че ли съдбата си играе с нас
Nelichka, чети малко по темата преди да пишеш,първо че диабета се предава в 40-50% наследствено и то при обремененост от 2-те страни(майка и баща),второ,че диабета представлява недостатъчна секреция на инсулин!Мога още много да разказвам и да оспорвам,поради факта че уча точно това...но ще спра до тук
Отговори с цитат
  #1316  
Стар 14th May 2010, 09:43
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Момичета, не нападайте така neilichka, тя го каза за доброто на Айс - все пак всички сме се събрали тук да си помагаме и да си даваме съвети, а тя до известна степен беше права... но в същото време не. Всеки има право да пише в Дневника, Айс е пример за нас, понеже постигна целта си (10 кг за 60 дни!!), сега пък показва как дори при връщане към стария си режим, човек може и да не напълнее, ако се движи достатъчно. Айсче, на моменти обаче наистина ми се струва, че си подлагаш организма на мъчение с толкова вредни храни - хубаво, сладолед си хапни, шоколад ти се яде, ок - но вафли, кроасани, такива неща - не са грам полезни, а и едва ли са ти и толкова вкусни. За твое добро ти го казвам, не те критикувам в никакъв случай, все пак ти си знаеш най-добре
Много се радвам, че някои от старите потребители хвърлят по едно око - с тях не се познаваме лично, но толкова мнения съм ви чела, момичета, че все едно ви познавам Честито, АниК!
Mashkata, менютата ти са перфектни, евала ти правя за въображението, волята и постоянството! Аз напоследък се разпасах: не съм яла много вредни храни (бял хляб, шоколад и други такива са ми табу), но май прекалявах със сладоледа, та трябва пак да започна да се ограничавам. Последната седмица нямах възможност и да тичам, защото се чувствах като парцал, лягах много късно, имах класни, та фарсът е пълен :/ Нищо, ще се старая повече.
Преди малко хапнах една зелена салата от маруля, 2 малки краставички и консерва риба тон, за обяд съм предвидила купичка спаначена супа с МАЛКО сирене (с него също прекалявам... А с кашкавала да не говорим xD) иии довечера съм се разбрала с една приятелка да напнем по парче торта с домашен крем от Мола, от 3 дни го чакам и сърце не ми дава да го отменя Непоправима съм, знам...
А, за малко да забравя - добре дошла на lovebird. Положението ти поразително ми заприлича на моето от миналата есен, надявам се да се възстановиш бързо. Моят съвет е да хапваш повечко, храната ти е малко дори за диета, но предполагам, че ти е трудно още, тъй че засега се справяш добре. Постепенно ще увеличиш количествата
Хубав и здравословен ден на всички!
Отговори с цитат
  #1317  
Стар 14th May 2010, 10:48
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Момичета, не нападайте така neilichka, тя го каза за доброто на Айс - все пак всички сме се събрали тук да си помагаме и да си даваме съвети, а тя до известна степен беше права... но в същото време не. Всеки има право да пише в Дневника, Айс е пример за нас, понеже постигна целта си (10 кг за 60 дни!!), сега пък показва как дори при връщане към стария си режим, човек може и да не напълнее, ако се движи достатъчно. Айсче, на моменти обаче наистина ми се струва, че си подлагаш организма на мъчение с толкова вредни храни - хубаво, сладолед си хапни, шоколад ти се яде, ок - но вафли, кроасани, такива неща - не са грам полезни, а и едва ли са ти и толкова вкусни. За твое добро ти го казвам, не те критикувам в никакъв случай, все пак ти си знаеш най-добре !
Еланор,давам си сметка,че изобщо не е хубаво всеки ден както ти казваш да се яде сладолед или вафли,но при мен това не е начин на живот,а само временни период-да кажем 2 седмици поред ми се хапва всеки ден сладко и ям по вафла или сладолед или шоколад,след това да речем 1 месец не можеш ме накара да погледна сладко(просто не ми се яде). Сега обаче случая ми е друг,сутрин до работа вървя 20 мин(бързо),а на самата работа съм 12 часа и половина на крак,при което естествено не стоя като войник,а непрестанно се движа,може бавно,може не постоянно,но го правя и си мъкна уж там по една торба ябълки и си нося ориз примерно със зеленчуци,обаче идва едно време на деня вече изморено,изнервено леко,колежки носят пакети бискивит,вафли и т.н. и някой път и аз купувам и ги оставяме в склада ни и всеки минава си взима и просто няма как,повярвай ми(особено сега както съм и пред цикъл след 2 дни чакам гостите от червен бряг...)..та така
Отговори с цитат
  #1318  
Стар 14th May 2010, 10:57
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Айсче,обясняваш се като ученичка значииии Искаш нещо сладичко-хапваш си.За мен по-важното е че си успяла да свалиш излишните за теб кг и успяваш да ги задържиш
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #1319  
Стар 14th May 2010, 12:22
neilichka neilichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Айсче,обясняваш се като ученичка значииии Искаш нещо сладичко-хапваш си.За мен по-важното е че си успяла да свалиш излишните за теб кг и успяваш да ги задържиш
А здравето трябва да е най-важно. Много важно, че си свалил 10кг, като се тровиш с всякакви подсладители, прекаляваш със захарта и т.н. И за диабета:

Диабет тип 1 е наследствен.

Тип 2 е придобит. Получава се от много ядене на захар. Захарта стимулира отделянето на исулин. Колкото повече захар, толкова повече инсулинова резистентност. И се натрупва с годините. Диабетът е най-разпространената болест в разивития свят в момента, което се дължи единствено и само на начина на живот.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus
Отговори с цитат
  #1320  
Стар 14th May 2010, 12:41
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето и за днес:
баница със спанак и сирене(най- после свърши)
ориз с агнешко
2 ябълки
мляко с нес
голяма салата
250 гр. извара с разни сосчета(соев и чили)
2 моркова
сладолед
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:19.