IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1501  
Стар 19th June 2010, 09:45
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

sweet dreams, много си ти е хубаво менюто
Но аз лично за себе си вече изобщо не мога да преценявам дали ям много, малко или нормално... Тежко ми е, преглеждам си менюто и не виждам толкова много храна, но явно все пак някъде бъркам. Какво ядох вчера:
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
2 топки сладолед йогурт
2 шепи джанки
чиния зелен боб, половин купичка смлени печени чушки с домат (не е точно лютика, майка ми го направи набързо)
3 малки прасковки
айрян (половин кофичка кисело мляко, доста вода и сол)

Резултат: балонесто човече
Отговори с цитат
  #1502  
Стар 19th June 2010, 17:16
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

elanor, и аз не мисля, че ти е много храната. Може да си се подула от сладоледа.. или айряна.. знам ли и аз. А какъв е интервалът между храненията ти? Аз за себе си съм забелязала, че когато съм гладна, а нямам възможност да ям и го направя няколко часа след като съм огладняла, корема ми се подува и започва да ме боли.. Но когато си ям през 2-3ч всичко е ок.
Отговори с цитат
  #1503  
Стар 20th June 2010, 10:57
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Права си, от интервалите трябва да е, поне 5-6 часа си минават, без да се сетя да ям :/
Вчера толкова прекалих, че буквално ме е срам да си напиша менюто, но е хубаво да си го имам (за да знам защо съм дебела ><), така че просто не го гледайте
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
праскова
сладолед (йогурт, горски плодове, бял шоколад - общо около 200 г)
купичка череши
2 филийки Вита със сос песто (магданоз, босилек, чесън, малко сирене, малко зехтин, орехи - майка ми го е правила) и 2-3 лъжици смлени печени чушки с домат
4 корнишончета

Мани-мани... Сега съм си обявила 40 дни без НИКАКВО сладко, т.е. до 29 юли никакви сладоледи, шоколади и т.н. Дано успея да си го спазя :/
Отговори с цитат
  #1504  
Стар 20th June 2010, 15:16
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Да се разпиша (:
Закуска - мюсли
Обяд - купичка бял боб с филийка Вита и бучица сирене
Следобяд - шепичка бели черници
Вечеря - като обяда, но без хляба
Вода за деня - 2.250 л
Отговори с цитат
  #1505  
Стар 20th June 2010, 15:23
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци. Белтъчините и мазнините са ти малко. А това с 40 дни без сладко не е добра идея Щом ти се яде, хапвай си от време на време, но по малко. Съмнявам се да успееш да издържиш толкова време без никакво сладко, но дори да го направиш, първо ще се измъчиш, второ като минат 40-те дни ще си наваксаш яко Така че според мен няма нужда от такива драстични мерки
Отговори с цитат
  #1506  
Стар 20th June 2010, 20:43
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

lovebird, браво, напредваш
sweet_dreams, може би си права, но имам нужда от здрави правила, които да си спазвам, понеже прекалено дълго влача 2-3 кг - отпуснала съм се, много съм се отпуснала. Миналото лято не вкусих нито шоколад, нито сладолед, поддържах си с лекота кг, а сега.. ТРЯБВА МИ ВОЛЯ ! Просто съм такава, ако не се вкарам сама в строя, никой друг не може Но ти благодаря страшно много за съветите. Бту наистина наблягам на въглехидратите :/... Я да видя дали и днес е така:
филийка Вита със сирене
5 кайсийки
купичка таратор
шепа джанки
купичка телешко варено, 3 корнишончета и четвърт домат на салатка

По-добре ли е? Майка ми ме накара да ям месо, не бях вкусвала поне 2 месеца Много мразя родителите си, никога не са ми разрешавали много-много да си избирам храната. Ето, тази вечер ми бяха приготвили пържени кюфтета и пържени тиквички и стана голям скандал, че не исках да ги ям, затова и хапнах супичката, вместо да си сготвя нещо ://
Отговори с цитат
  #1507  
Стар 20th June 2010, 21:17
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

elanor, това меню ми харесва повече от предишните ти Месото и салатата е супер за вечеря, ама доколкото разбирам май не обичаш месо. Може вместо него да ядеш яйца, сирене, мляко, но да имаш все пак някакви белтъчини. А това с родителите е кофти.. Хем е гадно да си разваляш режима заради тях, хем и те се сърдят като не ядеш сготвеното

За днес:
закуска: две филийки Вита с масло
обяд: салата с пиле
следобяд: ябълка и пъпеш (беше уникално сладък!)
вечеря: салата и варено яйце
Отговори с цитат
  #1508  
Стар 21st June 2010, 00:42
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво
Отговори с цитат
  #1509  
Стар 21st June 2010, 10:01
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво
Благодаря Аз май винаги това ям и ми е добре така Дори като не съм си вкъщи, си нося в една кутийка салата и хората ме взимат за луда, ама не ме интересува По-добре така, отколкото да ям боклуци навън
lovebird, последното ти меню беше хубаво, продължавай в същия дух
Отговори с цитат
  #1510  
Стар 21st June 2010, 10:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sweet_dreams
elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци...
Кой зеленчуци имаш предвид???

lovebird, браво! Но... боб и сирене не се връзват.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:06.