IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #661  
Стар 29th November 2010, 17:07
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от irina_peneva
Благодаря, докторе
За щастие се оказа, че мярката за корона не е взета добре...Короната се е отлепила и ми e натискала венеца при дъвчене. Стоматологът ми я изпили и сега съм добре.
Хора, лекувайте се своевременно, защото проблемите са ужасни ...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #662  
Стар 29th November 2010, 17:13
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от didiyordanova1
Здравейте..Имам два липсващи зъба в ляво които бяха един до друг 5,6 горе.. След консултация със стоматалог обсъдихме варианта за мост.Като четвъртия ми зъб горе в ляво е с пломба от 5 години която е за смяна който трябва да се прелекува..Казва, че зъба е по слаб и за да се презастрахова от падане на моста иска да го сложи на третия който е жив здрав зъб но ми каза , че трябва да се омъртви нямал избор.А на мен не ми се иска да го омъртвявам..Това е в случая ако е металокерамика моста..Като задния седми зъб който имам е жив с много малка пломба от скоро той щял да бъде с метална коронка и щял да го остави жив..Всичко това е в случай , че моста е металокерамика..Ако зъбът е метален с пластмаса но знам , че стараенето при такъв мост става по бързо щял да бъде на 4 зъба като няма да ми го слага на третия и няма да омъртви някой зъб..И вече се чудя кой е по добрия вариант ......... дали въоще да слагам мост и да съсипвам съседен зъб или да карам без мост и да си гледам останалите зъби..за имплантат на тоя етап немога да мисля..Идеи и предложения кое е по-малкото зло..?

По-добре е да си сложите мост (от металокерамика) само на четвърти и седми зъб без омъртвяване на двата зъба. Ако един ден решите след време да слагате мплантати - ще се сложат две коронки на 4-ти и 7-ми и два имплантата на 5, 6-ти.
За корони/мостове не е необходимо да се умъртвяват зъбите.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #663  
Стар 29th November 2010, 19:12
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ...

И аз това имах предвид...Ще се консултирам и с друг стоматалог..
Отговори с цитат
  #664  
Стар 29th November 2010, 19:13
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

някои казват трябва да се омъртвяват други не явно зависи от случая
Отговори с цитат
  #665  
Стар 7th December 2010, 03:06
elizaa elizaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 1
По подразбиране Болка в цялата дясна половина на лицето

Здравейте на всички! Искам да споделя моите мъки от няколко дена. Преди десетина дни започна малко по малко да ме боли долната дясна челюст. Зъболекарката каза, че сигурно мъдреците ми продължават да растат, притискат другите зъби и от това ме боли. Мъдреците вече напълно са ми поникнали от всички страни. Аз поисках да ми даде картонче за панорамна снимка, не че имаше някакъв проблем, просто за мое лично спокойствие. Тя погледна снимката след като я направих и каза, че няма нищо обезпокояващо. Междувременно тази болка се беше засилила и ме болеше нечовешки силно, особено вечер. Болката се беше разпростряла по цялата дясна половина на лицето, а също и отзад главата - пак от дясно. Споделих й за моите болки и тя ме посъветва да отида при личната и да поискам да ме прати на УНГ и на очен. Отидох при личната, казах й, че болките са просто нетърпими, на никого не пожелавам такова нещо. Тя ми даде направление за невролог. Невроложката ме прегледа, неможа да установи точната причина за тези болки, само каза че е някаква невралгия, изписа ми Нимезулид на прахчета, Финлепсин 200 мг. таблетки и Милгама Н, и каза след 5 дни пак да отида. Утре трябва да отида повторно при нея. Болките са много променливи. В началото, първите 4-5 дни ме болеше най-вече долната и горната дясна челюст, по-често тъпа, на моменти по-остра много силна болка. От силната болка не бях в състояние дори да изкрещя, защото усещането беше нечовешко и имах чувството че ми се схваща цялата дясна половина на лицето и че главата ми е стисната от менгеме. След като започнах приема на лекарствата, болките отслабнаха, пак напомнят за себе си, но няма нищо общо с това, което беше. Но тази вечер пък се появи нова болка - в 6-ти долен десен зъб. Само в него. Толкова е чувствителен, че и със език да го бутна ме боли, дори и като се жабуркам с вода, от налягането, което се създава в устата. Немога нормално да си затворя челюстта, защото горните зъби го притискат и ужасно ме боли. Усещам и някакво схващане сякаш на нерв, с лека болка от долната дясна челюст по посока гърлото надолу. Утре ще отида и при невроложката, и при зъболекарката. Въпроса ми е кое е по-вероятно - цялата тази история да е предизвикана от този зъб и болката в него да се проявява чак сега, или причината да е някаква невралгия (може би на троичния нерв), която да е разболяла/възпалила зъба? Моля ви, ако някой може да ми помогне с някакъв съвет, дори и само да сподели подобен случай като моя, ще съм му искренно благодарна.
Желая ЗДРАВЕ на ВСИЧКИ !!!
Отговори с цитат
  #666  
Стар 7th December 2010, 19:21
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Имам зъбче с кариес.. И ме боли от студено.Ще ходим на зъболекар.Мисълта ми е след като ме боли от студено има ли риск и нервите на зъбчето да са заболели и да е пулпит. ?
Отговори с цитат
  #667  
Стар 7th December 2010, 19:24
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Разбира се! Изнервяш ги със студено нервите и искаш зъбчето да не хване пулпит!
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #668  
Стар 7th December 2010, 19:28
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Ще ти кажа в петък какво му е на зъбчето.. Спокс
Отговори с цитат
  #669  
Стар 7th December 2010, 19:39
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Снощи, в ожесточение срещу пилешката кълка, перфораторът ми щракна злобно върху долната ми джука и откъсна парче от нея. Феноменална селф-отхапване.! Канибализъм!...Почернях и аз със тези зъбки мои безразборни
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #670  
Стар 8th December 2010, 14:25
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Лаком ще дойдеш.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:47.