IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2241  
Стар 17th December 2010, 11:36
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Мале,нямаше такава,тоя я отложи,само където се разкарвах И ставах посред нощите предната вечер да уча...тц тц
Преди и аз така правех, преди изпит посред нощ, преговаряй и в доста случаи научи нещо ново А тая микровълнова май май чудеса прави.
Аз вчера най-накрая опекох кестените, ама нещо не ми се оправдаха очакванията Сега другият килограм и половина ще видя къде ще го пробутвам.
Отговори с цитат
  #2242  
Стар 17th December 2010, 14:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
някакъв Backferment (може и да има българска дума, съответстваща на това, но не я знам ).
вид мая
Отговори с цитат
  #2243  
Стар 17th December 2010, 14:40
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
А тая микровълнова май май чудеса прави.
И аз все по-често се обеждавам в това ... последното попадение е печената тиква, не знам как не съм се сетила по-рано, превъзходна става и е къде-къде по-лесно и удобно.
Да си споделя менюто от вчера:
Закуска: капучино, една разтовима супа Маги (знам, знам, не е най-добрата закуска, ама нямах особен избор, а бях смъртно гладна)
Обяд: Яхния от леща, хляб
Следобедна закуска: Капучино, ядки, натурален шоколад (в разумни количества)
Вечеря: Пилешки дробчета с лук на тиган, задушени моркови, малко сирене Бри
PS: Ice Cream, твойте бискивити ми звучат като страхотен десерт за предстоящата мусака
Отговори с цитат
  #2244  
Стар 17th December 2010, 14:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Хей Апо - радвам се да те "видя" пак.
Отговори с цитат
  #2245  
Стар 17th December 2010, 19:25
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от allie
Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
А тая микровълнова май май чудеса прави.
И аз все по-често се убеждавам в това ... последното попадение е печената тиква, не знам как не съм се сетила по-рано, превъзходна става и е къде-къде по-лесно и удобно.
PS: Ice Cream, твойте бискивити ми звучат като страхотен десерт за предстоящата мусака
Микровълновата е цяло богатство за готвене на екстремно бързи и вкусни диетични яденета,защото аз готвя ли там не ползвам никаква мазнина. Картофите в най-обикновено найлоново пликче стават страхотни за 10-15 минути и то без мазнина,не толкова като варени колкото като вкусно изпечени картофки. Да не говорим ,че оня ден си направих нов експеримент като запекох пилешко филе с тиквички и броколи с подправки(без мазнина) в найлоново пликче за има няма 13 минути май, стана толкова крехко,вкусно и сочно!
Но месцето бях си го овкусила със соево сосче и подправки 2-3 часа преди приготвянето да попие марината.
Отговори с цитат
  #2246  
Стар 17th December 2010, 20:29
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Как я правите тиквата в микровълновата?

Четох, че микровълновите са ужасно вредни
А за мен това е едно страхотно удобство.
Отговори с цитат
  #2247  
Стар 17th December 2010, 22:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И въздуха в градовете е вреден, но не отиваме да живеем на село Идеята е, че човек може да ограничи вредното влияние на разни неща, но когато претегли нещата, трябва да прецени кое е от по-голяма полза/по-малка вреда.
Аз вече доста години живея с ежедневната употреба на микровълнова и някак си оцелявам, наскоро не съм чул и за загинали, вследствие прекомерна употреба на микровълнова

Във време, в което секундата струва пари (в България все още това не се е изяснило на хората) , не виждам причина човек да си топли яденето на електрическия котлон за 30 минути, вместо за 2 минути на микровълновата.

Извинявай, че за това се хванах, просто ми е било винаги интересна тема ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2248  
Стар 17th December 2010, 23:10
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами вредни не бих ги нарекла, по- скоро просто убиват всичко полезно и всъщност приемаш храна без никакви хранителна стойност. Щото заради метода на загряване молекулите се разкъсват и деформират. Не ми се рови ся, но все пак има и случаи, когато може да се говори за вреда. Аз не знам кво толкова ви бърка времето това.... никога нищо не готвя в микровълновата и винаги готвенето ми отнема не повече от половин час. Най- основното ми правило е да смесвам колкото може по- малко храни, което е хем по- добре за храносмилането и усвояването, хем пести много време. Месото го пека на скарата, което отнема не повече от 20 мин, зеленчуците ги яда сурови, които позволяват, това отнема не повече от 10 мин, тези, които не мога да ги ям сурови ги задушавам или и тях на скарата, ако стават за скара- също макс. 20 мин. Яйцата на тигана намазан с масло- 15 мин, рибата също на тигана или скарата, само с телешките кокали виждам зор (у нас се яде супа от кокали поне 2 пъти седмично), но и тоя проблем реших- купих си тенджера под налягане, слагам вътре и след един час са мозък, тъй че и на тях не стоя да им бая....
Отговори с цитат
  #2249  
Стар 17th December 2010, 23:15
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, само че цялата "готварска наука" би била безполезна, ако храната ни се ограничава до пържени яйца, печено на скара месо и сурови зеленчуци и НЕ говоря за готвене на продукти, готвенето в микровълнова наистина е по-добре да се избягва, говоря просто за използване на микровълновата за притопляне на различни неща. Най-добрият пример е чаша вода, която става за 1-2 минути, вместо всички останали алтернативи.

А и не мисля, че в яйцата остават витамните след тигана, нито в месото, след печенето
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2250  
Стар 17th December 2010, 23:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не остават, ама поне не им изменяш и молекулярния състав нали идеята е да търсим винаги по- малкото зло (щото в днешно време за полезно е малко пресилено да се говори).
Ся готварската наука я остави настрана, нали става въпрос за пестене на време, няма да готвим гурме меню.... а когато готвя такова, повярвай ми, понякога един ден не ми стига но общо взето такива менюта ги ограничавам до няколко пъти в годината, на празници. През останалото време, поне у нас, се яде възможно най- опростената храна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:43.