IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 22nd December 2010, 15:36
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Всичко е много интересно, но каква е връзката с темата не разбирам
И аз знам как се изяжда цяло пиле + цяла торта, но това няма общо с пърженото (освен, ако тортата не е пържена в китайския )

Това, което казваш, всъщност подпомага именно моя пост, не твоя. Човекът е ял просто някакви храни, не ги е запържвал за 5 минути, с цел да запази аминокиселинния профил и пак е качил 20 кг (примерно) . Естествено няма да засягам темата за индивидуалните фактори при всеки един от нас - при определени условия някой ще натрупа 20 кг мускулна маса и от ориз с картофи (за да звучи по-крайно) . А в случая човекът не е качил 20 кг мускулна маса, говорим за 20 кг над нормалното му тегло, не е бил с 5% мазнини.

И за последната част на поста ти - за нас няма особено значение какво са правели хората без наука. Те без наука са умирали от грип, умирали са от апандисит, умирали са от болен зъб сигурно. Не ни интересува като цяло - нали затова живеем в 21 век, паралелно с науката.

В крайна сметка, мога да заключа всеизвестното, че при пържене на висока температура, крайният резултат е канцерогенна храна - било то заради запържени въглехидрати, дали заради самата мазнина и т.н. Този резултат се избягва при варенето. И не виждам логика да се вкарва канцерогенна храна в менюто, ако ще да 0.1% от годишната ни дажба - все едно да вкарам 1 милиграм живак на месец, щото е рядко - до 2-рия месец няма да стигна и ще е наистина рядко Но това е, пърженето и то с рафинирана мазнина е ненужно, излишно.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22nd December 2010, 17:09
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Почвам да се чудя дали говорим на един и същи език. Както се хващаш за думата, още малко и ще кажеш, че съм против науката по принцип. В духа на твоя стил на отговор все едно да те запитам какво общо има медицината и аспирина с пърженето. Предполагам на всички е станало ясно, че аз не агитирам никого да пържи (при това аз говоря само за месо, и то не за пържено месо, а за запържено - после се гаси с малко вода или нещо друго. Който готви, знае разликата.) Но и на никого не казвам, че ако пържи отвреме-навреме, ще пипне рак, например. Всъщност, за да стане по-ясно какво имам предвид, ще се хвана и аз за твоята дума от предния пост. "Всеизвестното" се мени във времето. За това на няколко пъти казах, че една-единствена истина во веки веков не съществува. Поне за мен. И не приемам крайните неща и абсолютните забрани. Така мисля аз, ти мислиш различно. Всички разбраха какво мислим. За това не схващам къде все още е проблемът. Форумът не е лекарски кабинет, нито фитнес зала, нито нещо друго. Тук се обменят мнения, схващания, позиции. Тук никой на никого не диктува. Можеш само да привлечеш внимание, а който сериозно се интересува от нещо, което смята за важно, ще си проведе по-нататъшните проучвания или консултации със специалисти, или каквото си иска.
А ние наистина изместихме тотално темата за зеленчуците.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 22nd December 2010, 17:12
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундьо няма смисъл да се хабиш. Който има малко мозък в главата си разбра какво искаш да кажеш
Отговори с цитат
  #44  
Стар 22nd December 2010, 17:32
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

дундьо, именно това казваме - човек сам прави избора си на фона на всеизвестните факти - имало е неизвестни факти през 20 век, както ти отбеляза. Някои от тях са станали известни днес и именно тях споменавам (те са неоспорими) , те няма да се променят във времето - пърженият ориз няма да е по-малко канцерогенен през 22 век, надявам се разбираш.

Твоята лична преценка да си пържиш е ясна, моят пост не търси отговори, за да му отговаряш.

И който има малко мозък в главата си, нека продължи да си има малкото мозък и да бъде щастлив, а дискусиите да остави на тия с повече мозък.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #45  
Стар 22nd December 2010, 17:38
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

важното е експертът тук да има последната дума
Ако знаеш само колко си смешен
Отговори с цитат
  #46  
Стар 22nd December 2010, 18:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За радост знам, смешното е въпрос на разбиране и гледна точка - жалкото е, когато човек няма виждане по въпроса, но няма какво да направим, природата има чувство за хумор и го използва добре.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #47  
Стар 22nd December 2010, 19:38
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

престани да се изявяваш като профет в областта на храненето и спорта.
И не - пърженият ориз не е отровен - престани да ръсиш глупости
Отговори с цитат
  #48  
Стар 22nd December 2010, 20:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Е, Апо, това вече е несериозен въпрос. Защо били вредни животинските мазнини - ами в животинските мазнини са трансмазнините.
Наистина нямах намерение да пиша, но не мога да повярвам, че можа да напишеш подобна глупост, затова ти предлагам да си преразгледаш отново знанията за храненето и мазнините, защото си в едно ужасно голямо заблуждение.
Трансмазнини
http://en.wikipedia.org/wiki/Trans_fat
Ако случайно не ти се чете- трансмазнините идват от здравословното олио, с което ти запържваш. От моите животински мазнини не.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 22nd December 2010, 20:10
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Вероятно Дундьо е в заблуждение, но по-важното, което разбрах е, че потребителят Апоклистика не разгражда бързо холестерола си. Ако и ендотелиума на коронарните й артерии е здрав, има шансове да изкара до 110г. Аз такива нямам...
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #50  
Стар 22nd December 2010, 20:30
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Без значение дали ще разочаровам,дали ще зарадвам или ще съм берзалична с това ,което ще кажа,но изчетох току що всички мнения по темата и от това,което до сега съм чела,пробвала,видяла,не мога де не призная,че Solver е прав !!! Жалко,че мнения,които съдържат толкова истина ги възприемате като заяждане или "безмозъчно изказване",аз не виждам нито едното нито другото. Както обичам всеки път да казвам "Всеки сам избира в какво да вярва"!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СамозеленчуциЗаПротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:03.