IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 20th February 2010, 09:38
belinka belinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Минах 30тте, жена съм, и се боря с акнето и всякакви алергии и подобни от много години. Ползвала съм всичко възможно, лазери, козметика, антибиотици, витамини.
Предписаха ми Роакутан тази седмица. Който обаче се оказа, че го няма в бг, макар разрещителното му да е валидно:
http://www.medicine.bg/public/listovka/36001s.pdf

В аптеката ми казаха:

Препаратът Изотретиноин под форма на хапчета в БГ не се внася от година, въпреки, че разрешителното на Рош е валидно. Лекарката се обади на фирмата, където й казаха да ходя в Румъния или Турция, без обяснения защо не у нас.

Някой от вас знае ли нещо, има ли начин да се купи от бг и защо го няма?
Отговори с цитат
  #72  
Стар 20th February 2010, 10:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

това лекарство изглежда голяма отрова- аз не бих го вземала
Отговори с цитат
  #73  
Стар 23rd December 2010, 08:27
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Да повдигна малко темата, все още не се осмелявам да се подложа на лечение с това лекарство.Някой друг да го е ползвал, отзиви, странични ефекти?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #74  
Стар 23rd December 2010, 16:52
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Само за едно момиче съм чула да го взема и за съжаление стана нещо със ставите и .
Тайна , колко време вземаше анти-ка , какъв , има ли ефект ?
Отговори с цитат
  #75  
Стар 23rd December 2010, 20:50
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Аз пък все чувам за доволни, но лично познавам само една
Антибиотика го пих почти 2 години, Solodyn 90mg се казва, по принцип доста скъп, но на мен ми излизаше евтино, ако не се лъжа е от групата на тетрациклините, не съм имала никакви странични ефекти.В началото-първите месеци,година действаше, бях се поизчистила, черните точки също, но никога не ми е било напълно чисто лицето.Ходех на контролни прегледи на всеки 3 или 6 месеца и лекарката викаше че действало, оправяла съм се и да продължавам.Обаче ми писна и го спрях преди около 1-2 месеца и познай какво се случи, всичко пак избива наново Препоръчаха ми много добра лекарка, която лекува с Roaccutane( тук му викат Accutane), синът и дъщерята на една позната така се оправили преди години и не са имали странични ефекти, освен прекомерно изсушаване на кожата, което е нормално.Обадих се да си запазя час, но тази лекарка е толкова заета, че може да ме приеме чак май месец
За това момиче което говориш, много кофти, дали се е оправила, или увреждането на ставите е трайно?
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #76  
Стар 23rd December 2010, 23:01
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Ето малко снимки от другия форум: http://www.acne.org/messageboard/Acc...ry-t87675.html
GUESS_F ми беше пратила снимки и имаше страхотно подобрение, надявам се че и сега всичко е ок и гадините не са се върнали след спиране на лечението
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #77  
Стар 24th December 2010, 07:17
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Тайна , благодаря за отговора . Това момиче се влоши много с времето , стоя доста в болница . Друго не знам . Не знам дори какво точно и е било на ставите .
Отговори с цитат
  #78  
Стар 6th January 2011, 11:58
Pav1ova Pav1ova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Sofia
Мнения: 26
По подразбиране

Накратко ще изкажа и моето мнение по голяма част от засегнатите въпроси:

Accutane: Моят съвет е да се прилага само при много, ама много тежки случаи на акне. Рисковете са много, лечението е дълго, има странични ефекти и в дългосрочен план. В крайна сметка всеки си преценява какво да прави със здравето си. Още повече, в някои случаи този медикамент НЕ помага с пъпките, и дори ги влошава.

Лаборатория "Анаста": Ще ви кажат, че имате стафолококова инфекция независимо дали имате или не. Разровете се из други форуми. Аз лично се излъгах да си направя прочутото изследване, напълно здрава съм, а ми казаха че имам силна инфекция. Добре, че не се вързах. Въпросната ваксина, която предлагат там, е някаква експериментална, има я само в БГ, и никаде другаде по целия свят!!! Разбира се, при хора които наистина са болни може и да помогне, но отново на цената на много странични ефекти, които също са строго индивидуални.

Противозачатъчни: Няма да ви убият... Аз съм пробвала, но не ми понасят. Не са най - доброто решение, но са някакво решение. И между другото могат да помогнат независимо дали имате хормонален дисбаланс.

Антибиотици: Упорито отказвам да ги приемам, струва ми се лудост в продължение на месеци и години да се пият, все пак те са против всичко естествено!! Убиват и полезни и вредни бактерии, знаете няма нужда да обяснявам.

Аз съм момиче, на 23, имам пъпки от 20 години, пробвала съм какво ли не... В момента имам леко/средно акне, но съм минавала многократно от пълно изчистване до най - тежката фаза, и искам да ви кажа, че акнето изобщо не е края на света!!! Изчела съм целия сайт на www.acne.org това е най-информиращият сайт в света, и извода е че няма обща формула и всеки трябва да си намери това, което му помага.
Имайки предвид, че кожата е отражение на някакъв вътрешен проблем (аз си направих всякакви изследвания и нищо не открих), ви съветвам:

1. Хранителни добавки - може да е само бирена мая, чудесни за кожата са също витамин С, Б комплекс, рибено масло, цинк - много помага.
2. Здравословно хранене - не искам да ставам банална, но всичко, което ядем има значение. Ако вече се храните що годе здравословно, пробвайте да изключвате определени гранителни групи за окоо 2 седмици. Например всчико, което съдържа глутен, млечни продукти, захар, сол, кафе, шоколад. Вижте от какво ви излизат пъпки най-много. Пийте много вода.
3. Спорт - помага за изхвърляне на токсините от тялото
4. Не се стискайте пъпките и не се вманиачавайте във външния си вид! Ще видите, че като престанете да мислите за тях, че ще почнат да намаляват.

Дано да съм била полезна на някой, и пожелавам успех на всички!!
Отговори с цитат
  #79  
Стар 6th January 2011, 15:36
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Това ще да е доста опасен медикамент,щом на фотоепилацията във въпросника имаше специално отделено внимание за него
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #80  
Стар 6th January 2011, 15:57
Pav1ova Pav1ova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Sofia
Мнения: 26
По подразбиране

За обобщение на страничните ефекти - това е листовката:

Какви са възможните нежелани реакции при лечение с Roaccutane?

- Сухота Трябва да очаквате сухота на кожата, особено на устните и лицето, като устните Ви може да се възпалят или напукат, може да получите обрив, лек сърбеж и слабо лющене. Сухотата на гърлото може да предизвика дрезгав глас. Кожата може да стане по-чувствителна и по-червена от обикновено. Тази сухота може да бъде облекчена с редовно използване на добре овлажняващ крем от началото на лечението. Особено полезно е прилагането на петролено желе. Вътрешната част на носа може да стане суха и да се образуват "кори", които да причинят слабо кървене от носа. Нанасянето на тънък слой петролено желе във вътрешната част на носа ще помогне.

- Дразнене в очите Очите могат да станат сухи с леко дразнене. Това може да е особено голям проблем, ако използвате контактни лещи. Помолете фармацевта да Ви предложи някои подходящи очни капки за облекчаване.

- Мускулни болки

При някои пациенти по време на лечение с това лекарство може да се появят мускулни болки, а понякога болки в сухожилията. По-вероятно е тези оплаквания да се появят при тежки физически натоварвания. Освен това можете да получите артритна болка.

- Промени в косата Може да забележите някои промени в косата си (загуба или рядко - сгъстяване) известно време след като започнете лечение с медикамента. Това обикновено е само временно състояние. Трайното изтъняване на косъма е рядко. След прекратяване на лечението косата Ви трябва да се върне към предишното си състояние.

- Промени в настроението При някои хора приемането на Roaccutane е било
съпроводено с промяна на настроението (депресия, влошаване на депресията, тенденция към агресивност, тревожност или симптоми на психични нарушения), в редки случаи със суицидни идеации, самоубийство или опити за самоубийство.

- Други по-рядко срещани нежелани реакции включват главоболие, неразположение, уморяемост, изпотяване, менструални промени, лека загуба на слуха, промени в зрението (включително нарушения на цветното зрение), жълтеница, чернодробно заболяване, анемия, гърчове, възпалително заболяване на червата, възпаление на панкреаса, системни инфекции, локални бактериални инфекции като инфектиране на тъканите около основата на ноктите, промени в ноктите, увеличена пигментация на лицето, подуване с отделяне на гной, подуване на жлезите, възпаление на кръвоносните съдове (понякога с кръвонасядане и червени петна), кръв в урината, диабет, промени в кръвната захар особено при диабетици и астма, особено при хора, които преди са боледували от астма или имат алергия към определени вещества. Повечето от нежеланите реакции към Roaccutane отзвучават при прекратяване на лечението.

- По-рядко нивата на едно вещество в кръвта Ви, известно като пикочна киселина, може да се повишат. Ако боледувате от подагра, това може да отключи появата на пристъп. Много високи нива на пикочна киселина могат да повлияят функцията на бъбреците.

При някои хора могат да се засегнат клетките, които осъществяват кръвосъсирването, което означава, че те може по-лесно да получават кръвонасядания и кървене.
Броят на левкоцитите, които представляват кръвните клетки, участващи в борбата с инфекциите, също може да намалее. Това прави рискът от развитие на инфекции по-голям.

- Ако зрението Ви е засегнато от това лекарство, незабавно уведомете Вашия лекар и не шофирайте и не работете на машини.

- Прилагането на високи дози Roaccutane за периоди по-продължителни от нормалния курс на лечение може да предизвика промени в костите, но много малка е вероятността това да се случи при нормален курс на лечение.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:39.