IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 6th January 2011, 16:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #82  
Стар 6th January 2011, 21:24
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

УАУ,пиенето на това е равно на самоубиййствоооооо
Отговори с цитат
  #83  
Стар 29th January 2011, 04:04
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

Здравйте,
аз пия лекарството вече месец също така имам и доста информация която при първа възможност имайки повече свободно време ще споделя с вас защото прочетах целия форум и ми направи впечатление че всеки който е пил лекарството се изказва доста благодарно как му е помогнало какви са били страничните действия как са били превъзмогнати и всеки друг който не го е пил знаеше повече от тези които са го пили и са се информирали с месеци по време на цялата терапия.Та хора вие които не сте го пили недейте да оставяте такива твърди мнения за това колко е вредно лекарството които могат да разубедят много хора които имат този проблем и на които би могло да помогне,мисля че този форум е за тези които им предстои това лечение да влезът в форума и да се информират от лицата които са го приемали и тези които го приемат останалата най- важна информация те ще я получат от лекуващият ги лекар.Та както казах веднага след като имам малко свободно време ще влеза отново в форума и ще споделя информацията която имам до момента от лекаря ми както и какво почуствах от тези сранични ефекти през първия ми месец на лечението..
Отговори с цитат
  #84  
Стар 29th January 2011, 06:11
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравей psyxedeleia
По колко пиеш и за колко месеца?Съгласна съм с това което казваш, но хората споделят тук защото са чели много за това лекарство и са доста запознати, дори и да не са го взимали. Например аз изчетох адски много, почти половината от www.acne.org раздела Accutane. Бях абсолютно сигурна че ще го пробвам, докато не попаднах на ето тази тема http://www.acne.org/messageboard/Neg...e-t229660.html Още не съм събрала сили да я прочета цялата, настръхвам само като се сетя. Естествено, това лекарство действа на всеки по различен начин, има хора които са супер доволни, имали са минимални странични ефекти, както и такави, които ще си останат със страничните ефекти цял живот.Риск печели, риск губи.Аз лично се възхищавам на смелостта ти, дано при теб да помогне Другото което ме плаши е че при много хора акнето се е завърнало известно време след като са спрели лекарството.Затова и не искам да рискувам толкова много за някакво си временно решение.Иначе около 90% от хората са супер доволни след 3-4 месец и твърдят че това лекарство е истинско чудо. Но най-тежките ефекти се появяват месеци или дори години след като си спрял Не знам какво си чела, не ти ги казвам тези неща да те плаша, прочети по-горния линк просто за да си подготвена.Успех и моля те споделяй как минава лечението!
Аз понеделник ще ходя на нова лекарка, сигурно ще иска да ми го предпише, още не знам дали ще се съглася!
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #85  
Стар 29th January 2011, 21:23
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Тайна , мислех да ти пиша . Наскоро видях по телевизията съобщение - които ползва Рокутан , може да свърже с адвокатите на тази фирма (телефони) . Явно има доста пострадали , иначе не вярвам да си правят труда да плащат телевизионно време .
Знам , че при всяко лекарство има % нещастни хора , но тук маи процента не е малък .
Отговори с цитат
  #86  
Стар 29th January 2011, 23:18
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

Здравей ,
доколкото виждам ти също като мене живееш в чужбина където този метод е доста разпространен за разлика от България, та значи нека да започна моята история от самото начало. Значи в момента съм на 32 години,акне имам още от пубертета,никога не е било силно изразено но достатъчно да се чуствам некомфортно,значи ползвала съм най-различни скъпи и ефтини козметики но винаги неуспешно или с краткотраен ефект за по 10-20 дни та така в продалжение на няколко години ходене по козметици и подобни и винаги с безуспешен край та така се бях примирила с акнето че няма спасение и че един ден ще го израста . Така преди 6 години някъде когато дойдох да живея в чужбина хазяйката ми беше козметик и то козметик с доста добро име с много модерно оборудване с почти всички най-нови методи та отново бях подложена на нови модерни процедури с големи гаранции и прочие и отново виждах краткотраиният резултат които в момента в който се прекъсне лечение терапия или каквото ще да е всичко се връщаше по старо му,та това беше и така да се каже от последните ми надежди някак си се бях примирила с мисълта че нямам щастието да бъда с перфектната кожа и че един ден ще премине от самосебе си това естествено беше така поради факта че като цяло кожата ми винаги е изглеждала добре и с малко грим проблема беше заличен (естествено само привидно )докато преди две три години пъпките се промениха започнаха да ми стоят едни постоянни буци които един два пъти в месеца избиваха като пъпки и ако случайно стиснех някоя от тези пъпки мястото посиняваше е тога цялото търпение ми се изчерпа и реших отново да се интерисувам и да пробвам нещо друго та така отидах при лекар който веднага ми прати да си направя хормонални изследвания, направих ги и естествено проблема излезе на яве, единият хормон беше два пъти над нормата , назначи ми лечение с androcur +противозачатъчни та искам да кажа че ако се разровите малко за лекарството androcur ще видите че почти същите мълви се носят и за него въпреки че е друг медикамент .Та така направих лечението една година пъпките изчезнаха но отново след няколко месеца 5-6 някъде се появиха та посетих отново лекаря си и естествено отново отидах да направя изследвания но този път хормоните си бяха съвсем в норма та значи с предното ми лечение бях постигнала хормоналния баланс.Така проведах един доста подробен разговор от който разбрах че единствният шанс да се отървя от тези пъпки е тази терапия с роакутан обесни ми че мога да започна също и лечение с антибиотици които първо не дават такъв резултат ,второ в 90 % от пациентите акнето се завръща непосредствено след прекратяване на терапията а и също така да вземаш дълго време антибиотици са не по -малко страничните действия та по добрият вариянт за мене беше роакутана
та този медикамент наистина е сериозен трябва много да се внимава с него.Значи първо преди да се започне лечението се правят изследвания които ще ви назначи лекарят ви,след това ще ви изпише лекарството за срок от 1 месец като ще ви даде нови направления за нови изследвания които ще трябва да направите 4-5 дни преди да ви свърши опаковката (която е за 1 месец ) отивате отново и правите тези кръвни изследвания и ако те са нормални тогава доктора ви предписва следващата опаковка за следващият един месец,отново получавате направленията за следващите изследвания и така до приключванена терапията. Споделяте още от първата опаковка с доктора как се чуствате и т.н така тои предценя понасянето на медикамента от организма и така нататък.При жените от много голямо значение е стриктно да се пазят от забременяване ако са в такава възраст,аз лично подписах декларация че ще приемам и противозачатъчни хапчета през цялата терапия ,всички останали медикаменти по какъвто и повод да се налагат трябва да се консултираш задължително с доктора определени антибиотици не трябва по никакъв повод да се вземат заедно с роакутан,също така безобидния аспирин е абсолютно забранено ,ако се приемат витамини комплекс не трябва да има вит.А защото се получава предозирване което специално от ВИТ.А е като отравяне на организма,та така общо взето протича една терапия с роакутан, да '' стршно '' лекарство е но когато се внимава и имате контакта с лекаря си дори и да има опасност от страна на това как ще го понесе вашият организъм то ще бъдат взети мерки от рано и всичко ще бъде навреме и без последици.Аз например вече пия цял месец от лекарството и ще ви кажа при мене как беше .Още от първия ден на сутринта кожата на лицето ме опъваше много и се лющеше а аз винаги съм била със мазна кожа,устните ми се напукаха и то много бих казала без вазелин е невъзможно,слагам си крема на лицето и пак ме опъва след около седмица ми излязаха много пъпки и то големи за което ме беше предупредил и лекарят за около ден два получих сърбеш по главата но отмина също така и опъването на кожата отмина чуствам го единствено след измиване на лицето някъде между 7-12 ден през тези дни започнах да чуствам една умора или да го кажа на по прост език мързел значи не ми се правеше нищо нищо,наистина имах и едно така да се каже променливо настроение изблици на смях и обратно мрачно настроение та това горе- долу а също така очите ми бяха много уморени замъглени но всичко това което ви изброих до сега аз поне го чуствах в поносими граници не ми пречеше нито на работата нито на нещо друго.Та искам да ви споделя че моят организъм се приспособи поне на този етап към медикамента и с всеки изминат ден чуствам по малко страничните ефекти, ще пиша всеки месец как върви лечението ми какво се случва и така нататак.Аз лично съм много оптимистично настроена всмисъл такъв че ако нямам проблеми и направя цялата терапия от 6 месеца за която отново доктора ми обесни че преди години когато са провеждали тази терапия в рамките на 3-4 месеца в много от случаите акнето се е завръщало и затова за по сигурна терапия вече я провеждат в рамките на 6 месеца, та след нейното приключване аз смятам да направя друга терапия вече здравословна за детоксикация на организма ,а днес медицината е доста напреднала в тази област и има много информация но засега това е още далеч.Аз не насърчавам никого да се подложи на роакутан но хора които наистина имат сериозен проблем с това и са опитали всичко останало и роакутана е останал като последна алтернатива не се страхувайте толкова ако лекарят ви има опит с това дори и организма ви да реагира негативно то ще бъде предодвратено на време ...Това засега от мене )))))
Отговори с цитат
  #87  
Стар 30th January 2011, 07:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Знам , че при всяко лекарство има % нещастни хора , но тук маи процента не е малък .
Изобщо съмение няма в това.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #88  
Стар 30th January 2011, 15:15
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Дали акнето обаче е толкова сериозен проблем,който оправдава високия риск от от това лечение.Има и един момент на късни странични ефекти,който се премълчава и не е изследван достатъчно.Един вид вие доброволно,и плащайки си,допринасяте за цялостното изследване на това лекарствено вещество.И тогава,както с доста лекарства стана вече се забранява произвеждането на това лекарство.Да не забравяме,че употребата на всяко лекарство има и имуномодулиращо действие.Цената на тази красота е прекалено висока
Отговори с цитат
  #89  
Стар 30th January 2011, 19:44
psyxedeleia psyxedeleia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 24
По подразбиране

Да абсолютно съм съгласна с твоето мнение но също нека незабравяме факта че с това лекарство в Европа се практикува от 20 и няколко години и то доста масово и с всяка измината година лекарите се убеждават все по малко в лошото име на лекарството , както и да е аз пак ще кажа че наистина е сериозен медикамент и много стриктно трябва да се приема естествено под лекарско наблюдение но също и че не по малко вредни подобни медикаменти сме приемали които просто нямат това лошо име но ако започнем да се интерисуваме по сериозно за това и има любопитни аз разполагам с доста материал и може да отворим нова тема
за това колко сме запознати с лекарствата днес
за фармацефтичната мафия която е на първо място в света и т.н
Отговори с цитат
  #90  
Стар 30th January 2011, 20:11
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Против съм приема на този медикамент!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:43.