IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2371  
Стар 31st January 2011, 18:37
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ехооо, пак сте се изгубили хайде да се отчета за днес, пък дано да повлеча крак:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. пилешко филе
следобяд- тиква с орехи, мляко с нес
вечеря- пилешко руло със зеленчуци, зелева салата
Отговори с цитат
  #2372  
Стар 31st January 2011, 21:52
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
ехооо, пак сте се изгубили хайде да се отчета за днес, пък дано да повлеча крак:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. пилешко филе
следобяд- тиква с орехи, мляко с нес
вечеря- пилешко руло със зеленчуци, зелева салата
Изпити,Изпитиии...а и не много здравословно хранене
Вчера се олях с яденето..и червеното винце
Днес съм на ябълка,грейпфрут,супа и половин шоколад с цели лешници.
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2373  
Стар 31st January 2011, 23:53
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Абе я да попитам къде продават ленено брашно ? Защото не съм виждала в хранителните магазини. И каква е разликата между семето и брашното ? Не са ли еднакво полезни ? Понеже намерих някаква рецепта за очистване на организма с ленено брашно,дали може да се замени с ленено семе се чудя ?
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2374  
Стар 1st February 2011, 11:46
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ами нали лененото семе го продават на семенца.
Че предполагам като се смели на прах...му казват ленено брашно
Но пък знам, че за да се усвои от организма, трябва да се приема смляно, а не на семенца.
Отговори с цитат
  #2375  
Стар 1st February 2011, 12:28
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ленено брашно продават в диетичните магазини. При обработката му за да се получи брашно се премахват мазнините. Така се губи част от ползата... Какво представлява тази рецепта?

Мазнините са именно най-цените. Другото се ползва за изчистване на червата и за възстановяване на функцията им.

Усвоява се всякак! Най-лесно ленено масло, брашно, после в смлян вид, накрая идва несмляното.
Отговори с цитат
  #2376  
Стар 1st February 2011, 13:20
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Ленено брашно продават в диетичните магазини. При обработката му за да се получи брашно се премахват мазнините. Така се губи част от ползата... Какво представлява тази рецепта?

Мазнините са именно най-цените. Другото се ползва за изчистване на червата и за възстановяване на функцията им.

Усвоява се всякак! Най-лесно ленено масло, брашно, после в смлян вид, накрая идва несмляното.
Ми принципно исках сега след като имах там някаква инфекция на пикочните пътища,и пих антибиотик,а тия дни нещо се чувствам постоянно подута. И четох някъде в нета за прочистване на бъбреци и черва-едната рецепти мисля,че беше с ленено брашно,което се вари във вода,с 1 лимон и няколко супени лъжици мед,а другата беше подобна ,но със смляно ленено семе ,което се вари,и пак се слага цял лимон и мед и се пият по няколко чашки на ден,преди хранене. Принцпно сега имам ленено семе,но несмляно и днес варих 3 с.л. от него,с 1 лимон и 2 с.л. мед накаря сложих в 1 литър вода,и днес ще го изпия това, и ще хапвам само кисело мляко и краставици. Иначе явно трябва и ще си купя смляно ленено семе,просто сега с цяло разполагам, а и не знам как ога вкъщи да си го смеля.
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2377  
Стар 1st February 2011, 14:31
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея
Отговори с цитат
  #2378  
Стар 1st February 2011, 14:49
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея
Подувам се,а нямам апетит тия дни! И ме набоялват бъбреците и таза. Консултирах се с един уролог,който предполага,че може да имам камък в уретера,а е в бъбрека и за това нефролога да не его е видял на ехографа. Защото и докато пиех антибиотикаи и мах инфекцията там като цистит пак бях 10 дни подута като балон,а пиех много течности и хапвах по малко. Явно пак ще се наложи да ходя на нефролог,а за съжаление близките 203 дни няма да мога и ще си търпя болките. Сега пия от лененото семе с мед и лимон,и ям кисело мляко с кратавици и магданоз. За шипковия чайзнам,а и често пия шипка+липа. Опитвам се да не изстудявам никоя част от тялото,най-вече краката,ходя с 2 чифта чорапи и понякога наистина ги кисна в топла вода и сол.
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2379  
Стар 1st February 2011, 14:50
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея
Подувам се,а нямам апетит тия дни! И ме набоялват бъбреците и таза. Консултирах се с един уролог,който предполага,че може да имам камък в уретера,а е в бъбрека и за това нефролога да не его е видял на ехографа. Защото и докато пиех антибиотикаи и мах инфекцията там като цистит пак бях 10 дни подута като балон,а пиех много течности и хапвах по малко. Явно пак ще се наложи да ходя на нефролог,а за съжаление близките 2-3 дни няма да мога и ще си търпя болките. Сега пия от лененото семе с мед и лимон,и ям кисело мляко с кратавици и магданоз. За шипковия чайзнам,а и често пия шипка+липа. Опитвам се да не изстудявам никоя част от тялото,най-вече краката,ходя с 2 чифта чорапи и понякога наистина ги кисна в топла вода и сол.
Близките 2-3 дни,че имам изпити,имах предвид...
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2380  
Стар 1st February 2011, 16:17
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Дано да не е много сериозно и да се оправиш бързо.
ето и моето меню:
закуска- виенска кифла, капучино
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. извара
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 150 гр. пилешко филе, шопска салата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:16.