IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 13th December 2005, 10:52
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nadq
За жалост това е единсвения ми сериозен проблем . Зубките са ми мн здрави .. да благодаря на Господ , но не са подредени ..преди 5 6 години ми сложиха скоби .. ама аз на 2-рия месец ги изхвърлих. Сега сам на 15 години и не искам да се фукам, доста момчета ме харесват и си признават ,че завиждат на гаджето ми и ако сложа сега тези брикети (или там както им казват) всички ще ме зарежат .. Та за това искам да попитам ..сега сам в разгара на младоста си и искам да се нарадвам на живота .. не искам да ме помнят като 'момичето с брикетите' и искам да попитам ако се сложат по късно да речем кам 20 - и някоя си година .. ще има ли някакав ефект.
Ефект ще има и на 20...и на 30...само че тогава ще имаш повече проблеми от страна на естетиката и самочувствието ,отколкото сега..А има и друг момент ти сега още растеш и лечението ще е по-лесно(бързо),отколкото при спряло(завършено)развитие на организма,разбираш ли какво имам предвид..
Да не почвам да пиша какви са последиците от кривите зъби....най-общо водят до задържане на хранителни остатъци между тях(трудно се почистват) и възпаление на венците и кървене от тях..
да не говориме за визуалния ефект от криви зъби..
Отиди да ти сложат едни брекети и след 1-2години години ще те харесват пъти повече на брой момчета..
УСпех
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th December 2005, 17:17
Puko Puko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 5
По подразбиране

Яворов аз ходих на зъболекар преди 4-5 месеца. Каза ми че със брекети няма да стане а със някви такива дето се махат и се поставят от ватре но аз не ги одобрих защото щяло да ми вадят единия зъб да ги сложа и след година като ми се намести другия да ми направят метало керамика на другия зъб надявам се си разбрал за кво става вапрос ? Лично на мен повече ми харесва идеята да ми направят и двата зъба по тоя начин защото само два са ми проблем другите са си перфектни аз имам мн здрави зъби .За това се насочвам кам металокерамиката добра идея ли е ?А и става по барзо ??Ще можеш ли да ми изложиш предимставата и недостатаците но ако ще ги орапвям ще е така но се пак искам да сам запознат
Отговори с цитат
  #23  
Стар 13th December 2005, 17:34
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Сега си спомних за една серия на Sex and the City където имаше забавен момент свързан с тази тема, но понеже е преди 23 часа ще се въздържа да го спомена ...
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 15th December 2005, 11:54
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puko
Яворов аз ходих на зъболекар преди 4-5 месеца. Каза ми че със брекети няма да стане а със някви такива дето се махат и се поставят от ватре но аз не ги одобрих защото щяло да ми вадят единия зъб да ги сложа и след година като ми се намести другия да ми направят метало керамика на другия зъб надявам се си разбрал за кво става вапрос ? Лично на мен повече ми харесва идеята да ми направят и двата зъба по тоя начин защото само два са ми проблем другите са си перфектни аз имам мн здрави зъби .За това се насочвам кам металокерамиката добра идея ли е ?А и става по барзо ??Ще можеш ли да ми изложиш предимставата и недостатаците но ако ще ги орапвям ще е така но се пак искам да сам запознат
Незнам точно за какво става дума..само два зъба са ти извън зъбната редица или какво??С брекети винаги може,въпроса е дали заболекаря го може...аз примерно не мога да го правя,но мога да ти обясня как и какво е необходимо и да те насоча към определен човек..
Металокерамиката е нож с две остриета...зависи на кой зъб е ,зависи от каква (марка) керамика е ,кой я е правил и т.н.не мислете че металокерамиката е нещо свръх супер ,турбо,ултра яко...най-добре е да си носим собствените зъби.. ако имаш питания и искаш да ми обясниш проблема по-подробно,пиши на лични 8)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th January 2006, 20:35
milenita milenita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Varna
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до milenita
По подразбиране

Здравейте и от мен! За брекетите- носих ги 1,5г. И всичко беше перфектно, но скоро си се върнаха и ми ги лепиха наново... След това ми сложиха една прозрачна скобичка (като косъмче) – защото видях, че по-нагоре бяхте споменали- тя е отвътре и даже и аз не мога да я забележа, ако не се вгледам много внимателно...Тя се слага единствено да фиксира и не извършва корекция. Е – сега имам 24 каратова усмивка и си струваше всичкото чакане.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th January 2006, 10:15
angel_t89 angel_t89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до angel_t89
По подразбиране

эдравейте!аэ съм на 16 и сложих брекети преди 3 месеца!наште се иэръсиха към 800лв.искам да кажа на колегита тук дето се тревожат эа щяло и нещяло,че на мен лично а и на хората които поэнавам никой в даскало не каэа никаква отрицателна дума,не чух и лош коментар.сега съм доволна,эащощо энам,че эъбките ще ми се оправят!аэ даже нямах търпение да сложа-колкото по-рано толкова по-добре!!!така че хора деиствайте!!!
__________________
Някой ден ще ме накараш да избирам между теб и живота!Тогава аз ще избера "живота" и ти ще си тръгнеш без да знаеш че ти за мене си живота!!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19th January 2006, 14:23
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Абсолютно подкрепям. В някои случаи даже си е много авангардно и интересно да носиш шини. А и след време като станеш една по-зряла мацка няма да се тревожиш, че като се усмихнеш и ще стреснеш хората.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12th October 2007, 17:54
shiva58 shiva58 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Лечението е най-добре да става под контрола на ОРТОДОНТ,с каквито мога да свържа всеки ,който иска,беза да струва каквото и да е(към мене Wink )...Такива самозванци"ортодонти"могат само да те вкарат в беля.. Rolling Eyes
Моля свържете ме с ортодонт, който да не е самозванец във Варна. Дъщеря ми , на 12 г. спешно се нуждае от причинената й от ортодонт деформация. Бих могла да разкажа подробно, но ако искате!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12th October 2007, 18:14
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

др.Стефанова
тел 62 35 82
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th October 2007, 21:50
Livy-Ann Livy-Ann не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 9
По подразбиране

с моя богат опит със зъболекари-4 извадени постоянни зъба,цепен венецр2 години скоби и 4 години брекети-бих те посъветвала да използваш едно от двете според проблема ти,тъй като ефекта наистина си струва.Плюс това съм виждала и жена на над 20 год.,която носи брекети и в това няма нищо лошо.Все пак с тази усмивка ще си цял живот...Успех
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: корекциянакводапрая
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:23.