IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 4th May 2011, 13:43
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
сори , че се намесвам, но видях , че споменавате кожа и искам да попитам, може ли прекалено сухата кожа да се дължи на хормонално смущение? кой е хормонът , който отговаря за това? става въпрос за суха кожа по тялото, чувство на опъване, лющене. След като дерматолозите са изписали куп мазила и хапчета и няма ефект, нужно ли е да се търси мнение на ендокринолог?
Eдна понижена функция(хипофункция)на щитовидната жлеза дава суха и белеща се кожа,но има и други симптоми за това състояние
Отговори с цитат
  #32  
Стар 5th May 2011, 17:36
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

diadora-" Мариска , ти беше споменавала за проблеми с кожата преди , нали ?
Затова и аз мисля , че са яйчниците . Успех
Прочете ли в нета как наистина се изследват хормоните , имаш ли вяра на този медицински център ?"

Нетът?Ти бъзикаш ли се? Да не съм луда да вярвам на нета,не съм се ровила и не го смятам за нужно!
Този център се занимава с такива проблеми с доценти в тази област за хормоните и са много наясно кое как тряба да се изследва.На 27 юни ще се запиша веднага.Трябва да е от 5-ти до 9-ти ден от цикъла 30 минути в легнало положение преди да се вземе кръвта
Аз се чудя кво толкова има на тия яйчници,че произвеждат нещо в повече или по-малко.Предполагам е генно?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #33  
Стар 5th May 2011, 23:10
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Освен с изследване на хормоните,гинекологът може и ехографски да установи дали има някакъв хормонален проблем-в смисъл,че и ехографията дава информация за дейността на яйчниците.Хормоните са чувствителна и променлива величина-единият месец може да има отклонение,следващият-всичко да е ок.Обикновено се изписват хормонални лекарства,най-вече контрацептиви-за нормализиране дейността на яйчниците.Аз лично се надявам,че няма да ти се наложи да ги пиеш.И да-обикновено такива проблеми са свързани с наследствеността(ако майка ти или твоя роднина има този проблем,е възможно и при теб да се появи).Но не е задължително)

Последно редактирано от mishelle1607 : 5th May 2011 на 23:12
Отговори с цитат
  #34  
Стар 6th May 2011, 02:10
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Ехография ми е правена преди 2 месеца с обстоен гинекологичен преглед.Пазя си снимката.Док каза,че всичко е в ред,но ако този Георгиев каже,че трябва да ме прегледа да го прави колкото си иска обстойно
Имам много кофти спомени от противозачатъчните,изобщо не се чувствах добре,депресия,нежелание за нищо....нон-стоп преяждане с храна....,НЕ ИСКАМ ДА ПИЯ ОТНОВО.Дано не се наложи.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 6th May 2011 на 02:12
Отговори с цитат
  #35  
Стар 6th May 2011, 18:53
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bambi(^+^) Виж мнението
Ехография ми е правена преди 2 месеца с обстоен гинекологичен преглед.Пазя си снимката.Док каза,че всичко е в ред,но ако този Георгиев каже,че трябва да ме прегледа да го прави колкото си иска обстойно
Имам много кофти спомени от противозачатъчните,изобщо не се чувствах добре,депресия,нежелание за нищо....нон-стоп преяждане с храна....,НЕ ИСКАМ ДА ПИЯ ОТНОВО.Дано не се наложи.
дано дано!!!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 6th May 2011, 18:56
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

в тоя ред на мисли свързани с хормоналния дисбаланс искам да ви попитам нормално ли е едно момиче да има окосмени гърди? става въпрос за момиче на 15 години с този проблем, не си е правила изследвания, но докторката й е казала че до няколко косъма било нормално... ако има проблем с това само с хормонални изследвания ли ще се разбере или и ехограф на яйчници ще го покаже? А възможно ли е да е само през пубертета?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 7th May 2011, 19:36
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

До няколко косъма явно е нормално,но аз вече писах при какво обилно окосмяване може да става въпрос за сериознo хормонално смущение.При мен не е така,прегледа ме на местата на кръста,на пъпа,лицето,гърдите за окосмяване,но аз нямам никакви.Той даже спомена за брада в някои случаи.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14th May 2011, 12:18
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Аз имах същите симптоми и се оказа след многото изследвания на които бях подложена, че имам проблеми със щитовидната жлеза. Така че най-добре е да идеш на лекар.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 14th May 2011, 17:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от anjela_k Виж мнението
Аз имах същите симптоми и се оказа след многото изследвания на които бях подложена, че имам проблеми със щитовидната жлеза. Така че най-добре е да идеш на лекар.
Какви симптоми?

Вече съм писала,че ще ходя на лекар-кога и къде.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #40  
Стар 14th May 2011, 17:54
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от M.I.K Виж мнението
Какви симптоми?

Вече съм писала,че ще ходя на лекар-кога и къде.
При теб не става въпрос за проблем с щитовидната жлеза,за което се радвам.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналендисбаланс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:53.