IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th March 2008, 20:53
asdpower asdpower не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Аз съм на 23 години от близо 1,5-2 години имам този проблем и днес ходих на кожен лекар.При мен петната са малко по главата над веждите,над устата,в ушите и отскоро по гърдите.Лекарката ми приписа Dermabion таблетки по 3 на ден,SELSUN BLUE шампоан 2-пъти седмично,и Betnovate-C крем 2-пъти на ден като първо си почистя ушите с Салицилов спирт.Сега четох листовката към крема и на нея пише че не се препоръчва да се маже лицето,a ако е преписано от лекар не повече от 5 дена,а докторката нищо не ми каза,пишете въобще да се мажа ли с него или има някой друг...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd December 2008, 16:59
surcare surcare не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, водещата английска серия продукти за хора с чувствителна кожа и бебета surcare, която дава особено добри клинични резултати при хора с атопичен дерматит е вече и на пазара в България. Серията съдържа:прах за пране, омекотител, препарат за миене на съдове и течен перилен препарат. За повече информация: www.surcare-bg.com
Отговори с цитат
  #23  
Стар 30th December 2008, 14:11
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Hi Surcare,

Малкият ми син има атопичен дерматит от раждането...Справяме си се успешно вече 7 година като ежедневно се къпем и мажем с А-Дерма. Ако ползвам вашия прах за пране, означава ли че може да не се мажем с А-Дермата? На сайта ви това не става ясно...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10th January 2009, 18:55
surcare surcare не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей SweetShark,

продуктите на Surcare нямат лечебен ефект, те просто са безвредни и не дразнят кожата. Ако про вашето дете проблемите са били свързани с контакта на кожата му с перилни препарати, много е вероятно след като започнете да използвате продуктите на Surcare симптомите да изчезнат. Препоръчвам Ви все пак да се посъветвате с Вашия лекар преди да спрете да използвате специализирана козметика или някакви други лекарства.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th July 2011, 19:25
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

На мен дерматолога ми изписа Дексем. Казах му, че мазила с кортикостероиди няма да ползвам повече. Дексем е пяна и крем (аз трябва да мажа с пяната, защото имам по подбедрицата - доста голяма зона е засегната). Най-важното - не съдържа кортикостероиди! Каза ми да мажа по няколко пъти на ден 1 месец и пак да отида на преглед.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 1st August 2011, 16:15
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Ето ви една бабина рецепта може да ви е от полза.По 1 чаена лъжичка се смесват нарязани шишарки от хмел и жълт кантарион. Сместа се запарва в 1 чаша вряла вода. Кисне захлупено 30 минути и се прецежда. Дозата се изпива наведнъж, вечер докато е гореща преди ядене. Освен това трябва да наложите марля, натопена в същия разтвор. Прави се няколко пъти докато се изчисти дерматита.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 25th August 2011, 08:59
Parfumare Parfumare не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Аз съм много против употребата на всякакви кортикостероиди, дори и за времена употреба. Те дрогират кожата, а след по-дълъг период дозата на дрогата не достига и кожата е тотално съсипана. За това се обърнах към алтернативно лечение, в което търсих растение, чиито свойства могат да помогнат в ситуациите на екзема, псориазис, дерматити, себорея. Така открих маслото от чеано дърво. Чаеното дърво расте само в Австралия, дървото се нарича малахея и от листата му се извлича с парна дистилация маслото. Маслото е с изклучителен успокояващ, стимулиращ обновяването, адстрингентен, антибактериален ефект. Открих чисто масло от чаено дърво да се предлага от една каталожна компания. Не беше скъпо и реших да пробвам. Нанасях го сутрин и вечер върху почистената зона. Обикновено вечер имах повече време, за това правих по-продължителен масаж на мястото с маслото. То има подсушаващ ефект и бързо се абсорбира от кожата. След няколко дена, проблемната зона се беше локализирала, последва етап на излющване на проблемния епидермален слой, а след още няколко дена, кожата беше абсолютно нова, но все още зачервена. Спрях да нанасям маслото и постепенно кожата възвърна цвета си и се изравни. Екземата беше преборена. След този резултат започнах да използвам това масло и да го втримам м косата, преди душ, за се преборя с омазняването и себероята. Резултатът беше повече от изключителен. В момента нямам активни дерматологични проблеми, за това го използвам много рядко, по-скоро като профилактика.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25th August 2011, 11:49
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Може ли малко повече подробности на вида масло, откъде го намерихте, ако може и сайт!
Ако прецените пишете на лични!
Благодаря!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: dermatit
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.