IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 16th March 2011, 10:57
miho681 miho681 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
miho681, аз имах подобен проблем преди около година. Докторът ми каза, че нямам проблем с бъбреците, но по някаква си причина тъканите ми задържат вода и то само в областта на лицето - очите, носа и бузите. Сутрин изглеждам страшно-сякаш съм плакала цяла нощ. предписа ми обезводняващи - спиролактон актавис 25 мгр. и взимам по 1 хапче сутрин. Беше ми казал да го взимам само 2-3 месеца и да го разредя после и постепенно да го спра, но... като го спрях на 4-5 ден започнах д аизглеждам по същия начини и продължих. Коментирахме с доктора, и той каза, че няма проблем да продължа да го пия постоянно и сега съм о`к. Но така и не разбрахме то къде идв апроблема. Всъщност третирам само последствията, но изследванията ми в тази насока са си добре. Предположиха, че може да е нещо странично от заболяването ми на щитовидната жлеза.
Желая ти успех в справянето с проблема!
Много съм си мислел в тази посока-задрържането на вода.Но бях разубеден от личната,че щом урината е добре, не задържам.
Чувал съм, че приемането на обезводняващо е вредно в такъв дълъг период.Какви са страничните ефекти?
Иначе веднага си го купувам и пробвам, дали ще има ефект!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 16th March 2011, 11:18
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Значи,ако мислиш че е това,пробвай с диуретици.Но не лекарства,а естествени!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #33  
Стар 16th March 2011, 11:30
miho681 miho681 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Значи,ако мислиш че е това,пробвай с диуретици.Но не лекарства,а естествени!
Какво би ми препоръчала по конкретно?
Междру другото подуване на носа също се наблюдава, сякаш тъкънта наистина се пълни с вода.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17th March 2011, 11:59
miho681 miho681 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 25
По подразбиране

Днес бях на алерголог и съм доста оптимистичен след прегледа.Той свърза подуването на лицето с липсата на някакъв ензим и ми направи специален кръвен тест.Звучеше ми доста сигурен в идеята си и с нетърпение чакам резултатите.Понеже живея във Франция и не разбрах точно как нарече болестта, но мисля, че беше невродермичен одем или нещо от тоя сорт.
Втората посока, в която ще изследва кръвта е вид алергия, но като цяло беше по-убеден в първото предположение.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 17th March 2011, 12:47
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Дано да е тази диагноза отколкото прблем с някой орган като бъбрек!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23rd July 2011, 10:46
miho681 miho681 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 25
По подразбиране

Все още не може да се устнови причината за подуването!
Оказа се, че причината не е в липсата на въпросния белтък C1 и съответния е активен.
Единствената стойност от изследванията, която е завишена е антистрептозилина.Граница а е 200, аз имам стойност 280, което сочи за някаква стрептококова инфекция в лицевите кухини или около зъбите.
Лекарката ми предписа първо хапчета Телфаст(антихистаминови), след като не подействаха ми предписа хапчета против астма(Singulair), които действали при подобни проблеми като моя.Не виждам никакъв ефект от тези хапчета, стоя си подут по цял ден, горната ми устна стои като изкривена и изобщо не знам вече какъв лекар да посетя и какви хапчета да пия

Последно редактирано от miho681 : 23rd July 2011 на 10:51
Отговори с цитат
  #37  
Стар 6th August 2011, 14:35
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Иди на лекар той ще ти каже най-добре какво ти е.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 18th February 2012, 18:49
pepa_syarova pepa_syarova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 1
По подразбиране

имам същия проблем и досега никой не е открил от какво се подува лицето ми. на теб какво ти казаха лекарите? от какво е?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11th March 2012, 19:17
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

здравейте,
искам да ви представя моят блог: http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/ ще намерите полезна и интересна информация за здравето и красотата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Неясноподуваненалицето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:28.