IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 31st January 2007, 12:01
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Ами сушеницата си има мазнини като всички колбаси, без чистите филета. Но добре се вписва във високомазнинното НВД, а и е удобна за ядене - нещо като солетки от месо Аз затова си я ям, щото не си я нося в кутия и нямам нужда от прибори. А и мен доста ме засища. Мисля, че повечето мазнини не са никакъв проблем, след като въглехидратите ти идват само от зеленчуци.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 31st January 2007, 13:43
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

На 35 съм,4 тренировки седмично,понякога 5,ако успея.Тренировките миналата седмица:2пъти спининг,2пъти йога,1път тае бо.Менюто ми за деня,(като изключа периода от средата на декември до средата на януари След празниците ми беше трудно да се справя с инерцията,но сега успях да вляза в релси и съм доволна ) е следното:
закуска:препечена филия бонус или друг подобен хляб,половин грейпфрут и кафе без захар
обяд:месо със салата
вечеря:месо или риба със салата
Понякога вечерята е само салата
Проблем ми е също като почнат постите,защото тогава менюто ми е пълен хаос
Отговори с цитат
  #53  
Стар 31st January 2007, 18:08
asesina asesina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: UK
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jedira
На 35 съм,4 тренировки седмично,понякога 5,ако успея.Тренировките миналата седмица:2пъти спининг,2пъти йога,1път тае бо.Менюто ми за деня,(като изключа периода от средата на декември до средата на януари След празниците ми беше трудно да се справя с инерцията,но сега успях да вляза в релси и съм доволна ) е следното:
закуска:препечена филия бонус или друг подобен хляб,половин грейпфрут и кафе без захар
обяд:месо със салата
вечеря:месо или риба със салата
Понякога вечерята е само салата
Проблем ми е също като почнат постите,защото тогава менюто ми е пълен хаос
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 31st January 2007, 18:56
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

И аз съм на 30 години(тъй де, от вчера ), и аз работя седнала и нямам никакво натоварване, освен ако не отида до фитнеса. Ама наистина никакво-даже и да искам пеша, не мога да вървя, разстоянията не ми позволяват в града. Ям 5 пъти на ден.
закуска:мюсли с прясно мляко,горчиво, студено кафе
междинна:плод, какъвто имам,сушен, пресен
обяд:задължително готвено(купувам си отвън или си нося. Тука междудругото всички си носят храна! В кутии, в чантички всеки си носи обяда и по закон трябва да имаш време за обяд Освен това си имаме кухня, оборудвана с всичко и можем да си готвим. Ама не искаме- нали по-лесно да си купиш или да си носиш. Най-често ям телешко печено с малка порция ориз,риба със зеленчуци, нудълс с риба тон-консерва,абе всичко, каквото ми харесва! Приключвам с голямо студено кафе.
междинна закуска:ако имам време-плод,смокиня,кайсия-сушени,ядки.
вечеря:задължително готвено! Всичко от бг. кухня!

Само вечерята си ям в къщи! Всичко друго е навънка. И метаболизъм нали е енергията, която тялото изразходва да гори, докато преработва храната, при тяло в покой? Ако не ям, тогава за какъв метаболизъм говорим? Като ям, тялото работи- демек метаболизма се усилва. Като спра да ям- тялото е в покой, няма енергия- метаболизмът си почива))) дано да ми разбрахте разяснението Аз съм за идеята, че с ядене се отслабва- от всичко по мъничко, на често! Вярно е, че хормона на глада се лъже, ако подаваш на тялото мъничко храна редовно, просто не се чувстваш много гладен и не ядеш огромни количества на веднъж.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 31st January 2007, 19:47
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от asesina
Цитирай:
Първоначално написано от jedira
......
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...
Ами всъщност преди 2 години правих тази диета и установих за себе си,че подобен начин на хранене ми е много подходящ,след като правих диетата продължих да се храня на този принцип до преди няколко месеца,когато режима ми се промени и оттам се поотпуснах и сега трябва пак да вляза в релси,защото се чувствам чудесно когато се храня така,а ти защо мислиш,че не се препоръчват тренировки,в моята книга дори е задължително да се започнат
Отговори с цитат
  #56  
Стар 1st February 2007, 11:04
asesina asesina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: UK
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jedira
Цитирай:
Първоначално написано от asesina
Цитирай:
Първоначално написано от jedira
......
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...
Ами всъщност преди 2 години правих тази диета и установих за себе си,че подобен начин на хранене ми е много подходящ,след като правих диетата продължих да се храня на този принцип до преди няколко месеца,когато режима ми се промени и оттам се поотпуснах и сега трябва пак да вляза в релси,защото се чувствам чудесно когато се храня така,а ти защо мислиш,че не се препоръчват тренировки,в моята книга дори е задължително да се започнат
Тази диета е бедна на въглехидрати, препоръчва се за около 14 дена и с физическо натоварване до 30 мин ходене пеша на ден.


http://www.weight-loss-institute.com/scarsdale_diet.htm
Отговори с цитат
  #57  
Стар 1st February 2007, 12:55
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Доколкото знам много хора живеят на НВД и тренират, а Скарсдейл менюто е доста по-богато на въглехидрати,има вариант за вечеря с огромна купа плодова салата,обедно меню ,съставено от яйца,сирена,препечена филийка и салата,освен това в книгата диетата не е 14дни,след първите 2седмици има още 2 седмици задържане и всичко това с идеята да се създадат навици занапред да живееш на този принцип,а не за 2 седмици да свалиш няколко килотрама и после да си ги върнеш и отгоре,именно това според мен е хубавото на тази диета,че е балансирана и не отрича напълно плодовете,които според мен не трябва да се изключват от менюто,но аз смятам,че няма универсална диета ,която на всички да действа,всеки трябва да открие най-добрата рецепта за себе си,а това става на принципа проба-грешка 8)
Отговори с цитат
  #58  
Стар 1st February 2007, 14:08
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Ами аз от 4 години живея на НВД и много усилено тренирам. Организмът гори като енергия това, което му подаваш - справка всички хищници. Моите дневни въглехидрати са почти винаги около 10-15% и са само от зеленчуци и млечни. При НВД може да се чувстваш без сили САМО ако ядеш по-малко, отколкото ти е нужно.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 3rd February 2007, 03:57
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?
Има в добри количества.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 3rd February 2007, 08:35
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?
Има в добри количества.
затова не ми се струва подходяща. наскоро като огладнях към 10 вечерта единственото за ядене беше един суджук, изядох едно парченце десетина сантиметра - еми после изпих едни литър вода сигурно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: годишниметаболизъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:50.