IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd September 2011, 11:21
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране Хашимото

Някой може ли да ми даде повече информация за това заболяване и най-вече има ли проблем ако имаш такова заболяване да не може да имаш деца.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th September 2011, 21:17
mirelan mirelan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Ами аз имам, откриха ми го доста отдавна и на мен лекарят ми каза, че няма проблеми да се забременее при положение, че си следя непрекъснато хормони и антитела и си правя редовно изследвания. Но ако имаш Хашимото си е наложително просто да си правиш изследвание 2-3 пъти годишно...и да си следиш болестта, дори и ако не смяташ да забременяваш, а иначе може да ти се наложи и да пиеш някакви лекарства-най-добре се консултирай със специалист .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th September 2011, 21:27
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Aвтоимунно заболяване-проследявай нивата на антителата-ТАТ и МАТ(С КРЪВНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ),а също и щитовидните хормони-обикновено са завишени стойностите на TSH,което налага да се пие L-Thyroxin(Euthyrox)Задължително се проследявай и на ехография за наличие на възли.
Много жени с тази диагноза не са имали проблеми със забременяването.
Но се консултирай с ендокринолог за твоя стадий на заболяването.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th September 2011, 10:31
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Благодаря ви за отговорите. Утре съм на ендокринолог за да види какви са ми резултатите от изследванията, които си направих тази седмица.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st September 2011, 09:35
ive ive не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
Question

А някой знае ли каква може да е причината хормоните на щитовидната щлеза да са в норма, а антителата - НЕ.
Преди имах проблеми и с хормоните, но се регулираха - пиех само селен (по 1 на ден след хранене), и зехтин сутрин на гладно (1с.л.)
__________________
„Хубаво е човек да има крайна цел, към която да върви, но важното в крайна сметка си остава пътуването.“
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th September 2011, 16:49
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Здравейте хормоните от изследванията са ми наред, но не съм си изследвала антителата и искам да питам дали това е необходимо като хормоните са ми в нормата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2011, 15:03
ive ive не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Никой нищо не писа за антителата, и мен ме интересува
__________________
„Хубаво е човек да има крайна цел, към която да върви, но важното в крайна сметка си остава пътуването.“
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd November 2011, 14:34
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Аз от малка съм с диагноза "Тиреоидит на Хашимото ". Проведоха ми различни курсове на лечение с хормони /хапчета/,много изследвания...бях почти втора степен, но като минах пълнолетието малко се поовладя ситуацията. Сега не пия нищо, просто ми казаха задължително да ходя на профилактичен преглед поне веднъж годишно /+ехограф/. Относно бременността знам, че страдащите от гуша трябва да са уведомили лекаря и той да следи през бременността,да не се обостри пак. За проблемно забременяване не съм чула нищо.
При Хашимото стойностите на антителата могат да бъдат много високи.
Тук има доста инфо:
http://www.medicalcenterlife.bg/blog...E%D1%82%D0%BE/
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd November 2011, 14:50
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Пропуснах да кажа, че е док. ми каза, че не трябва да пуша и да пия много кафе,също така,не трябва да приемам противозачатъчни!

Последно редактирано от Krissstin4enceto : 22nd November 2011 на 15:23
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хашимото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:52.