IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4811  
Стар 20th April 2012, 12:54
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бижу Виж мнението
Стига и ти бе, нема да мреш, споко!
Колкото и да засенчва, според мен една тлъста пневмония няма как да не се види на снимка, дори и на слушалка да не се усеща. Виж, ако е нещо по-леко, бронхитче или наченки на пневмо може и да се скрият срамежливо зад имплантите.
При бронхита има задъхване и кашлица, най-малкото, а при пневмония, висока температура и отпадналост, пак задъхване може да има.
Едни слушалки могат да чуят дали има нещо хрипове, но и едни имплнати не могат да скрият толкова добре ако има бронхит или пневмония.
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
  #4812  
Стар 20th April 2012, 12:57
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Тц..пневмония може да се изкара и без температура..поне в началото.
__________________
Ordnung muss sein!
  #4813  
Стар 20th April 2012, 12:57
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Лъкета е малко черногледа като шишо бакшишо
  #4814  
Стар 20th April 2012, 13:05
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Лилян сега и шишо ме изкара
Да ходя да се погребвам вече...
__________________
Ordnung muss sein!
  #4815  
Стар 20th April 2012, 13:14
Аватара на Бижу
Бижу Бижу не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 616
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Тц..пневмония може да се изкара и без температура..поне в началото.
Точно, от личен опит написах горното.
Изкарвала съм пневмония преди години само с отпадналост. Без кашлица, температура, задух, хрипове. Не я чуха и на слушалка. Но рентгена си каза думата - двустранна скрита бронхопневмония. Факт!
  #4816  
Стар 20th April 2012, 13:21
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бижу Виж мнението
Точно, от личен опит написах горното.
Изкарвала съм пневмония преди години само с отпадналост. Без кашлица, температура, задух, хрипове. Не я чуха и на слушалка. Но рентгена си каза думата - двустранна скрита бронхопневмония. Факт!
егати, болестите се изродиха много вече...явно може и без особени симптоми да се боледува
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
  #4817  
Стар 20th April 2012, 13:21
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не бе Луки... как пъ шишо... ти си едно фино цвеКе
  #4818  
Стар 20th April 2012, 13:32
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Не бе Луки... как пъ шишо... ти си едно фино цвеКе
Уфф, добре че ме успокои.
__________________
Ordnung muss sein!
  #4819  
Стар 20th April 2012, 15:37
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Лъке, тук съм!
радвам се, че се завърна! Липсваше осезателно!

Само ме преслушаха. Личния лекар. Но аз отидох давеща се в секрети, не можех да говоря буквално. Док каза "спазматичен бронхит". Би ми веднага една ампула Дипрофос и докато ми пишеше рецептата, веднага ми светна. Като че ли ми се отвори дроба и спряха секретите за 1 минута време. Чак не повярвах! От едва говореща, се почувствах толкова добре, че отидох на фитнес след това! Фактът, че ми повлия толкова добре предписаното от него, ме навежда на мисълта, че му е вярна диагнозата.

А лично той ми каза, че имплантите хвърлят сянка върху дроба, и преди операцията е по-сигурно да мина през него да ме преслуша, независимо от снимката ми. Което ще направя.

Аз така и така се зачудих какъв ренген ми искат щом съм с импланти, ама на, ще го правя..

Лъки, симптомите са: Силно секретиране от носа със зелен отенък (повръщ) и много обилно къртене на белодробни секрети. Което говори за бактериална инфекция (без да съм медик), а не за вирус. За това се надявам да се повлияе положително от антибиотиците. тръгна от едно зачервено гърло, на което не обърнах внимание и слезе надолу..
Температура нямам, слава богу. Като цяло кондицията и енергията ми са завидни.

Твоите симптоми какви са, колко време продължават и защо АДЖАБА не ходиш на лекар?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #4820  
Стар 20th April 2012, 16:13
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Щото ме мързи и все не намирам време, и защото досега бях запразнила и дори не бях в Сф до онзи ден.

При мен е хронично. Тъмо си бях помислила, че завинаги съм се отървала и като ме почна обикновена настинка, така си и откарах с кашлица вече почти 2 месеца вкл. и с носа. По моя преценка е хроничен сино-бронхит. Кашлицата е на пристъпи обикновено сутрин и вечер и тези пристъпи продължават доста дълго, също с обилен секрет. Иначе и аз нямам температура. Но е ужасно досадно...
Другата седмица ще се наканя и аз, но дано не ме карат да си правя рентген, защото наистина няма да има смисъл. То отпред нямам празно, всичко е заето от Менторките
__________________
Ordnung muss sein!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:10.