IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st January 2006, 08:34
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pyceHka
Цитирай:
Първоначално написано от Nela
Sweetheart приятелката ти е била на БЕЗВЪГЛЕХИДРАТНА ДИЕТА. Ако прочетеш маааалко помече ще разбереш че при това което аз предлагам се яде всичко на практика
sweetheart много добре знам на каква диета бяха майка ми и приятелката и ако става дума за същото "чудо на диетолозите", е направо престъпно да се препоръчва на активно спортуващ човек, при това подрастващ
Не ти упорито отказваш да разбереш за акво става въпрос и това не е "чудо на диетолозите" ами си е начин на живот. От диетки-еднодневки или диетки-няколкодневки се получават такива неща. Klio знам че няма просто това е поредния пример докъде стига глупоста на хората 8)
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st January 2006, 10:30
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nela
Не ти упорито отказваш да разбереш за акво става въпрос и това не е "чудо на диетолозите" ами си е начин на живот.
хммм, може би наистина не съм видяла цялото име на диетата много се извинявам за резкия тон Nela
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st January 2006, 12:51
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pyceHka
Цитирай:
Първоначално написано от Nela
Не ти упорито отказваш да разбереш за акво става въпрос и това не е "чудо на диетолозите" ами си е начин на живот.
хммм, може би наистина не съм видяла цялото име на диетата много се извинявам за резкия тон Nela
Няма проблем въпроса е да помогнем на момичето и на други като нея да не правят същите грешки като нас нали така?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st January 2006, 15:08
kami03 kami03 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Много Ви благодаря за отговорите.Вече започнах да наблягам на млечните продукти и на плодовете.Само едно въпросче за месото-пържено,сварено,печено...?За щото като си представя една тлъста свинска пържола и думата "Здравословно"е последната,която ми идва наум
А,и за напитките-ок,водата,тва си го знам и отпреди.Но...ще мога ли да пия кола?Фрапета,горещи шоколади,шейкове?(в тях се съдържа мляко...уж )също така няма нищо по-приятно от това да отида в китайски ресторант/МакДоналдс и да си поръчам ориз със три вида месо и зеленчуци/бургер(какъвто и да е,всичките ги обичам),кола,картофки и пилешки хапки.Ще мога ли да го правя и занапред?Аз лично не виждам нищо лошо в ориза...
Иии разбира се шоколад и сладолед.Е,без тях не мога.Знам,че не са особено полезни,но все пак поне веднъж на седмица?
Да,мисля,че засега е това
Ако мога да кажа и нещо за лимонената диета(тва е от моя гледна точка)става въпрос за кора от лимон.Дори и в съвсеееееем малко количество,не може в кората да не се съдържат някакви киселини.А такива киселини на гладно не ми звучат много добре.Разбира се,може и да греша,това си е само мое мнение.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st January 2006, 15:28
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране

Нормално е на тази възраст всичко да ти е вкусно и да искаш от всичко да опиташ Все още си малка за да осъзнаеш кое е добре за теб и кое не. Моят съвет е да не наблягаш на нещо конкретно а да ядеш от всичко но с мярка, малко и начесто+достатъчно вода. Гледай това което консумираш да е от естествен източник. Ако пуснеш един сърч в гуъла веднага ще си отговориш на въпросите за колата, макдоналдс и китайските ресторанти. Интересувай се, питай, мисли преди да сложиш нещо в устата си-някой ден тялото ти ще ти благодари подобаващо
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st January 2006, 18:07
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

По въпроса за месото - разбира се, че пърженото е под забрана. Печено на скара или във фурна, задушено, варено - това е, което трябва да предпочиташ. Избягвай мазното, свинските пържолки не са никак лоши, ако им отстраниш тлъстините. Пиле, риба - за тях си знаеш.
Вярно е, че шейковете и горещият шоколад съдържат мляко, но и много захар и мазнини, така че намали употребата им. Предпочитай млякото чисто или подсладено с мед, може и с какао за деца - има такова, подсладено с фруктоза (плодова захар).
За сладоледа - ами как няма да ядеш сладолед - ти си дете, миличка, може ли дете да не яде сладолед??? По един на седмица е добре, може и по два-три, ако не ядеш други сладки неща. Ние с моите деца лятото всеки ден ядем сладолед - просто нищо друго сладко не хапваме тогава... Сладоледът е за предпочитане пред тортите и кексовете, кифлите и кроасаните - вярно, и той има мазнини и въглехидрати, но и мно-о-ого калций, а пък за вкусови качества да не говорим
Китайската храна - аз не съм и фенка, всичко там се пържи, каквото и да говорят за пърженето в малко мазнина... Пък и имам съмнения по отношения на хигиената в китайските ресторанти...
Макдоналдс - е, вредни са и там храните, но отвреме-навреме... Избягвай комбинацията бургер+пържени картофи, поне нека само едното да е... Ясно е, че едно дете не може да се лиши от всичко, което му се струва привлекателно, но поне намали до минимум вредните храни.
След като смяташ коремчето си за недостатък, избягвай и газираното - от него стомахът се подува, пък и много захар има. Един практически съвет - една-две седмици си записвай всичко, което си хапваш и после седни с мама или приятелка и направете равносметка - здравословно ли си се хранила, колко процента от менюто съставляват т. нар. "вредни, но вкусни изкушения" и ако са до 10 процента - добре. И като говорим за вкусни и не вкусни храни - сега си на възраст, в която формираш вкуса си. Ако свикнеш да ядеш солено и пикантно - цял живот това ще ти е вкусно и ще се измъчваш, че ти се налага да ядеш "блудкава" храна... Някога много обичах газираните напитки, после престанах да ги пия по здравословни причини и сега ми е трудно да изпия цяла кола - неприятно ми е, имам чувството, че се подувам и ми излизат гадни балончета въздух през носа И с пърженото съм така - от него ми става тежко и се чувствам "мазна отвътре". Така че вкусът се възпитава. Имай го предвид и се опитай да си формираш вкус към полезната и лека храна. Чудесно е, че момиче на 12 г. се интересува толкова много от здравословното хранене. Бъди здрава и красива!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th February 2006, 16:12
kami03 kami03 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Защо все аз ве мамка му Даа,преди няколко дена отвориха пицария,а майка ми очевидно ми е обявила война-цяла чанта,пълна със кроасани и вафли не е зле,нали На всичкото отгоре ако не ги изям аз,няма кой друг,страх ме е да не се развалят и...стой та гледай Иначе в интерес на истината има съвсееем малка промяна,дори не ми се вярва,но е така.В същност,на ден ям по две "Данисимо","Данъп","Данон Йогурт"и квот ми падне още,НО във всичи тях има захар Също плодове..безбожно много плодове.И вода.И кренвирши.Оле боже...супер вредни(кренвиршите,не водата),ма почват да ми харесват,и аз не знам защо А аз си мислех,че ще е лесно.Абе живота е гаден и тва е.И все пак 2 литра вода на ден,мляко,сирене,витамини,п лодове,ориз(варен и с Пикантина) очевидно замазват кроасаните,вафлите и солетите,друго обяснение не намирам.
ПП.Искам пицаааа
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th February 2006, 18:08
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Ками, нещо не разбрах - майка ти ти е обявила война, като е купила толкова кроасани и вафли, така ли? Ами обясни и, мила, че искаш да се храниш по-здравословно и не искаш да се изкушаваш с тези вкусни, но вредни храни и тя ще те разбере. Хубаво е, че си хапваш плодове и пиеш много вода, значи първата стъпка е направена. Поздравления!! Що се отнася до пиците - нали вече стана дума - от време на време не е проблем да си хапваш. Прост съвет: В деня, в който си яла пица, не яж нищо друго тестено. Така нещата ще се компенсират. Лошо е, ако правиш нещо като: сандвичи за закуска, пица за обяд и яхния с хляб за вечеря... Аз често правя пица вкъщи, като сама приготвям тестото с пълнозърнесто брашно. Вкусно и полезно. И никакви майонези отгоре! Това са наши, български измишльотини, в Италия никой не обижда пицата по този начин. Чао, Ками, и успех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: нещозапомалките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:07.