IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #671  
Стар 9th February 2007, 01:10
Mihael A. Mihael A. не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: VArNA
Мнения: 81
По подразбиране

аииииии престанете
  #672  
Стар 9th February 2007, 01:45
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miteto_bs
... П.П. Мадагаскарчо ама че си ми умничък само да ми паднеш в ръчичките това уродливо животно в мен надава вой ...
немаш си на представа мен как ме съpбят ръцете вече. Не искам да си го изкарвам vurhy екрана докато my гледам снимката, така че съм си наyмил да му принтирам снимката vurhy боксовата ми крyша

Цитирай:
Първоначално написано от Miteto_bs
... pinpin ...
пише се pimpin Мите! Наyчи се да пишеш името на модератора правилно!
__________________
  #673  
Стар 9th February 2007, 02:25
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Знаете ли, че:
Стъклото се рециклира 100%.Преработката на 1 тон стъкло пести 50% от водата и 40% от енергията, която би се употребила за ново производство. 1 рециклирана бутилка пести енергията, използвана за осветление на 4 крушки за 1 час.

Пластмасата се рециклира 100% от една стара бутилка може да се произведе 1 нова.Преработката на 1 тон пластмаса пести енергия колкото работата на една ел. печка за 4 часа.

Хартията се рециклира 99% и може да бъде преработвана до пет пъти=Рециклираната хартия е по- евтина, спестява на всеки тон отсичането на 13 дървета.Енергия от 4,1 квч.4 кубични метра в депото за отпадъци.


Лично аз започвам разделно събиране на боклука вкъщи. Вярно, че късничко... Ама по- добре късно отколкото никога,нали?
Асет, аз също рециклирам, от доста време. Рециклират се стъкло, хартия, метал, пластмаси.

За пластмасите трябва да имаш предвид, че не всички се рециклират навсякъде, добре е да знаеш как стоят нещата там, където живееш. На пластмасовите изделия има отбелязано триъгълниче със стрелки (знак за рециклиране) и в него номер. Най-често могат да се рециклират само пластмасите с номера 1 и 2. Това са два вида полиетилен, които често се срещат.

Особено ценен за рециклиране е металът - алуминиеви кутии от напитки, консервени кутии и др.
  #674  
Стар 9th February 2007, 02:50
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

бyтилките/стъклени или пластмасово/ трябвали да са измити, или те си ги мият там?
__________________
  #675  
Стар 9th February 2007, 02:53
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Зная, че е желателно да са оплакнати, но не е задължително. Топят ги направо, не ги мият. Мърсотията се отделя в процеса на топенето.
  #676  
Стар 9th February 2007, 02:57
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venice
... Мърсотията се отделя в процеса на топенето.
и аз така знам, просто се чyдех в случеите примерно когато имаш пластмасов контейнер от храна, боя, нещо което е по солидни и по тpyдно за отделяне, да ли пречи на процеса, или те ги преглеждат
и чистят/което ме съмнява/

тук не ги събират по отделно, в смисъл има една кофа за стъклo, пластмаси и хартия и друга за органични ... после те си ги сортират по някакъв начин
__________________
  #677  
Стар 9th February 2007, 03:01
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

  #678  
Стар 9th February 2007, 03:07
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Ами аз такива неща, силно замърсени, не слагам. Но имат някаква система за отделяне на неподходящото, мисля че с машини.

Откакто почнах да рециклирам си мисля колко много коства всеки един човек на планетата - колко много изяжда, замърсява, изхвърля през живота си. Огромни количества.
  #679  
Стар 9th February 2007, 08:06
Miteto_bs Miteto_bs не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Бургас
Мнения: 1 226
По подразбиране

Цитирай:
пише се pimpin Мите! Наyчи се да пишеш името на модератора правилно!
MAIRO БЛАГОДАРЯ ТИ че ме поправи за грешката която съм написъл поправих е явно в бързината съм се объркал простете....
__________________
Кое е най- хубавото нещо в София?
-Табелката за Бургас
  #680  
Стар 9th February 2007, 08:19
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Venice,
радвам се, че попаднах на човек с опит
Имам въпрос тогава, защото ми възникнаха трудности... Към кой боклук да слагам опаковките от кафе, например, които са от нещо като полиетилен, ама с едно металничко на вид отвътре, сещаш ли се?
Знак за рециклиране си имат, вътре в него пише 4.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:04.