IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 26th March 2014, 15:32
kokona26 kokona26 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 153
По подразбиране

Пила съм Уринал Акут и аз. Много добър продукт.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th March 2014, 16:29
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

Виж сега, аз ти препоръчвам, но в край сметка ти решаваш. Ще си позволя още малко да ти разкажа за бактерията. Представи едно пъшкулче, което буквално се обвива и се залепва в организма ти, антибиотика не е в състояние да го атакува и да изхвърли.А простичко казано червената боровинка го атакува и по този начин бактерията няма как да се залепи. Изхвърляш я.Има няколко вида Уринал, но за товето състояние Акут ще ти помогне.той е убиеца на цистита.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th March 2014, 09:57
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

И в такъв случай по-колко таблетки трябва да взимам? Последния път се тъпчех с по една шепа хапчета...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th March 2014, 10:39
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ако имате цистит отивате на ЛЕКАР, а не се консултирате по форумите.... писнА ми от кухи лейки, които рекламират различни продукти....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th March 2014, 13:39
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

разбира се,че трябва да си отиде на лекар,тук просто обменяме инфо да се види кой какво е използвал.

по въпроса отговарям така: Ако в момента имаш възпаление започваш с две таблетки дневно. Ако ли не,можеш да взимаш по една на ден. според мен не трябва да се отлага,затова наистина отиди и на лекар.ако сега си добре и си мислиш, че няма да ти се случи отново да получиш цистит, мислиш погрешно. Циситита може да се провокира по всяко време,да се събудят пъшкулчетата (гадните бактерии) и тогава вече си знаеш.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th March 2014, 16:00
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

а как мислите,дали билките са в състояние да ми помогнат?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th March 2014, 17:06
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

Не бих отхвърлила народната медицина, но при условие,че има добри фармацевтични продукти на пазара,аз лично бих предпочела Уринал. Защото е с много по-бърз ефект,отколкото билките,които трябва да пиеш продължително време, за да достигнеш ефекта. Аз лично не бих имала нервите да го правя. А и при едно остро възполение не мисля ,че билките ще ти помогнат.

Иначе най-широко използваната билка е мечото грозде, която помага при цистит – отварата е горчива и се пие не повече от 10 дни. Все пак при цистит се препоръчва да се приемат много течности – вода, чай... Може да се добави чай от мечо грозде към Уринала, ако искаш да комбинираш. Иначе Уринал го има и под формата на прахчета за разтваряне в топла вода – получава се много вкусна и полезна напитка По 1 прахче на ден може да се приема като профилактика след прекаран цистит и лечение с антибиоти, за да не се повтори цистита.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th March 2014, 19:56
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Много е важно да се информираш подробно за самото заболяване от-до и също така да разучиш за алтернативни лечения различни от шибаната конвеционална медицина.
Точно за такива проблеми като идеш на лекар, веднага ще те назоба със антибиотик, който много често няма да избие всичките бактарии, няма и да премахне причината за проблема, след което бактерията пак се появява, колонизира си и вече изградила си резистентност към използвания антибиотик.

Много случаи има точно при цистита, на хора които вече никакъв антибиотик не може да им помогне. Тук имаше един случай във форума на едно момче, което има стафилококова инфекция и разни некадърни лекари така го бяха назобали със антиботици и вече дори най силните не му действаха срещу тази бактерия. Бяха му скапали имунната система и това всичко, защото беше тръгнал по грешният път и са го "лекували" много некадърни лекари.

За това човек е много важно да има познания за конкретните заболявания и какви методи има за лечения от конвенционалната и алтернативната медицина. Първата мисля, че няма какво да се коментира, тя няма за цел да лекува причините за болестите, там просто говорим за един много сериозен бизнес със лекарства.

В Аюрведа се споменава следното (цитирам по долу), което е неоспорим факт, но сигурно не така мислят алчните същества, които печелят милиарди от продажбата на лекарства и то от най изстрадалите хора !
Цитирай:

Обикновено, всички мислят, че болестта започва с появата на първите й симптоми, но според Аюрведа, това е последна фаза на проявлението й.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th March 2014, 13:51
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Хм ,това в Аюрведа звучи много поучително. Съгласна съм с теб, че с антибиотиците наистина можем да развием резистентност,която в един момент ти прави лоша услуга. Остави че са скъпи, остави това, че имат и странични ефекти и последствия.мисля, че даден проблем трябва да се третира, но не и с АБ,както повечето лични лекари правят.отиваш при тях,надраскват ти един антибиотик и хайде отивай да се лекуваш.затова сега търся по-ефективен начин да се справя с проблема, да премахна бактериите от тялото си,а не просто да ги потисна.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th March 2014, 15:38
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

Донякъде съм съгласна, че големите фармацевтични гиганти въртят търговия. Но то всъщност откъдето и да го погледна вече всичко вече е бизнес затова и аз отхвърлям антибиотиците. но всъщото време ценя онези продукти, които се опитват да включат в състава си натурални съставки. Далеч съм от мисълта да прехвалвам уринал, но ако се се запознаете с историята на червената боровинка която се съдържа в него ще погледнеш на нещата с друго око. Може би аз за себе си се опитвам да намеря онази среда, в която хем да се придържам към природата, хем да търся и ценя това което фармациятd може да предложи като продукт,стоящ извън графата АБ и по-близко до натуралните източници.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лечениенациститбезантибиотици
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:42.