IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th November 2014, 01:19
Justified Justified не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2014
Мнения: 9
По подразбиране Д-р Ангел Енчев, д-р Николай Георгиев или д-р кой?

Здравейте, мили хора! През последните седмици прочетох толкова много информация в интернет уж с цел да добия яснота, но вместо това сякаш се обърках до краен предел! Нямаше лекар, за който да видя 10 положителни коментара, които да не бъдат последвани от 10 негативни! В заглавието на темата поместих имената на тези доктори, за които най-често слушаме по медиите. Разбира се, това не означава, че те са най-добри, но някак съм свикнала да мисля, че който взима най-скъпо, трябва да е най-добър (което не винаги е вярно). Естествено, че не искам да давам луди пари, защото нямам в излишък и даже ще се чудя как да ги платя, но все си мисля, че това все пак е лицето ми и бих искала да получа най-добрия резултат, без обаче да пътувам в чужбина... чак толкова няма да мога да събера! Прочетох историите на много щастливи и на много препатили жени. И затова искам в тази тема да ви попитам - как човек да избере правилния лекар? Д-р Енчев ли е по-добър или д-р Георгиев, или пък някой друг? Как се взима такова решение?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th November 2014, 12:55
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Нищо не си чела като гледам, щом си избрала хирурзи, които са се доказали като най-слабите в ринопластиката. Питай ги колко рино са правили в рамките на една година като бройка, не са много и хирурзите по света които правят всякакви корекции и да са много добри и в ринопластиката. Най-добрите са тези които правят само това, те правят всеки ден по 1-2 ринопластики. Като говориш за пари, ти питали Енчев колко ще ти вземе, ще ти вземе колкото и някой добър хирург в чужбина ! Тези двамата за които говориш за "изпратили" доста хора за ревизия в чужбина !
Наистина доста интересно как точно тях си избрала ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th November 2014, 16:04
Justified Justified не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2014
Мнения: 9
По подразбиране

Благодаря ти за отговора. Поясних, че най-много сме слушали за тях по медиите и съм виждала снимки от техни операции, които са ми харесали. Много ясно, че няма да пуснат неуспешните, де. А и моят въпрос не е просто "кой от двамата", по-скоро е: "най-прехвалените медийно или някой друг?". Като цяло прочетох хубави мнения за д-р Йорданов в София и си мислех най-вече за него, но след това прочетох и негативните мнения и се уплаших. Почвам да се чудя дали не е на късмет... този, който ти е направил перфектен нос, може вчера да е окепазил нечий друг... Не ми е ясно как човек взима правилното решение. Ще задам тогава нови два въпроса: д-р Иорданов по-добър ли е от двамата посочени в заглавието? И ако не... кой тогава?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st December 2014, 14:43
Martin_N Martin_N не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 23
По подразбиране

Извинявай, че се намесвам, но ти погледна ли секцията Ринопластика?
Като цяло най-обсъждан напоследък е доктор Асен Асенов, което ясно трябва да ти говори, че човекът си разбира от работата.
Кой хирург ще избереш си е лично твоя работа, разбира се, но наистина не гледай да е "най-рекламиран" или "най-известен". Логично е, че човек, който прави цици, липосукции и ринопластика би бил по-слаб от доктор, практикуващ само УНГ.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2014, 15:42
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Никой няма да иска да ти каже отиди при този или онзи, този е най-добрият или онзи.
Това е много отговорно и при положение, че в тези операции няма никакви гаранции и най-добрите имат лоши корекции и никой няма да смее да ти каже да избереш конкретен хирург.
Няма да намериш хирург за който да няма и отрицателни мнение, защото няма такъв който да има 100% перфектни корекции. Не се хващай и на това да видиш някои хубави носове от някои хирург, които задължително трябва да се със снимка и от преди корекцията.

Трябва да търсиш повече снимки които са близки до твоя нос като структура и корекция. На консултациите ще може да видиш доста повече снимки.
Ориентирай се към хирурзи, които оперират само носове, практиката е изключително важна и то не само като общ брой направени операции, а и за момента, хирургът да оперира всеки ден, иначе може да се получи "ефекта на студената ръка".

Разбира се и в хиругията, дарбата си е от основно значение !
Дори някой да има много операции това не гарантира, че ще е много добър. Ринопластиката е като изкуство, все едно да правиш склуптура, но много по сложно.
Самата техника на опериране е много специфична и сложна и е много важно хирурга да го прави това всеки ден, в тези операции едно грешно движение, едно трепване може да означава един окепазен нос.

Операциите по отворения метод и особено за някои случаи е неизбежно да е по този метод, но за разлика от затворения метод, където хируга работи на сляпо, при отвореният той има пряка видимост и така по лесно може да моделира носа.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd December 2014, 02:27
Justified Justified не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2014
Мнения: 9
По подразбиране

Много ви благодаря за отговорите! Не ме нападайте, че не съм чела... Проблемът е именно, че много четох! И колкото повече се информирах, толкова повече се обърках! Благодаря ви за ценните съвети!
Martin_N, четох за д-р Асен Асенов, но видях оплакванията и се стреснах!
Pufpaf, абсолютно си права, че няма как да няма негативни мнения и че винаги има риск... Просто ми е много трудно да избера доктор, въпреки че твърдо съм решила, че искам операция...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АнгелЕнчевНиколайГеоргиевиликой
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:06.