IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th January 2005, 23:01
None
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране пушачите да си се тровят сами

"Моля пишете на кирилица." не съм го сложил аз, а просто не съм го махнал от формата за отговори.

Слабостта е присъща на хората, тя е част от нашата природа, и не можем да я променим, нито ти, нито аз, нито държавата. Но, затова пък, държавата е длъжна доколкото е възможно да ни предпазва от самите нас -- в случая, от слабостта ни. Може би пушенето не ти се вижда като най-важното в момента, но след няколко години, много от сегашните пушачи ще лежат в болниците и/или ще си заминат, а това не може да е добре за обществото, независимо от икономическото му състояние тогава.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th January 2005, 12:10
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране Гратисен период

Проблемът е там, че искаха наредбата да влезе от днес за утре. В Италия например гратисния период е бил 2 години!!!За това време и хората ще свикнат с мисълта, и шефовете на заведенията ще могат да си направят ремонтите и да няма безумия като сега- едната маса за непушачи, а съседната за пушачи...
Но продължавам да съм на мнение, че най-разумно би било да си има отделни заведения за пушачи и за непушачи....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th January 2005, 11:30
None None не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 6
По подразбиране от днес за утре

Заведения за пушачи ще има, поне докато има луди да пушат. А, това че се въвежда наредбата "от днес за утре", според мен е хубаво. Нашенецът-ресторантьор така или иначе е свикнал да прави всичко по закон едва когато го глобят... така има стимул да се размърда и да направи нещо за клиентите, ако иска да ги има за по-дълго. Краткосрочните разходи са несравними с дългосрочната полза за обществото. Пък, пушачите да реват колкото искат, докато си пафкат на троторарите пред заведенията -- като не ги кефи, да откажат цигарите... Така е в нормалния свят, към който се надяваме да ни причислят някой ден.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd January 2005, 09:02
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране Толерантност

Аз, като пушач, съм толерантна към тези, които не пушат и винаги се съобразявам. Ах, защо непушачите не са като мен.....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22nd January 2005, 09:07
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране Re: от днес за утре

Цитирай:
Първоначално написано от None
Така е в нормалния свят, към който се надяваме да ни причислят някой ден.

Ако си мислите, уважаема госпожо, че в "нормалния" свят не се пуши или се пуши много малко, само в гетата, лъжете се. Отидете и се уверете с очите си.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd January 2005, 10:37
None None не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 6
По подразбиране "уважаема госпожо"

Естрела, ако си чела внимателно, никъде не съм използвал глаголите както би писала една жена. Не ми е ясно откъде ти скимна, че съм жена... че и омъжена даже...

Аз съм бивш пушач, 6 години се трових, и съм бил в нормалния свят, и в гето дори. В нормалния свят не се пуши поголовно като в България, където като влезеш в заведение повечето клиенти димят като за световно. Ако всички пушачи бяха толерантни като Естрела, щяха да си пушат пред заведенията или вкъщи пред абсорбатора. Не виждам защо този отвратителен порок трябва да се толерира от непушачите -- това че лудите са мнозинство не значи, че са прави.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 29th January 2005, 15:55
^^palavata^^ ^^palavata^^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 14
По подразбиране

e hora naredbi ili ne sega si pushim deto si iskame i si4ko beshe mn shum za nishto v bukvalen smisul narodi si pushi i na nikoi ne mu dreme 4e ako edin spre da pushi i dr moga da zemat primeri ot nego ili pone ne pushi na obshtestveni mesta qd me e 4e ne se naloji naistina zabrana za pusheneto na obshtestveni mesta ,moje nqkoi da mi se obidi noo tova e grozno!a za zavedeniqta da se razdelqt spored men e nai tupata ideq na sveta ama to kakvo se 4ydq v ina4e zagrijenata ni durjava si4ko e vuzmojno i kakto kazva BULGARIQ-STRANATA NA BEZZAKONIETO I KAKTO V PRIKAZKITE SI4KO E VUZMOJNO (vuljebnici "deputati"qdqshti ni parite , "dobri fei" koito ni posipvat s koka ili hashish i karat skupi kalqski durpani ot nqkolko moshni konq )imame si Car, moje bi sum malka i moite misli da vi izgledjat mn sneshni ,no spored men na bulgarina mu drqbva zdrava ruka za da moje zabrani kato tiq da proshushtestvuvat no nai loshoto e 4e takiva nema ili ako ima gi 4ystqt po nai burziq na4in
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st January 2005, 14:29
Nat
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Аз съм един доста толерантен пушач, гледам да не тровя непушачите около мен. Вече ме нарекохте луда и какво ли още не, но не в това е въпроса. А в това, че както всичко в България, така и тази наредба не е доизмислена и целта отново е да се вземат парите на хората, а не да се направи нещо за тяхното добруване. Аз съм съгласна да спазвам всички изисквания, но тези ми се струват просто смешни и абсурдни. Сядам си аз в заведението на маса за непушачи, защото всички маси за пушачи ОКОЛО мен са заети и се примирявам с това, че няма да пуша един път, след малко идва сервитьорката, маха табелката 'Маса за непушачи' и ми слага пепелник. Сами си направете извода.
Или друг случай. Пуша си аз на спирката, защото както казах, гледам да не пуша в затворени пространства. Може да е грозно, ама май много избор не ми остана. Там за момента не пречех на никой. Обаче дойде една бабка, застана до мен или по-точно си завря носа в цигарата ми и започна да ми прави забележки, като се има предвид, че на спирката бяхме само двете. Да съм си била махнела цигарата...
И аз нямаше да се нервирам уж.....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st February 2005, 20:16
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

искам да ви питам всички непушачи като ви отделиха сега маси в заведенията защо не си сядате там и не си мирувате. и без това явно са ви отделили твърде много маси и на всеки пушач му се налага да обикаля като откачен за да си намери място за пушачи а вашите маси са празни като изключим баба Пена и дядо Пенчо които са седнали на по една лимонада Аз не разбирам защо трябва да правим всичко като ЕВРОПЕЙЦИТЕ като ние сме си отделен народ и държава. На запад може и да не се пуши, но тук се пуши а на който не му харесва да си стои в къщи!!!!!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st February 2005, 20:18
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А така, че даже и огън може да си накладеш... пък на който не му харесва да си стои в къщи. Че и да се изпикаеш може- що пък трябва да си като европейците- хигиена. Пфу- на кой му е притрябвала.

Всеки знае че тютюневият дим е полезен, особенно по време на хранене! Всъщност като се замисля госте- на тебе като не ти харесва защо ти не си седиш в къщи?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пушачинепушачи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:23.