IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th February 2006, 18:42
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране Автоматична четка за зъби

Използвате ли такава и има ли предимства пред обикновената? А недостатъци?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th February 2006, 13:55
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Наското четох, че са установили, че тези четки са по-добри и изчистват по-добре зъбите от обикновените четки заради вибрациите. По принцип кръговото миене на зъбите било по-полезно от търкането напред-назад и нагоре-надоло. Аз наскоро отказах цигарите и си купих такава четка и избелваща паста на Colgate 2 в 1 и не знам от кое точно, но зъбите ми станаха страхотно бели. Доскоро смятах, че просто цвета на зъбите ми е по-жълт, а сега вече се усмихвам като за реклама Може да не се дължи само на четката, но определено и от нея има огромна полза. Само съветвам всички ползващи я да избират такива с по-мек косъм, че имаче се нараняват венците и емайла на зъбките, особено ако е в комбинация с по-силна паста.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th February 2006, 19:48
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Благодаря, че ми отговори.
А с какви батерии има, имаш ли представа колко държат и т.н.?
Нали пък стоматолозите твърдят, че движенията трябва да са изчеткващи?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th February 2006, 00:36
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Асет, батериите за четките са най-обикновени - модел АА, но има четки с акумулаторни батерии (като на GSM). Вторият вид четки са почти двойно по-скъпи, ти си решаваш какво да си купиш.
Движенията пак са "четкащи", но кръгови, което наистина почиства много по-добре. Аз ползвам такава четка от 4 месеца и съм много доволна, както вече споменаха тук, спомага за избелване на зъбите.
Децата ми също имат такава четка, като им купуваме "глави" за четката в различен цвят, за да не си ги объркват. Смяната на главите става за 2 сек., така че една четка спокойно може да се ползва от двама души, освен ако не държат да си мият зъбите едновременно.
Ако предпочетеш модел с обикновени батерии и ти си единственият потребител на четката, с тях тя ще изкара поне 2 месеца. Главите се сменят на 2-3 месеца, както се препоръчва и при обикновените четки за зъби.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th February 2006, 12:46
Miguel Miguel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 55
По подразбиране Re: Автоматична четка за зъби

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Използвате ли такава и има ли предимства пред обикновената? А недостатъци?
Това са най-добрите четки, защото правят въртеливото движение необходимо за правилното почистване и запазване на зъбите.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th February 2006, 13:56
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Брее, а пък аз все си мислех, че тези четки са за мързели Щом като е така, и аз ще се замисля дали да си купя.

Тази паста Blend-a-med Duo Whitening наистина действа. Но когато я сменя и ефекта малко по малко изчезва.

Интересно ми е все пак и професионално мнение. yavor?
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th February 2006, 22:51
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране четки

Ако разрешите бих се намесил в разговора.
По повод четките моето семейство ги ползва от около 3 год. Дори децата от 2 год. възраст са с такива. Аз лично харесвам тези на "Oral-B", защото имат доста консумативи, имат детски главички, главичките лесно се сменят и най- вече заради сините снопчета-обезцветяват се с вемето и ти показват, кога е време да смениш главата. Не бих препоръчал четки с меки косъмчета, защото нямат достатъчен ефеект. По-добри са тези със средна твърдост на косъма (medium). Меките са предимно за деца или за възрастни с мек емайил и т.н.
Относно пастите за избелване.... никога не ползвам такива. 1. тези с микрогранулите драскат емайла, 2. тези които нямат микрогранули са с химически агенти, които също могат да доведат до нарушаване целостта на емайла. Аз лично се избелих преди 1 год. със специален гел (вече повечето колеги ги предлагат по кабинетите) сега ги доизбелвам, защото искам да са малко по-бели и си ползвам нормална паста за зъби, а те на пазара са доста...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th February 2006, 01:05
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Аз също ползвам Oral-B medium и съм много доволна.С обикновената четка допусках често срещаната грешка да си търкам по- силно зъбите от нормалното в старанието си супер да ги излъскам .Но така се уврежда емайлът,а също може да доведе до оголване,смъкване на венците,така ли се казва (?)С електрическата четка няма такава опастност,защото не натискаш и не търкаш,а само си я движиш кръгообразно и тя сама си върши работата.Но после задължително ползвам и конец,защото колкото и добра да е четката,тя не може да влезе между зъбите,особено ако са по-плътно подредени или пък предните се застъпват някъде.Някой писа горе,че батериите изкарвали по 2 месеца.На мен не знам дали и месец ми изкарват,аз си мия зъбите поне 3 мин.И като усетя,че почват да отслабват ги сменям,защото вече качеството на измиване не е същото.
Избелване на зъбите и аз направих,но не станаха супер бели,не това очаквах,но пак бива.Още едно не мога да си позволя засега,много е скъпо.А паста ползвам Vademecum Express White 10.Доволна съм от нея.
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th February 2006, 10:15
Аватара на _VIP_
_VIP_ _VIP_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2004
Град: Drujba - kvartala na bogatite
Мнения: 438
По подразбиране

аз си купих една за 3кинта преди няколко месеца. Пълен боклук
__________________
SHAMPIONA NE SE RAZJDA, TOI SE SAZDAVA
____________________________________
ЧОВЕК Е 70% ВОДА, ОСТАНАЛОТО Е СТРАСТ!
www.levskispartak.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th February 2006, 11:57
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Ами колко струва това избелване с гел? То се прави от зъболекар, нали?
По принцип моите зъби са бели или поне така казват пушачите около мен, но на мен ми се иска да са по искрящо бели. Използвам и конец за зъби и вода за уста но така и не стават за постоянно много бели.
Да, и аз съм чувала за опасностите от химическите елементи в пастите за избелване затова ги ползвам по малко само от време на време.
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Автоматичначетказазъби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:32.