IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th June 2010, 12:45
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Заместители на кафето

Здравейте! Още от гимназията съм силно пристрастена към кафето, а и имам ниско кръвно. Пия по 2-3 кафета на ден. Но откакто съм в чужбина, вкуса на кафето тук ми е отвратителен, нито е толкова силно нито е толкова ефектно като това в БГ. Чудя се с какво да го замстя. Пия кола, ям шоколад а ефекта не е същия. Не мога да се откажа от сутрешната си доза енергия защото и уча и работя, и това с което се занимавам изисква голяма концентрация. Пробвала съм да не пия изобщо кафе, но тогава главата ме боли целия ден и ми се вие свят. Знаете ли някакви хапчета, или билки или каквото и да е? С кола и шоколад става донякъде, но когато са в конски дози, и е много вредно особено когато е всеки ден, затова търся други идеи.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th June 2010, 13:39
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Можеш да заместиш кофеина в кафето с този в чая. За сравнение:

В чаша еспресо се съдържа около 100 mg кофеин
Кока кола (340 ml) - 65 mg кофеин

Черен чай
Съдържание на кофеин: 45 mg (за чаша)
Чаеният храст, от който се получава расте предимно в Индия, Китай и Шри Ланка. Листата му подлежат на по-продължителна обработка и ферментация, на което се дължи и тъмния му цвят. Съдържанието на кофеин в черните чайове е сравним с този на кафето.

Зелен чай
Съдържание на кофеин: 20 mg
Тук процесът на обработка на листата е най-кратък. Съдържанието на кофеин в зеления чай е ниско, любопитно изключение представлява т.нар. "matcha" - прахообразния чай, който се използва в японските Чаени церемонии и съдържа повече кофеин отколкото кафето.

Чай Оолонг (Oolong)
Съдържание на кофеин: 30 mg (варира в зависимост от обработката)
Този чай е фаворит на повечето любители на напитката. Растението се отглежда главно в Китай и Тайван. Чаят оолонг има много разновидности и вкусът му варира от наподобяващ зелен чай до по-силния аромат на черния чай.

Бял чай
Съдържание на кофеин: 15 mg
Подобно на зеления чай, тук обработката е минимална - няма механична преработка или ферментационни процеси. Белият чай се приготвя от пъпките и най-свежите млади листенца на чаения храст. Това го прави почти прозрачен на цвят, както и един от най-ценните сортове.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th June 2010, 13:52
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

А освен кофеин чаят ти дава още много:

· Забавя стареенето на клетките.

· Подобрява сърдечната дейност и кръвообращението, укрепва кръвоносните съдове и капилярите.

· Чаят се грижи за устната кухина – укрепва зъбите и венците.

· Нормализира теглото и разкрасява.

· Чаят е богат на антиоксиданти и укрепва имунната система.

· Чаят извежда токсините от организма и е добър терморегулатор.

· Пиенето на чай помага при мигрена.

· Действа добре върху отделителната система.

· Танините в чая имат противовъзпалително, кръвоспиращо и антибактериално действие.

· Чаят укрепва двигателните способности.

· Влияе положително на нервната система.

· Намалява холестерола в организма.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th June 2010, 15:29
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

О да, ще взема да пробвам с чай. Както виждам има толкова предимства пред кафето, много повече е полезен и е по вкусен
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th June 2010, 09:54
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Като ти е ниско кръвното, такива напитки не са ти необходими.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2010, 13:56
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Доктора не пожела да ми изпише лекарства, каза че няма нужда да се тровя с химии.
А иначе положението е ужас само когато се събуждам, тогава съм като пияна и едва си уцелвам крачката.
Днес съм на зелен чай, даже си взех в термос за да имам в офиса и само това ме крепи
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th June 2010, 15:00
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

chaoslady,пий повече течности през деня-вода,сокове,айрян,газирани напитки /не само кока кола/,чай. Аз също имам ниско кръвно налягане и съм свикнала да пия много кафета,но се стремя да ги замествам с натурални сокове и студен чай. Много полезно е също вечер да пиеш по една чаша хубаво червено вино.
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th June 2010, 23:06
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Oф.. кафето ;д Обичам, обичам! Без сутрешно кафе съм като дроб :/ И знам, че не е особено полезно да се пие в такива промишлени количества, както аз го пия, ама на. Опитах с чай, но... не е същото просто. Единственото, което донякъде помогна беше Инката. Явно при мен не кофеинът е роблемът, а самият акт на пиенето на напитката (ех как прозвуча )
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th June 2010, 10:17
app-varna app-varna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здрасти,

Аз също имам проблем с енергията и събуждането сутрин.
Веднъж разсъня ли се и изляза ли от нас, деня ми е около 12-13 часов и нон стоп търча на някъде.
Преди време обаче направо се сринах. Препоръчаха ми едно френско нещо на ампулки, казва се Сарженор. Трудно ми е да ти го напиша на латиница. На мен чесно казано ми помогна, не е скъпо и е сравнително приятно на вкус.

Пробвай го, все пак организмите са различни и на теб може да не ти действа. Аз съм доволна и си имам резерви за трудните моменти

Успех
__________________
Лекарят лекува, природата изцелява.
www.klenovsirop.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st July 2010, 05:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

зеленият чай е страшно силен,достатъчно да замести,че да и отмести кафето
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заместителинакафето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:01.