IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 18th January 2011, 11:59
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Ми хубаво разсъждавате, ама то семейството не е за купон и разнообразие само.
Ако не си готов да поемеш "риска" и "отоворностите" от това да споделяш живота и всички грижи в него с някой, тогава защо да правиш семейство?!...
Брака е партньорство, сделка - трябва да има разбирателство, общи цели, усилия, компромиси. Хората се събират да живеят заедно, защото заедно ще се справят по-добре отколкото по отделно.
На тези на които им е по-добре сами не се бракуват и си карат така, или се развеждат като го осъзнаят.

Въпрос на зрялост е.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 18th January 2011, 12:01
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Поизкриви се темата !

Не става въпрос за влакове,а още повече за последни,поне в моя случай не е така.Мисля,че за да имам две деца съм била навреме на гарата
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 18th January 2011, 12:04
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Хората се събират да живеят заедно, защото заедно ще се справят по-добре отколкото по отделно.
Не е така Ако не можеш сам да се оправяш в този живот, то накъде си тръгнал? Аз мисля, че човек първо трябва да узрее, да се изгради като личност, да се наживее и тогава да се омъжи.... и заживели щастливо до края на дните си! :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 18th January 2011, 12:19
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Може да се окаже, че това бебче ще ви направи истинско семейство този път
Ето поредния идиотизъм съжалявам за откровеността
Защо трябва да се раждат бебчета, за да стане едно семейство истинско, или пък да заздравело връзката?!
Не трябва ли връзката, семейството да е здраво, истинско и едва тогава да се мисли за бебчета...
А това "този път" просто ме довърши
Нямам думи...
Какво означава истинско семейство Да чакам детето да промени безотговорния си татко ,ще ми мине живота в чакане ..
Емико е права .
http://www.plovdivmedia.com/34611.html
Това също не мога да разбера Комплекси ли са какво са
че тези деца не искат само грижи в къщи ...Искат образование ,дрехи с две думи инвестиция и то голяма.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 18th January 2011, 12:25
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Силвана ,според мен щом веднъж си се опарила и искаш второ дете . ,
направи си сметката,евентуално ако останеш отново сама дали би могла да се справиш с отглеждането на второ.Била съм сама с дете и знам колко е трудно .Вземи съвет от човек ,който е бил в подобна ситуация -сам отглеждащ първите си деца.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 18th January 2011, 13:43
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Няма да е второ,а трето

По нагоре в темата споделих как аз самата съм взимала решение да родя и първото и второто,едва когато съм била сигурна в себе си,че го искам аз,а не някой друг и съм готова съответно да се грижа и сама ,ако се наложи. Времето ми доказа,че ми е правилен метода,никога не можеш да си сигурна какво ще излезе от един брак или съжителство,можеш само да си сигурна,че ще направиш всичко,за да си добра майка !

А по повод -едно дете прави съюза по качествен,аз лично се съмнявам,че е така. Човек или е стойностен и грижовен или не .
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 18th January 2011, 13:59
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Аз нямам нервите за второ дете.Не ми остана нито търпение,нито желание да се нагърбя с тази огромна отговорност каквато е детето.Не ми се правят повече жертви.Не искам да имам още една тревога на главата.Обожавам си детето,но се ощетих много в името да бъда дорба майка и съпруга.Ставам егоист,може и така да се нарече,но е време да обърна повече внимание на себе си.Така го чувствам.
Важното е човек да знае какво иска и да е сигурен дали наистина го иска,да не е само временно желание.Или пък да го направи заради другия,голяма грешка.Мен ме е страх да си позволя този лукс още веднъж.Казвам лукс,защото съм устроена така,че искам да дам максимума за възпитание и образование.А ако не мога,за мен би било провал и бих се обвинявала.Може би щото съм невротичен тип и се притеснявам за всичко.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 18th January 2011, 18:01
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Хората се събират да живеят заедно, защото заедно ще се справят по-добре отколкото по отделно.
Не е така Ако не можеш сам да се оправяш в този живот, то накъде си тръгнал? Аз мисля, че човек първо трябва да узрее, да се изгради като личност, да се наживее и тогава да се омъжи.... и заживели щастливо до края на дните си! :P
Мила, права си - човек трябва да може да се оправя и самв живота, но докога? Завинаги ли?
Има ситуации когато ти става по-добре само от това че знаеш, че до теб има човек, който те подкрепя и ще бъде с теб каквото и да става.
Или пък ако ти не можеш да се справиш сама, този човек може да има с какво да ти помогне.
Нямам представа на колко години си и как живееш, но невинаги е най-добре сама/сам с рогата напред с идеята, че трябва да се оправяш сама, винаги. Много по-добре е когато има с кого да споделяш воли и неволи. В един момент се уморяваш и изчерпваш.

Силвана, сори за офтопика!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 18th January 2011, 18:05
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana
Няма да е второ,а трето

А по повод -едно дете прави съюза по качествен,аз лично се съмнявам,че е така. Човек или е стойностен и грижовен или не .
Имах предвид, че появата на едно дете, евентуално, би обърнала представите ви за съжителство, все пак имате зад гърба си опита от неуспешни връзки и деца от тях.

Не че ако останеш сама няма да си добра и грижовна майка, или че ще трябва да останете заедно само заради това че имате общо дете.
Както сама каза вече две деца си родила знаейки че има вероятност да останеш сама и сама да се грижиш за тях, и си се справила!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 18th January 2011, 18:38
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

Да,появата на едно дете определено прави живота на човек по смислен,следователно и една връзка.
Отгледах децата си кога с трудности,кога без,но като цяло това е най смисления и уникален период в живота ми.Сега,като ги гледам толкова големи,все по често справящи се сами се замислям....още някоя и друга година и какво ще правя аз без дечицата (ще тровя снахите сигурно)
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.