IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 18th January 2011, 19:06
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

Аз пък съм изненадана как никой не се опита да се постави "в обувките" на кандидат-таткото. Нали уж сме равноправни? Ама излиза, че на нас, жените, ни пука да не ни се наруши хатъра, нощния сън и т.н., пък и нали вече сме се отчели, като сме родили други деца, обаче не ни пука колко и защо кандидат-таткото иска дете...

Става дума за това да дадеш живот. Да го създадеш този живот с любов и да го отгледаш с любов. И обратното, от егоизъм да решиш да не даваш живот (защото е много по-лесно).

Това, че има много жени, които не са си намерили истинската половинка, не значи, че други жени не са. Има и свестни и умни мъже, че някои от тях са даже и красиви...
Отговори с цитат
  #52  
Стар 18th January 2011, 20:01
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

В този ред на мисли, най-редно е да се попита нероденото дете дали иска живот, ноооо, това е в сферата на фантастиката и за жалост неосъществимо...

А не е ли егоизъм да родиш дете, за да заздравиш връзката си, или за да не останеш сама един ден, или да родиш дете на поредния мъж в живота си, с надеждата, че това е истинската половинка?
Защо децата трябва да играят ролята на доказателства
Не е ли много по-хуманно да осиновиш дете, да спасиш един живот, ако имаш възможност, което е много по-трудно отколкото да родиш поредното дете? Виждаме колко лесно се раждат деца (дори 14)

Това са мисли, които са ме вълнували винаги, нека никой тук не се чувства нападнат
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th January 2011, 20:17
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Не е ли много по-хуманно да осиновиш дете, да спасиш един живот, ако имаш възможност, което е много по-трудно отколкото да родиш поредното дете? Виждаме колко лесно се раждат деца (дори 14)

Това са мисли, които са ме вълнували винаги, нека никой тук не се чувства нападнат
Да осиновиш дете е нещо много благородно, но ако искаш още едно свое и можеш защо да не го направиш.
Аз лично бих осиновила, защото напълно съзнателно искам да имам още деца, но няма да раждам повече. И мисля че 40г е идеална възраст за 3-то дете.
А относно "да родиш поредното дете? Виждаме колко лесно се раждат деца"... не при всички се случва така лесно. Има жени, които години наред чакат и се надяват да им се случи.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 18th January 2011, 22:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BambaraDambara
Аз пък съм изненадана как никой не се опита да се постави "в обувките" на кандидат-таткото. Нали уж сме равноправни? Ама излиза, че на нас, жените, ни пука да не ни се наруши хатъра, нощния сън и т.н., пък и нали вече сме се отчели, като сме родили други деца, обаче не ни пука колко и защо кандидат-таткото иска дете...

Става дума за това да дадеш живот. Да го създадеш този живот с любов и да го отгледаш с любов. И обратното, от егоизъм да решиш да не даваш живот (защото е много по-лесно).

Това, че има много жени, които не са си намерили истинската половинка, не значи, че други жени не са. Има и свестни и умни мъже, че някои от тях са даже и красиви...
Aми аз за себе си чисто егоистично, както го наричаш, на този етап съм решила, че не искам повече деца. И не щото мъжа ми е тъп, несвестен и грозен. Въпрос на гледна точка. За мен е егоизъм да раждам деца, щото видиш ли, бил много свестен... децата да не са платежно средство за добро поведение.... Раждането на детето нито трябва да е награда за някой, нито средство за заздравяване на връзката, нито пък причина за отдалечаване един от друг. Няма две еднакви двойки, затова подобни глобални изказвания кой бил егоист не са много на място. Може желанието на кандидат- таткото да е много по- силно от моето нежелание, ама може пък и моето нежелание да има много по- основателни причини, отколкото неговото желание.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 19th January 2011, 13:36
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

А не е ли егоизъм да родиш дете, за да заздравиш връзката си, или за да не останеш сама един ден, или да родиш дете на поредния мъж в живота си, с надеждата, че това е истинската половинка?
Защо децата трябва да играят ролята на доказателства
.................................................. .................................................. ........

Това пък направо ме разби ..... Направо не мога да повярвам! Емико,кога казах нещо,което те наведе на тези.....ще ме извиниш,но болни мисли ?

Момичета,не е лошо да четете темите,а не да си пишете и съвсем невинно да обиждате и слагате чужди думи и мисли в мозъците на хората .
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 19th January 2011, 13:39
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

За тези на които не им се чете три страници




Толкова искам бебе,а от друга страна тъкмо след още 2-3 години ще мога да си поема дъх...... и наново с отговорностите покрай отглеждането на едно дете и то на тази възраст представям си как след няколко години ще стана баба.....с бебе на ръце
А като тръгне на училище ще му казват-айде излизай,че баба ти те чака .........

Ей такива мисли ме мъчат напоследък...
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #57  
Стар 19th January 2011, 13:58
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana

Това пък направо ме разби ..... Направо не мога да повярвам! Емико,кога казах нещо,което те наведе на тези.....ще ме извиниш,но болни мисли ?

Момичета,не е лошо да четете темите,а не да си пишете и съвсем невинно да обиждате и слагате чужди думи и мисли в мозъците на хората .
Силвана, съжалявам, че си се почувствала обидена, моя беше грешката, че написах част от поста си с толкова дребен шрифт.
Специално за теб го уголемявам

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Това са мисли, които са ме вълнували винаги, нека никой тук не се чувства нападнат
Отговори с цитат
  #58  
Стар 19th January 2011, 15:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana

Какво мислите вие ?Имам нужда да поговоря с някой,просто искам да разбера как изглеждат нещата отстрани .....
При положение, че сама си задала въпроса какво мислим ние и как изглежда отстрани... не знам кое те обижда. Мнения всякакви, ако не си готова да ги чуеш, не питай за мнения
Отговори с цитат
  #59  
Стар 19th January 2011, 17:57
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

Silvе, теб верно ли те вълнува какво ще си помислят хората (приципно, на родителски срещи могат да ходят (и ходят) и татковци...)??? Ами че те хората на такива като нас ни викат "парясници", "изпуснали последния влак" (като че ли някой е хукнал да го гони този влак) и какви ли не други прилагателни от сорта? Ти си решаваш. Аз, за мен, съм го решила проблема с хорското мнение отдавна - изобщо не ми пука какво си мислят другите. Всеки гледа на света от височината на собствената си камбанария - на някой камбанарията им е ниска, хоризонта съответно също (иди прочети в подфорум Секс какви ги пишат набор 1993, та да се нагледаш на хоризонти...) - какъвто хоризонта, такива са им и мненията ...Това си е твоя живот, твойта любов, твоето семейство, и никой не може да ти дава наклон на х...(сори за цинизма, ама по-точно едва ли може да се каже) - никой не го засяга и никой не може да ти се бърка в живота, освен ако ти сама не му позволиш.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 19th January 2011, 18:55
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Аз да вметна, че туй да мислят 40 годишните за изпуснали влака предполагам могат само тези, които са близо до тинейджърската възраст.

Силванка, може и да ви е щастието това дете, може и всичко да стане... аз разбирам защо питаш във форума, но няма как да знаем предварително, нали? А има тооолкова хора в по-зряла възраст станали родители и благодарни за това.. пък някой да каже нещо абсолютно винаги може да се намери - я много рано си родила, я много късно, я не знам си какво. От препълнено сърце говори уста, така че ти си слушай семейството. Гаранции знаеш, че няма, но питай и сърцето какво ще ти каже и дано това да е вярното.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:34.