IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 13th February 2011, 21:16
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

По кафета,дискотеки,кръчми,ре торанти,общо взето места ,на които си с компания и пиеш,и мухабета върви...пуша страшно много.....
Но вкъщи никога не ми се иска да запаля,ей така от нищото......
А за забраната ...мисля ,че е лошо....незнам какво ще правим пушачите...не го одобрявам,мисля си,че трябва да има отделни заведения за пушачи, и отделни за непушачи...тва малко ми идва като дискриминация , да ни забранят на 80% от населението да пушим навън..на обществени места...
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th February 2011, 21:32
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Сюзан, до колко ще оцелеят тук заведенията не знам, но не само за едно знам, че ако се въведе тоталната забрана ще затворят. И сега салоните за непушачи са полупразни. Както и да е, не се хващайте само за това. Наистина ако това нещо се прави по "здравословни" причини, не е ли по-логично да се забранят изобщо цигарите като продукт, питам аз? Ще стане ли, не, защото цигарените компании все още си плащат много пари където трябва.
И да, Танева е права - това е дискриминация към пушачите, аз искам да седна в заведение, да си пия бирата или квот' и да е и да си пуша цигарата. Но това не е измислено от непушачите за пушачите, а от поредните идиоти, които близ дупето за всяка европейска или вече и аз не знам каква прищявка. F them.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #23  
Стар 13th February 2011, 21:36
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Вале, ако си непушач клиент, сам избираш дали да влезеш в заведние, в което се пуши или не. Но ако си барманка или сервитьорка и не пушиш, си длъжна дишаш дима 8 часа ( или по-дълго дори). Спрямо тези хора не е честно.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 13th February 2011, 21:40
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

А спрямо мен честно ли е да ми забраняват нещо, което ми доставя удоволствие и си плащам на ш* държава акциза и безумните цени? Сервитьорката не избира ли също къде да работи и какво да диша?
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #25  
Стар 13th February 2011, 21:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Всеки избира сам,но е адски зле да трябва непушачите да дишат пушачите.От къв зор? Никой няма да фалира,нито пушачите ще спрат да пушат.Преди няколко дни бях на среща с човек,който пуши,но в заведението не се пуши и си има тераса,на която се излиза.Винаги има решение.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th February 2011, 22:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Вале, нито ще фалират, нито ще се изпразнят заведенията- ще се стискаш един ден, два дни, на третия ще седнеш на кафе кафета няма да престанем да пием. Нали гледам тук- най- напред забраниха изцяло, е нищо не стана, като ти забранено навсякъде, в крайна сметка пак си ходиш там, където си ходил и преди, просто излизаш навън. И тук има одеала.
После оставиха право на избор- до 50м2 сами решавт кво да са, по- големите или са разделени, или изцяло за непушачи, заведенията за хранене са с цялостна забрана. И в интерес на истината страшно много хора отказаха цигарите. Заклети пушачи, за които бях убедена, че никога няма да ги спрат... писва им в един момент да смята къде може, къде не може... и накрая заведенията, които преди имаха работа, имат и сега, почти нищо не се промени. А глобите, както за всичко останало тук са огромни, от 800 евро нагоре, да видиш колко стриктно се спазва... като ти бъркат в джоба спаваш и още как...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th February 2011, 22:18
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Майка ми пуши точно от 29 години и е ЗА забраната,не издържа на задимено.Предпочита да си изпуши цигарата на въздух!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th February 2011, 22:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
А спрямо мен честно ли е да ми забраняват нещо, което ми доставя удоволствиe
Удоволствието е много разтегливо понятие (за да не навлизаме в подробности - удоволствие да караш с 200, удоволствие да биеш хора, да хвърляш камъни по парламента, примерно) и изброените неща са забранени, така че, осланяйки се на удоволствието, ще получим приятен хаос.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th February 2011, 22:41
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

файда, че преграждат заведенията, като сервитьорките държат врата м/у двете зони отворена...
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th February 2011, 22:42
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Можете да интерпретирате думите ми както искате Защо нищо не казвате тогава, за трети път питам, за забраната да се продават изобщо цигари? Тогава и аз ще спра да пуша, нали така. Тогава няма отровен дим в заведенията, който да се диша. И точно поради тази причина цялото това нещо със забрана е просто противоречив факт с продаването изобщо на цигари. Все едно мога да си ги ползвам само вкъщи.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Забранaзапушененаобществениместа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:43.