IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st January 2013, 16:36
Santi Santi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 1
По подразбиране Депресия

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако вече има такава тема, или това не е мястото за нея!


Имам следното запитване. Какви по-силни успокоителни и/или антидепресанти бих могла да си намеря без рецепта?

Студентка съм в чужбина и през последните 2 години минах през много неприятни събития. Наскоро изгубих и много скъп приятел , разделих се с приятелят си и имам куп семейни проблеми. Специалността ми от друга страна е много МНОГО напрягаща и конкурентна и допълнително влошава положението. Бях водеща по успех и мотивация, но изгубих и двете. Постоянно изпадам в нервни кризи, страх от университета, много често се разстройвам без причина и може да ми отнеме цял ден, докато успея да спра да плача, имам проблеми със съня и често получавам ускорено сърцебиене . Срещах се с психотерапевт и психолог в продължение на няколко месеца, но не успя да ми помогне, а паричките за това не са никак малко.

Напълно разбирам, че не е редно да предприемам действия на своя глава, но истината е че изгубих вяра в психолозите, а и системата в чужбина може да е доста сложна понякога.

Какво бихте ми препоръчали да взимам, за да съм малко по-спокойна занапред?

Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd January 2013, 11:36
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Предполагам, че никой не може да ви даде съвет за това какви лекарства да приемате. Това е работа само на специалисти и всякакви експерименти биха навредили сериозно на здравето и психиката ви. Не се допитвайте за това до форумите а се консултирайте с психолог или психиатър.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd January 2013, 10:45
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Липсва ти секс, не е нормално на тези години да си толкова депресирана.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd January 2013, 11:41
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Santi Виж мнението
Здравейте,

Предварително се извинявам, ако вече има такава тема, или това не е мястото за нея!


Имам следното запитване. Какви по-силни успокоителни и/или антидепресанти бих могла да си намеря без рецепта?

Студентка съм в чужбина и през последните 2 години минах през много неприятни събития. Наскоро изгубих и много скъп приятел , разделих се с приятелят си и имам куп семейни проблеми. Специалността ми от друга страна е много МНОГО напрягаща и конкурентна и допълнително влошава положението. Бях водеща по успех и мотивация, но изгубих и двете. Постоянно изпадам в нервни кризи, страх от университета, много често се разстройвам без причина и може да ми отнеме цял ден, докато успея да спра да плача, имам проблеми със съня и често получавам ускорено сърцебиене . Срещах се с психотерапевт и психолог в продължение на няколко месеца, но не успя да ми помогне, а паричките за това не са никак малко.

Напълно разбирам, че не е редно да предприемам действия на своя глава, но истината е че изгубих вяра в психолозите, а и системата в чужбина може да е доста сложна понякога.

Какво бихте ми препоръчали да взимам, за да съм малко по-спокойна занапред?

Докато си посещавала психотерапевт, приемала ли си някакви медикаменти за подобряване на състоянието ти? Ако е така, може би не са били подходящи и ще трябва отново да се допиташ до специалисти за да ти изпишат други лекарства.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st February 2013, 00:19
Аватара на marii4eto_g
marii4eto_g marii4eto_g не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Най-безобидното и натуралното,това е мента-глог-валериана на таблетки или на сироп(за по-бързо действие).Успокоява,понижа а леко кръвното налягане,укротява сърцебиенето. Можеш да си правиш чайове от мента,каркаде,лайка,жълт кантарион,това са все билки,които действат благотворно на нервната система.Вечер преди да легнеш наред с тях може да приемеш чаша топло мляко с мед и канела,за по-спокоен сън.Има и едни розови хапчета,Деанксит се казват.Пие се по едно сутрин и на обяд,може да прочетеш из нет-а за тях.Споделям ти от личен опит,животът не спира да ме сблъсква с какви ли не трагични ситуации...най-вече,не си ли дадеш самата ти кураж и причина да се бориш,никой не ще успее!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th February 2013, 11:52
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Денксит се изписва само по лекарско предписание и се продава с рецепта. Мисля, че не е толкова безобидно... има и доста странични ефекти. При такъв вид психични смущения, консултация с лекар е задължителна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Депресия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:14.